Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem špatný teploměr?

Zdravím, na mém autě (Opel Vectra B) jsem od té doby co se oteplilo zpozoroval, že se nějak divně chová ukazatel teploty motoru. Po cca. 3 km je teplota na 85 stupních, někdy i 90. Když potom stojím třeba na křižovatce na volnoběh, tak se někdy stane, že teplota postupně vyleze za 100, někdy až do červeného pole, ale jakmile se rozjedu, teplota začne zase klesat, někdy dokonce klesne níž, než byla před zastavením na křižovatce. Je špatný teploměr, nebo je špatné chlazení?

Díky

Poslední můj typ je na vadné oběžné kolo čerpadla, podle toho jak jste popsal i ventilátor když sepne při přehřátí a běží i po zastavení. Chlazení je uzavřený okruh, kde se při ohřátí zvyšuje tlak. Jinak se nechá provést kontrola čerpadla tím, že si otevřete víčko vyrovnávací nádržky a motor ohřejete na provozní teplotu, kapalina cirkuluje když je pumpa v pořádku. Neotevírejte víčko když to je horké - opaříte se když budete nešikovný! Jinak na té nádržce máte rysky jak tam má být kapalina.