Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spojovani drevotrisky-kolickovani

ahoj, poradi mi nekdo jak co nejjednoduseji spojovat desky napr. pri stavbe policky? klasicke vruty jsou k nicemu, napadaji me kolicky z dreva. ale na trhu je spousta udelatek pro presne vrtani,ktery levnejsi system se vam osvedcil? budu delat par veci,nepotrebuju profi sadu pro stolare za 4 ciferne ceny. kazdy vyrobce se pochopitelne vychlouba, jde mi spise o osobni zkusenosti. nebo si neco ubastlit sam? diky za tipy...

Spojování lamina kolíkama je pro běžnýho nezkušenýho uživatele docela velký sousto. Musíš přesně vyvrtat díry a ve většině případů máš jen jeden pokus. Sám kolíky používám jen tehdy, pokud by spoj pomocí šroubů byl vidět, jinak se jejich použití vyhýbám.
Nejjednodušší je použít konfirmáty:
[_vyr_848ScreenHunter_2.jpg]

Na vyvrtání díry pro konfirmát můžeš použít speciální vrták na to určený:
[8801205.jpg]

Pokud se ti nechce kvůli pár konfirmátům kupovat tento vrták, tak já to dělám tak, že díru předvrtám napřed vrtákem 4 mm a díru zahloubím 7 mm vrtákem. Hloubku zahloubení si vyznačím na vrtáku třeba izolepou.

Krásnej návod a další možnosti třeba tu:
http://www.ceskykutil.cz/domacnost/nabytek/nabytko ve-spojovaci-kovani-1-dil

A pro snadnější práci a kolmé spoje doporučuju pořídit si úhlovou truhlářskou svěrku:
[to-38750.jpg]

dobrý večer pane kolego,
vrták na konfirmát, ktrý uvádíte ve svém příspěvku jsem si přes "net" včetně dopravného-poštovného zakoupil za cenu 188,- Kč . Nevím jak Vy, ale mě se na jeden říz vyvrtat otvor pro konf-šroub nepodařilo. Vrták resp. jeho šroubovice se zanáší třískama-pilinama, nemají totiž kam odcházet. Takže vyvrtání díry spočívá v tom, že vrták několikrát vytáhnete z díry a musíte vyčistit šroubovici aby šlo ve vrtání dále pokračovat.
Shrnuto : tento nástroj je absolutní hnus nehodící se snad vůbec na nic.
Nezbylo mi nic jiného, než si sestavit - vyrobit vercajk, který sice neudělá otvor pro konf-šroub na jeden říz.
Ale vyvrtám a zahloubím to v absolutní pohodě.
V dalším příspěvku dodám fotky. Hezký večír fz

Ten vrták jsem nahodil jen pro ilustraci, našel jsem ho prostě googlem. Sám nic takovýho nepoužívám, vrtám to přímo dvěma obyčejnými vrtáky. Mám dvě vrtačky, jednou udělám tenkou díru a druhou to rozřířím. Žádný dorazy nepotřebuju, tenkou díru vrtám nadoraz, mám relativně krátkej vrták a druhej vrták je omotanej izolačkou jako hloubková značka.
A že je třeba vrtákem jezdit sem a tam, aby se odváděly piliny, tak to není nic divnýho, hlavně u hlubších děr.

Já mám sadu vrtáků z Kauflandu, od jedničky po osmičku, bratru za 100Kč :-) Přesně ten případ.
Když nějakej vypoví službu, dokoupím novej. Tak často nevrtám. Jen vidiáky jsem si koupil pořádný, stropy máme železobetonový, tam žádný blato za pár korun nestačí.