Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem auto samovolne popojizdi

Dobry den.
Mam fabii 1.9 sdi rok vyroby 2001 cca najeto 144tisic. Ted k problemu, pri zastaveni v mirnem kopci auto i pres zarazenou rychlost poskakuje. Drive to vsak nedelalo. Cim to muze byt a popripade co by stala oprava. Dekuji za odpovedi.

Až nebudu reagovat budu nejspíš mrtvej. A jestli auto poskakuje kvůli ruční brzdě, ventilům, oleji v motoru, slabému výkonu, netěsnosti motoru, těsnění pod hlavou, tlaku ve válcích a podobným nesmyslům, tak jsem asi princezna Lada. Jsem krásná a mladá... :-?
PS. Hlavně, že jste jako první vyřadili spojku a o převodovce ani slovo.

To si to musíš přečíst. Auto přes zařazenou rychlost poskakuje. Tzn, že houpavě popojíždí, protože to motor prostě neudrží. Kdyby byla v pr. spojka, bude plynule popojíždět. Navíc většina aut tímto způsobem poskakuje při prudkém kopci a v závislosti na opotřebení se úhel sklonu zmenšuje, až to poskakuje i na mírném kopci. Ale to stačí zapojit kapánek hlavu. Tu svoji.

Já jsem to četl ale na rozdíl od jiných, jsem se nic nedomejšlel a vycházel pouze z napsaného.
Vy si tady pletete pojmy s dojmy. Takže to auto nedělá vůbec nic ale při odstavení na spádu, se vlivem gravitace a se zařazenou rychlostí neudrží na místě.

PS. Tady ten popis odpovídá jednomu požadavku v knize oprav, cituji: "Motor plácá."
Doufám, že zapojíte hlavu (tu svoji) a hned pochopíte, o co se jedná a napíšete, co s tím. ;-)