Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem auto samovolne popojizdi

Dobry den.
Mam fabii 1.9 sdi rok vyroby 2001 cca najeto 144tisic. Ted k problemu, pri zastaveni v mirnem kopci auto i pres zarazenou rychlost poskakuje. Drive to vsak nedelalo. Cim to muze byt a popripade co by stala oprava. Dekuji za odpovedi.

Zdravím, v tom nejlepší případě je to těsnění pod hlavou,cena kolem 500,-Kč za těsnění ale nutno počítat ještě práci, srovnání hlavy, šrouby atd. Takže ve výsledku klidně 3 000,-Kč (velice orientační). Pokud jsou to ale pístní kroužky co nentěsní, bude to buď na GO motoru, či nový motor.

P.S. Ještě spojka by mohla prokluzovat. Pokud to bude možné, tak se opatrně podívat s pomocníkem, zdali při poskakování se otačí řemen příslušenství motoru, pokud ne, tak problém je ve spojce. Hlavně ať pomocník spojí bokem a ne před autem. Pokud by to bylo těžké, tak to nedělejte. Hlavní je mít nohu na brzdě pro případ potřeby.:-)

na těsnění pod hlavou zapomeňte, tam to nebude. To by se tlačila voda do oleje a naopak.
Netěsnost motoru v tomto případě bude hlavně na válcích a kroužcích. Lze to v servisu změřit, (kompresní tlak). Odděláte trysky či svíčky a nasadíte měřák.
Jak zmínil kolega, prokluzující spojku jste vyloučil?

Hlava s tímhle nemá nic společnýho. Pokud to neklouže přes spojku, což bys asi poznal při jízdě do kopce, protože už by byla opravdu hodně K.O., tak to jsou kroužky, což je v podstatě na střední opravu motoru. U tohoto auta dosti zbytečná investice.

No jo taky mi to prijde divny,ale jak jsem to auto mohl takhle znicit? Jezdim normalni jizdou,jelikoz to stejne nejede a tak nevim proc. Pred cca 2 tisici se to nedelo. Jak jsem ale uz cetl v jinych diskuzich, tak se to deje u spousty aut ze poskakuji z kopce. Spojka to neni to bych si vsiml ale to ze mam na motoru povolenych par sroubu a prosakuje zkrs olej je taky nepravdepodobne ne? hold asi pustit z kopce splaseny SDi.

Nechápu, proč na autě hlavně vadí poskakování z kopce.

Jestli chybí ve válcích komprese, tak to poznáš hlavně jinak - nepůjde v zimě nastartovat, nebude ten motor táhnout, emise, spotřeba atd. Jestli tohle všechno je v pohodě, tak samotné poskakování z kopce řeš ruční brzdou.

dolití oleje je nanic, to neřeší poskakování. Pokud tam nemáte hydrostavy na ventilech tak může dojít k nedovírání ventilů a tím k podpalování, to se projeví v nepravidelném chodu motoru, může dojít i k uvolnění nějaké částečky, která sedne na sedlo ventilu a potom též netěsní. Jinak je v tom více možností.

No tak dekuji za info, hold uvidime. Zitra utesnim netesnosti a doleju olej. Pak hold budu muset natacet kola smerem k obrubniku a nebo hledat roviny. Pak az to bude mozne nebo popripade velice nutne necham to splasene SDi opravit. Premyslel jsem i nad tim ze to zkusim napojit na diagnostiku. Kazdopadne jsem lajk a dekuju za kazdou informaci a radu.

Bacha na přetáhnutí, a pokud ste laik, tak raději opravdu servis. Co se týče, pokud je auto olejnička, tak raději než dolívat, tak opravit a čím dříve uvidí auto odborník, tím větší šance že to půjde v celku levně opravit.:-)

Až nebudu reagovat budu nejspíš mrtvej. A jestli auto poskakuje kvůli ruční brzdě, ventilům, oleji v motoru, slabému výkonu, netěsnosti motoru, těsnění pod hlavou, tlaku ve válcích a podobným nesmyslům, tak jsem asi princezna Lada. Jsem krásná a mladá... :-?
PS. Hlavně, že jste jako první vyřadili spojku a o převodovce ani slovo.

To si to musíš přečíst. Auto přes zařazenou rychlost poskakuje. Tzn, že houpavě popojíždí, protože to motor prostě neudrží. Kdyby byla v pr. spojka, bude plynule popojíždět. Navíc většina aut tímto způsobem poskakuje při prudkém kopci a v závislosti na opotřebení se úhel sklonu zmenšuje, až to poskakuje i na mírném kopci. Ale to stačí zapojit kapánek hlavu. Tu svoji.

Já jsem to četl ale na rozdíl od jiných, jsem se nic nedomejšlel a vycházel pouze z napsaného.
Vy si tady pletete pojmy s dojmy. Takže to auto nedělá vůbec nic ale při odstavení na spádu, se vlivem gravitace a se zařazenou rychlostí neudrží na místě.

PS. Tady ten popis odpovídá jednomu požadavku v knize oprav, cituji: "Motor plácá."
Doufám, že zapojíte hlavu (tu svoji) a hned pochopíte, o co se jedná a napíšete, co s tím. ;-)

Utahnul jsem dnes 2 srouby a dolil cca 1,5l oleje tak jsem zvedavy zda se to nejak zhorsi.

To mi přijde docela veký dolití, pokud to tedˇ není nad ryskou, tak to jezdilo s málo olejem.
A bez mazání se jak známo motory kazí.Možná že to je příčina.