Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kontrolka neutrálu

Dobrý den potřeboval bych poradit jak zapojit kontrolku neutrálu u jawy ČZ 125/355 děda to před x lety zrušil ale já bych ho tam chtěl a ani nevim kde je nějáký vístup pro kabel (jestli někde u dynama?) ani nevim jak to funguje jestli jde + přes žádovku a tam někde to propojuje s kostrou nebo jak to je? Prosím poraďte. předem díky za rady :-)

Nemám zkušenost přímo s touto motorkou, ale zatím co jsem viděl, tak většina motorek ČZ/JAWA tehdy vyráběných, má tento spínač umístěný pod vypínací vačkou spojky a bývá vešroubovaný zvenčí. Mělo by také být po demontáži spínače patrné, jestli je v pořádku kontakt uvnitř převodovky.
Ten kontakt vypadá nějak takto. Případně tady je katalog náhradních dílů.

A ještě jedna věc rozhodl jsem se udělat si na motorku tranzistorové zapalování myslíte že to má cenu? nebo je to hloupost?
A ještě bych se rád zeptal jak správně ten motor startovat ja to dělám tak že pustim benzin 3X šlápnu bez klíčku a pak to chytne napoprve na volnoběh může to tak být?
díky

Tranzistorové zapalování se od klasického liší tím, že na opravu klasického na paloučku v lese vystačíme s pilníčkem na nehty, vypůjčeným z kabelky od spolujezdkyně....tím chci naznačit, že je dobré to mít pořešeno tak, aby bylo možno kdykoli a kdekoliv vrátit zapojení do původního stavu.

Nelze kombinovat původní a tyristorové zapalování. Buď jedno, nebo druhé. Tyristorové zapalování nemá kontakty, řídí to tyristory. Při nastavování předstihu se zapotíš, není to jednoduchá záležitost. Pokud se ti na tom něco nepohnojí tak to je na doživotí nic se tam nemění jako u pohyblivých kontaktů (zaklepávají se a mění se předstih)