Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Škubání husy

Blíží se Sv. Martin i když je předpověď, že na bílém koni nepřijede, měla by být na stole " martiná husa " a teď je problém,husa je objednaná od soukromníka v peří, neoškubaná. Babičky a prababičky už nemáme, tak poraď - jak nejlépe husu oškubat ??? Z dětských let se pamatuji, že se pařila,žehlila ,díky za případné rady.

prosím o radu ! potřebuji peří z husy sedrat a vložit do sypku /polštář udělat ,proto se ptam a prosím jak husu nejlépe oškubat když ji zaříznu necham vykapat krev do hrnku a mam ji nechat ztuhnout ? Abych při škubaní na sucho nepotrhala kuži ? A nebo škubat hned než ztuhne ? prosím kdo ma zkušenost poradte mi , PROSÍM dekuji předem .

Dobrý den! Husa před škubáním peří, které bude po "sedrání" použito do sypku musí být t.zv. "zralá". Zjistí se to tak, že po zkusmém vytržení peří na břiše, /ještě za živa/ nesmí být na vytrženém konci peříčka krev. Pak lze husu zaříznout, zachytit krev / kulinářská lahůdka/, ránu zabalit do hadru, aby se nazamazalo ostatní peří a ihned za sucha a tepla oškubat peří a prach k využití. Zbytek pak spařit a dočistit.

Ne aby Vás napadlo tu husu stáhnout!!! To nejlepší by šlo do kytek ;-)
Před zaříznutím se dá na těch husách zkontrolovat stav přepeření a podle toho je postupně probrat. Škubat husu, která se zrovna začíná přepeřovat je mazec... Vyplatí se počkat až ty brčka kousek popojedou.