Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem JAWA - Řadící páka se nevrací

Zdravím, nevíte čím může být, že když na své jawě zařadím, tak páka zůstane buď dole nebo nahoře a do té "neutrální" pozice jí musím pomoct? Díky
Změna předmětu, původně: Řadící páka se navrací (Kurt)

On ale píše že zůstává viset nahoře i dole. To by musely být prasklé obě dvě pružiny, přičemž páka by určitě nahoře nedržela a padala by i tak vlastní vahou dolu. Nicméně výměna pružin není zase takový problém, stačí sundat spojku se startovacím mechanismem a dá se na ně dobře dostat i bez půlení motoru.
Já si ale myslím že páka spíš bude někde drhnout. Možná žvejklá gumička v levém víku, nebo rez.

Startovací segment rozhodně mezi kartery schován není, myslíte zřejmě řadicí mechanismus. Ten sice mezi kartery je, ale pružiny vracející řadící tyč do neutrální polohy jsou přístupné bez půlení motoru a se spojkou mají společné to, že spojka spolu se startovacím segmentem je překrývá. Jak jsem tedy již uvedl, po její demontáži se tyto pružiny nechají snadno vyměnit nebo zkontrolovat.
Na obrázku je řadicí mechanismus a právě tato část s pružinami je přístupná, přičemž si lze všimnout že z této strany pružiny nejsou fixované ve vedení a jdou snadno šroubovákem vydloubnout. Když se obrázek otočí o 90°doprava, tak přesně v této pozici je mechanismus namontován.

Takže jestli vás dobře chápu tak se pružiny ze řadícího automatu dají vyměnit ze strany motoru?? nemusí se půlit?? stačí pouze sundat spojku a segment? Jinak mě to taky dělalo. když vytrhnete celou startovací páku tak je pod ní pružinka a když jsem jí vyměnil tak už to bylo ok. tak to taky můžete vyzkoušet ;)