Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak obnovit popisku na hlinikovem panelu

Panove , mam takovy problem, treba mi poradite.

Ne starem kousku elektroniky mam castecne setreny popis na prednim panelu.
Nevite nekdo , jak neco tokoveho vyrobit nebo obnovit ?
V tomto pripade, jak je videt z fotky se jedna o popisku ON / OFF s prislusnym obrazkem stlaceneho tlacitka ( viz foto).

Podklad je hlinik, ktery je velmi jemne brouseny (jednim smerem) a na nem je onen popis. Originalni popis je tam, predpokladam, natisten.

Asi idealni by byl propisot, ale ten ma bohuzel uplne jiny font nez je ten ktery potrebuji. A nevypadalo by hezky a bylo by velmi napadne, kdyby napis ON/OFF mel uplne jiny styl.

Zkousel jsem take tenkou permanentni fixu (treba na popis CD) ale diky tomu jednosmerne jemne brousenemu hliniku se to stejne trochu rozpijelo.

Jde mi tedy o to, jestli nekdo nevi, jak vyrobit nejaky obtisk nebo neco podobneho.

diky za pripadne rady a inspiraci.

Toto není vyzkoušeno-- jen nápad na pokusničení. Několikrát se mi stalo, že výtisk z ingoustové tiskárny uložený do igelitových desek se překopíroval na desky.
Zkusil bych asi tohle: Nápis vytvořit v počítači a stranově obrácený vytisknout na ingoustovce na papír s malou nasákavostí (nějaký impregnovaný nebo tak něco).
Potom jej velmi slabě přestříknout bezbarvým sprayem a před úplným zaschnutím laku, zkusit přenést podobně jako propisot. Nejdřív vyzkoušet na podobném materiálu jako panel.
Možná že by to šlo i bez spraye, před úplným zaschnutím barvy z tiskárny.
:puff:Ale ať mně nikdo nekamenuje, je to jen myšlenka:beer:

Zeptat se v okolních tiskárnách jestli ještě neprovozují sítotisk. Pokud ano , udělat si na PC předlohu a vytisknout na pauzovací papír v měřítku 1:1. Muselo by to být na celý štítek, takže pokud by šel oddělat, nejdříve odstranit starý nápis a potom nechat potisknout. Bylo by to ale asi dost drahý...nevím.Zřejmě by to ale šlo tím propisotem.Kdysi jsme to taky dělali na zesilovače a tak podobně. Je pravda, že moc profi to ale nevypadalo :-)
Teď mně ještě napadla jedna věc. Kdysi jsem dělal na PC etikety na CD. V prodejně tenkrát měli různé folie...i čiré. Na to by to šlo možná natisknout a celé nalepit. Problém by ale byl asi v tom,že celá plocha s novým potiskem by asi byla lesklejší a tím úplně jiná než okolní.

Je to písmo z rodiny Eurostyle.
Tady máš podle fotky náhled
a tady si stáhni soubor.eps
grafika1-eps
který načtou grafici fšude.
smazat:

Zajdi do reklamky, kde polepují auta.
Pečlivě změř velikost x (na desetiny mm) oni si soubor.eps už zvětší/zmenší.
Vyřežou na řezacím plotru z černé MATNÉ!!! fólie. (ptej se jestli ji mají - matná není obvyklá)
Chtěj to na přenášecí fólii - tzn. vyřežou, strhnou okolí a na zbytek nalepí
takovou poloprůhlednou vjec a spolu s ní sundají nápis z papíru.
Doma to nalepíš na původní místo a tu přenašečku opatrne strhneš.
Nemusí se lakovat, na autech to roky drží, že...
Akorát nevím, jak odstraníš dokonale starý nápis, bo se na původní se určitě netrefíš.

PS: Pokud budou chtít víc jak 100,-Kč, tak jsou zloději![]