Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vypálit dehet z komína

Na netu jsem se dočetl, že kominíci to nějak dělají, ale neznám způsob jak na to jít. Víte někdo jak bezpečně vypálit nános dehtu v komíně? Mám komín cca 12m vysoký, vyvložkovaný keramickými vložkami, výrobce Jevíčko, průměr 20cm.

Taky mi jednou blafnul dehet v komíně. Plameny šlehaly 2 metry nad vrchol komína a hukot byl jak od startujícího letadla než jsem ucpal všechny nasávací otvory.
Rozhodně věř všem předřečníkům a do ničeho takového se nepouštěj.

Tak tak. Riskuje se startem raketového motoru destrukce odpalovací rampy. I Koroljovovi se start většinou nepovedl.

<Joke>
Ve škole:
- Aničko, počítej do desíti.
- Nula, jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm, devět, deset!
- Výborně. A Pepíčku počítej pozpátku.
- Deset, devět, osm, sedm, šest, pět, čtyři, tři, dva, jedna, nula, hovno.
- Ježíšmarjá, Pepíčku, cos to řekl, kdo tě to naučil?
- Sím, tatínek!
- To je hrůza. Kde pracuje tatínek?
- Sím na kosmodromu!
</joke>

Sak normalne sa vylezie hore, naleje sa do komina zmes nafty s benzinom, najlepsie kus rozprasit, nech pekne pokryje steny rury a zo spodu sa to odpali. Komin potom zmizne a nie je uz problem s dechtovanim :D

A teraz vazne, je to uplne blaznovstvo, vypalovat doma svojpomocne komin. Dobry sposob ako si narobit problemi financne a aj trestnopravne.