Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ceny pozemků -20% sleva

Ahoj,

nedávno si takhle sedím v práci a kolega mi řiká, že četl několik článků o tom, že nemovitosti se prodávají za cca o 20% nižší cenu než je uvedeno v inzerátech. Nikdy jsem pozemek nekupoval a hodlám koupit jen jeden (maximálně jednotky) a tudíš nemám vlastní vzorek - tedy bych se chtěl zeptat Vás, jestli tu někdo nějakou nemovitost kupoval a za jakou cenu (stačí relativně) k té prvně uvedené. Kolik jste vysmlouvali atd.

Jde mi jen o to, jestli si při prohlížení inzerátů mohu automaticky odčítat 20% a případně suveréně zavolat do relalitní kanceláře a vubec se jich na nic neptat a postavit je před to, že to kupuju o 20% níže než uvádí inzerát, jako před hotovou věc. 8-)

no, my jsme takhle objevili inzerat za nejakych 4,3 mega za pozemek+hrubou stavbu a stlacili jsme to na 3 mega.. ale jednak ta puvodni cena byla lehce prestrelena a jednak ten barak stejne nejak nikdo nechtel, tak jsme si ho po asi 4 mesicich "milostive" vzali :D
takze prasak ma recht, pokud je to "neudatelne", tak cena jde dolu..

stejne tak prodej bytu (abychom vubec meli za co ten barak koupit), puvodni cena 3,1M, nikdo nechtel, a my uz se toho docela potrebovali zbavit, tak jsme sli na 2,8M a byl fuc :)

My jsme koupili pozemek přesně za tu cenu, která byla v inzerátu (už tam byla výhodná).

Ale když budu něco nabízet, je logické že nahodím vyšší cenu. Když nebude zájem, zlevnit můžu vždycky. A když se na vyšší cenu chytne nějaký trouba, tak holt vydělám pár peněz navíc...

Já bych předně z toho kšeftu vynechal tu realitní kancelář. Těch 20 % bývá jejich provize. Takže pokud bude zájem o konkrétní nemovitost z nabídky realitní kanceláře, kouknout se na tu nemovitost do katastru nemovitostí, zjistit tam majitele a jednat přímo s majitelem.