Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ceny pozemků -20% sleva

Ahoj,

nedávno si takhle sedím v práci a kolega mi řiká, že četl několik článků o tom, že nemovitosti se prodávají za cca o 20% nižší cenu než je uvedeno v inzerátech. Nikdy jsem pozemek nekupoval a hodlám koupit jen jeden (maximálně jednotky) a tudíš nemám vlastní vzorek - tedy bych se chtěl zeptat Vás, jestli tu někdo nějakou nemovitost kupoval a za jakou cenu (stačí relativně) k té prvně uvedené. Kolik jste vysmlouvali atd.

Jde mi jen o to, jestli si při prohlížení inzerátů mohu automaticky odčítat 20% a případně suveréně zavolat do relalitní kanceláře a vubec se jich na nic neptat a postavit je před to, že to kupuju o 20% níže než uvádí inzerát, jako před hotovou věc. 8-)

Rozhodně to není pravidlem. Slevu ukecat můžeš, ale leda v případech "ležáků", tedy nemovitostí/pozemků, který dlouhodobě nikdo nechce.
Někdy se dá operovat s tím, že máš k dispozici všechny prachy a zaplatíš ihned, tedy prodávající sleví a bude mít prachy hned a nebude čekat, až kupující vyřídí půjčku.
Já kupoval byt, ale od developera, ti slevu poskytnou buď sami, aby lidi nalákali, pokud však mají dostatek zájemců, nesleví ani fous, naopak naúčtují hromady dalších neuvedených poplatků a doplatků.

O tom ,že se to řídí nabídkou a poptávkou nepochybuji a souhlasím s tím, že u ležáku to bude mít větší šanci na úspěch. Spíše se snažím zjistit, jestli je ten výzkum opravdu pravda a jestli je to fakt běžná praxe, že do inzerátu se dává cena o desítky procent větší než za kterou se pak strany dohodnout. A u kolika % inzerátu mohu nějakou (dejmetomu 15% slevu) počítat jako "automatickou". Protože já kupovat nemusím, oni prodávat musí. V tomto případě je má pozice xxkrát silnější než jejich a rozhodně toho hodlam zneužívat 8-)

Od developera to nejspíše kupovat nebud a pokud ano, tak s tím si myslim poradím takovým zpusobem, abych dostal opravdu tu nejmenší cenu a nevzali mi na hůl. Když to bude třeba, připomenu jim dluh jejich společnosti. :-D A narodil od lidi bude u developeru imho záležet na nanačasování, což je ukol zase trošku jiný.

:-) Nicméně od developera nejspíše nebudu kupovat nic - developeři prodávaj nesmysly - většinou je to barák/pozemek, který je standartně postavený, udělaná cestička, zavedená voda na pozemku apod. To mne nebere, já chci něco zajímavého, něco kde mne bude bavit žít - tzn. hledám zemědělské usedlosti, koukám na staré mlýny apod.

no, my jsme takhle objevili inzerat za nejakych 4,3 mega za pozemek+hrubou stavbu a stlacili jsme to na 3 mega.. ale jednak ta puvodni cena byla lehce prestrelena a jednak ten barak stejne nejak nikdo nechtel, tak jsme si ho po asi 4 mesicich "milostive" vzali :D
takze prasak ma recht, pokud je to "neudatelne", tak cena jde dolu..

stejne tak prodej bytu (abychom vubec meli za co ten barak koupit), puvodni cena 3,1M, nikdo nechtel, a my uz se toho docela potrebovali zbavit, tak jsme sli na 2,8M a byl fuc :)

My jsme koupili pozemek přesně za tu cenu, která byla v inzerátu (už tam byla výhodná).

Ale když budu něco nabízet, je logické že nahodím vyšší cenu. Když nebude zájem, zlevnit můžu vždycky. A když se na vyšší cenu chytne nějaký trouba, tak holt vydělám pár peněz navíc...

Já bych předně z toho kšeftu vynechal tu realitní kancelář. Těch 20 % bývá jejich provize. Takže pokud bude zájem o konkrétní nemovitost z nabídky realitní kanceláře, kouknout se na tu nemovitost do katastru nemovitostí, zjistit tam majitele a jednat přímo s majitelem.