Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varná deska obojetná, indukční či klasická?

Dělá se vůbec deska, kde by byla zároveň indukce i klasika? já ji zatím na internetu nenašel.

Chystáme se v rámci přestavby zrušit plyn a přejít na elektriku. S indukcí nemáme zkušenosti, ale to, co o ní píší je moc hezké - především se mi líbí okamžitá regulace teploty, rychlý nárůst teploty a úsporný provoz (i když podle zběžných výpočtů se prý větší investice zaplatí až po 10 až 20-ti letech).
Ale i nevýhody jsou nepříjemné, máme spoustu nádobí, se kterým by to nejelo - dvojplášťový hrnec na mlíko, teflonové pánve a tak...
Tak by se mi líbilo, kdyby byly třeba dvě plotýnky klasické a dvě indukční...
Edit - už jsem našel, ne sice jako jeden kus, ale píšou tam, že se dá kombinovat se sklokeramikou...

Vy co máte indukci, jak jste s ní spokojeni?

Makrobiotika je jen takové náboženství :-) A vymýšlí si tudíž své vlastní zázraky a hrozby. Žádnými částečkami to nemíchá ani nemotá, to střídavé pole vůbec neprojde dnem hrnce - dokonce díky tomu to celé vůbec funguje, dno hrnce veškerou energii toho elmg. záření pohltí, čímž se ohřeje a uvnitř hrnce už nepoznáte, jestli je ohřátý plynem, ohmickým ohřevem nebo třeba o horkou lávu.

Ahoj,
Indukce cca. 3-4 roky. Spokojenost maximalni. Asi bych si spocital kolik mne bude stat vymenit nadobi a ktery muzu pouzit. Mam ve svem okoli hodne lidi co koupili kombinaci a bud vari jen na indukci, nebo na obou ale lituji, ze nemaji jen tu indukci.
Dneska se da navic vyuzit spousta funkci, ktery pomuzou, od zabudovanych minutek na vareni, pres boostery (absolutni vykon na co nejrychlejsi privedeni k varu - samozrejme na ukor spotreby) atd.
Co je vsak nedocenitelne (alespon pro nas) je moznost polozit hrnec kamkoliv (mame model, ktery nema nakresleny "plotynky" ale kam hrnec polozim tam to vari). Vyuziti je zejmena kdyz varim ve vice hrncich soucasne a velky hrnec (napr voda na testoviny) a velka panev uz se nevejdou uplne 100% na misto plotynky ..

my mame poloindukci - kdyz jsme zarizovali novou kuchyn, tata chtel indukci, mama klasiku .. tak aby se nehadali, tata sehnal poloindukci (dela v kuchynskem studiu, takze ma prehled)..

a vysledek je asi takovy: mama si skoro rve vlasy z hlavy, ze nechtela plnou indukci :-)

na indukci se vari rychle a pohodlne.. kdyz zrovna nemame "indukcni nadobi" nebo je indukce obsazena a jsme nuceni varit na sklokeramice, tak je ten rozdil opravdu obrovsky, vsechno trva 3x dyl a tak..

cili ja bych brala cistou indukci. neindukcni nadobi vyhazet a nakoupit novy, ja bych to volila fakt radsi nez poloindukci :)

Za mňa určite indukčná.

10 rokov sme používali sklokeramickú, teraz štvrtý mesiac indukčnú. Rozdiel v prospech indukčnej dosky je obrovský. Rýchla odozva, žiadny dobeh, lepšia regulácia.

Nejaké "indukčné" riady má doma určite každý. My sme zistili, že takmer polovica našej výbavy je funkčná. Plne to postačovalo. Skôr pre pocit sme ešte dokúpili sadu riadov IKEA za 39 eur.

Tak jsem zjistil, že babička se nechala na "okrádací" akci zblbnout a koupila indukční jednoplotýnku. Tak jsem na ní právě zkusil uvařit brambory - a nešlo mi to. Nevím kdo tu regulaci vymýšlel, ale když jsem použil nastavovení teploty - tak po 100° je další hodnota až 140°, takže mi brambory buď chtěly vyskočit na 140, nebo to vůbec nevařilo na 100.
Když jsem zkusil regulovat výkon, tak to samé - je tam takový skok, že to buď nevaří, nebo vaří moc.
Předpokládám, že na těch "kvalitních" zabudovatelných indukčních deskách je ta regulace jemnější.

tak s timhle my fakt problem nemame, spis na sklokeramice je regulace problem, protoze to ma hrozne velkou setrvacnost.. na indukci to reaguje okamzite a nikde nejsou takove skoky, ze se to bud nevari nebo vari moc :-) takze je mozny, ze to fakt bude nejakej sunt .. co jineho ostatne na okradacich akcich cekat :-)