Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vypálit dehet z komína

Na netu jsem se dočetl, že kominíci to nějak dělají, ale neznám způsob jak na to jít. Víte někdo jak bezpečně vypálit nános dehtu v komíně? Mám komín cca 12m vysoký, vyvložkovaný keramickými vložkami, výrobce Jevíčko, průměr 20cm.

Vypálit lze komín cihlový, šamotový a podobně, nikoli komín s hliníkovou nebo nerezovou vložkou.
Vypalování komína provádíme odborně pod dohledem zkušeného kominíka, spacialisty na tuto techniku. Je to velmi složitá a náročná práce. Při vypalování komínu vzniká velmi vysoká teplota, může praskat komínové zdivo, do objektu může prokouřit plyn.
V žádném přípedě nikdy nevypalujte komín sami bez kominíka!!! Hrozí vyhoření objektu, nebo otrava lidí!!!

Já měl za to, že vypalování kominíci zakazují. Nám kdysi začal komín hořet sám od sebe,kdy se uvolnily spodní dvířka, a kdyby nebylo po dešti, asi by jsme vyhořeli a sousedi taky. Z komína tryskala směs popelu, dým a hlavně spousta jisker, které dlouho žhnuly. Zasvinilo nám to střechu a na trochu praskla omítka na místě, kde prochází komín (asi 20 cm). Vypalování může zničit jakýkoli komín. I šamotky to může rozervat. Třeba Schiedel uvádí odolnost proti vyhoření, ale na tzb-info někdo psal, že mu to rozpraskala celou jednu šamotvou vložku.

Mám známeho ,a ten má už par desítek let litinak kotel.Trochu ho občas dusí.Občas mu to blafne když tomu pořadně nandá.Takže už jeden komín se mu popraskal a utrhl od zdi. Ted mají druhy komín a ten už je taky načatý. Jak říká ,jakmile se valí černé dymy po zahradě .Tak běží dolu do sklepa a vše zavírá aby mu to zhaslo v komíně. Takže už to vypadá na třetí komín.Na mě trochu děs.

Taky mi jednou blafnul dehet v komíně. Plameny šlehaly 2 metry nad vrchol komína a hukot byl jak od startujícího letadla než jsem ucpal všechny nasávací otvory.
Rozhodně věř všem předřečníkům a do ničeho takového se nepouštěj.

Tak tak. Riskuje se startem raketového motoru destrukce odpalovací rampy. I Koroljovovi se start většinou nepovedl.

<Joke>
Ve škole:
- Aničko, počítej do desíti.
- Nula, jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm, devět, deset!
- Výborně. A Pepíčku počítej pozpátku.
- Deset, devět, osm, sedm, šest, pět, čtyři, tři, dva, jedna, nula, hovno.
- Ježíšmarjá, Pepíčku, cos to řekl, kdo tě to naučil?
- Sím, tatínek!
- To je hrůza. Kde pracuje tatínek?
- Sím na kosmodromu!
</joke>

Sak normalne sa vylezie hore, naleje sa do komina zmes nafty s benzinom, najlepsie kus rozprasit, nech pekne pokryje steny rury a zo spodu sa to odpali. Komin potom zmizne a nie je uz problem s dechtovanim :D

A teraz vazne, je to uplne blaznovstvo, vypalovat doma svojpomocne komin. Dobry sposob ako si narobit problemi financne a aj trestnopravne.