Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynová trouba připejka (ze spodu)

Ahoj, nastehovali jsme se do podnajmu a bohuzel je tu jeste puvodni plynovy sporak Mora, vypada velice zachovale jako novej. Horaky funguji krasne, ale je problem s pecenim napr. buchet v troube, at delam cokoliv tak pokazde se vse zespodu pripali. Neni na to nejaka odzkousena finta? Docetl jsem se ze nekdo dava kastrol s vodou dolu do trouby, nebo alobal. Nemate neco odzkousene co opravdu zabere?

Diky

Ano, podobné veci sa dávali. Co som videl osobne, bola liatinová platňa, pôvodne určená pre klasický sporák na tuhé palivo, hrúbka cca 6-8 mm.

S flex brúskou a rezacím kotúčom nie je problém odrezať potrebný rozmer z väčšej platne. Liatinová platňa pre klasické sporáky je dostupná v každom železiarstve so širším sortimentom, prípadne ti ju objednájú, za prijateľný peniaz.

Omlouvám se že vám do toho vstupuji,ale mám též plynovou troubu a stejný problém,též mi připejká ze spodu.Mám vyzkoušenou i tu střešní tašku a nefunguje.Proto by mě zajímalo jestli nevíte jestli tím alobalem se obaluje ten rošt nebo úplně ten plech ve spodu trouby?děkuji za odpověd

Problém je v troubě a to ta že jako většina starých spotřebičů nemá ventilátor který by rozháněl teplo rovnoměrně po celé ploše.Taky jsem kdysi tento problém řešil a to tak že jsem zakoupil šamotové cihly,vešli mi tam 2 vedle sebe,položil jsem je na spodní díl trouby co je nad hořákem,šamot se nahřál a předával teplo rovnoměrně.Nenahradí to samozřejmě ventilaci ale je to velká pomoc,dají se zakoupit ve stavebninách,2 kousky budou mít zanedbatelnou cenu a poslouží vám k vašemu účelu víc než dobře.Samozřejmě sem si sehnal tenčí než normální velikost cihly to kvůli váze aby netrpěla nosná plocha a i se rychleji nahřejí.

Voľakedy bol v plynových rúrach, naspodku, kus azbestu, olištovaný plechom.Odkedy je azbest nebezpečný, nedáva sa tam nič.Ja som to vyriešil tak, že som mriežku, na ktorú sa dáva plech, "prikril" zo spodu hrubým alobalom-dvojmo.Odvtedy sa spodok nepripaluje, akurát trochu boky, alo to je "choroba" plynových rúr.

Cihly, tašky, náhrobní kameny, balvany a podobné materiály dávaly babičky do troub na uhlí, aby zrovnoměrnily různé hoření. Když se toto narve do moderní plynové trouby, tak se velkou tepelnou setrvačností těchto stavebnin prakticky vyřadí termostatická regulace. Když to připaluje zespoda, je moc vysoká teplota a špatný způsob vaření. Třeba u buchet je nutno nejprve troubu vyhřát na vyšší teplotu, pak vložit zavážku a snížit teplotu.
Kastrol s vodou je dobrý, protože plyn vysušuje pokrmy a vlhkost zamezí brzkému zkamenění potravy.

V servisech plynospotřebičů se prodává plech ve tvaru V ten se navlékne ze spodu na drátěnou příčku co je pod pekáčem a odráží to tu přímou sálavou složku hořáku a je vše dobré a funguje to.Dělá se to asi 20 let