Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hřejí se přední kotouče, Peugeot 306

zdravím, nedavno jsem měl auto v servisu kde mi měnili čep.. zdálo se že je vše ok ale cca po měsíci se hřejí přední kotouče a docela dost.. po cca 20 najetých km je problém na nich udržet ruku..
měnil jsem pneu a tim sem na to přišel..
auto je i línější a když se s kolem točí tak nejde lehce..
tuší někdo v čem je problém, případně kolik bude stát oprava?
je to stejné na obou stranách..
Díky za odpovědi..

Zaseklé brzdy, buď se sekly třmeny nebo destičky, možná varianta jsou sjeté destičky. Zvláštní, že je to na obou stranách, většinous se to stane jen na jedné. Pak by mohla být ješte závada v brzdách taková, že to trvale brzdí kvůli něčemu jinéme, možná posilovač? Nevím. Když jsem to vždy řešil, byly to buď destičky nebo třmeny. Třmeny stačilo rozhýbat a dát nové destičky... Oprava pár stovek, v servisu tak 1000-1500Kč.

destičky jsou dobré, sice už mají hodně najeto ale jsou v pohodě a vydrží ještě minimálně 2 roky..
rok výroby auta je 1997, sedan v dieselu.. myslím že posilovač brzd nemá ale jistý si nejsem..
v autech se nevyznám takže musim vše řešit přes známé, popř. servis..
Co jsou třmeny ani netušim.. :-[
každopádně díky za odpověď.. :-)

Vyndat destičky, místo nich dat sjeté nebo něco podobného aby válečky nevypadly a bylo za co tlačit. Zamáčknout na doraz a sešlápnutím vysuntou zpět k brzdovému kotouči. několikrát opakovat, zkontrolovat prachovky, zda pod nimi není váleček zkorodovaný(očistit). Když to nepomůže, mohly by to být těsnící kroužky které kromě těsnění i oddalují destičky od kotouče. Je li brzdový váleček jen na jedné straně kotouče postupujeme stejně, navíc zkontrolujeme vodítka protikusu. Zatlačovat třeba montpákou ale vždy do středu válečku, aby se nekřížíl.
A očistit od rzi hrany destiček a to želeto v kterém jsou usazené.

Netuším, co je Peugeot, navím, zda má ložiska, nevím zda má jeden, dva nebo 4 brzdové válečky. Reagoval jsem pouze na symptomy jež byly uvedeny a platí to obecně. Přesto radím uvolnit brzdové kotouče a vyzkoušet, zda se kola točí volně bez dření a skřípotu, čímž se vyloučí závada ložiskového setu, třeba opotřebení, zadření, zcizení ložisek v servise atd ;-)

Modlím se za Vás. Sousedovi haproval motor. Vypadalo to na lambda sondu. Zajel s Fordem do Dankaru a tam mu řekli, že to musí na test za 1960,- (ale je to včetně DPH) a pokud se potvrdí že je to sonda tak mu za sedmičku dají novou. S hrůzou utekl, zašli jsme do Kelly, koupili za 1600,- sondu. Dal jsem mu ji do auta a už se viděl s flaškou Fernetu. Řekl tak dík a Fernet jsem si koupil od zlosti sám.
Tak ať dopadnete líp.:-D