Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čerpadlo na dešťovku

zdravím...
potřeboval bych poradit.
mám nádrž na dešťovku a potřeboval bych do ní nějaké čerpadlo.nějaké obyč a levné, ale aby to dokázalo zalévat, tzn. připojit na zahradní hadici 1/2" 40m a aby to stříkalo nějak trochu solidně.

děkuji mnohokrát

jj na takové jsem koukal..líbil se mi ten gardena a al-ko...ale v hornbachu mi tvrdil, že na to nemůžu připojit hadici 1/2" kterou mám už doma na zahradním kohoutu na zalévání...přijde mi že ta půlka stříká dost vody..nechci zalévat 3/4" a navíc kupovat další hadici...

tzn. oříznout ten výstup a našroubovat na ten závit nějakou redukci.
Pokud to nezničí čerpadlo tak bych do toho šel.mám nádrž 2x1m tzn. 2m3 takže nepotřebuju žádnou velkou vodárnu.stačí mi čerpadlo za litr.a tlak mi stačí třeba aby to stříklo 3-4m :)

na to bacha, s cerpadlem co ma vytlak 7m toho moc nepostrikas a s redukci na 1/2" ti to potece curkem. V tomto pripade mluvim z vlastni zkusenosti, na rychlovypousteni jimky jsme si takovy cerpadlo koupili. 32mm hadici vypusti sedmikubikovou nadrz za hodinku, potud super, ale kdyz na nej nasadim redukci a 50m 1/2" hadice tak dostrik je cca 1,5m a tece to curkem, to budes zalejvat zahradu par hodin. Automatickej rozstrikovac to neutahne. Vratili sme se k ty tipce a jedeme na ni dal.

to neni ponorny cerpadlo! Musis k nemu koupit specialni saci hadici a je schopny natahnout vodu ze 7mi metru hloubky. Tebe to trapit nemusi, ty tahas ze dvou takze rezerva velika, ale treba kdybys mel 10m hlubokou studnu(resp hladinu vody), bylo by ti prd platny. Naproti tomu je schopny tu vodu vytlacit az 40m vysoko, ale tam dava "0"l vody. To je takova vytlakova krivka - pokud cerpa do nulovy vysky, dava tolik kolik je tam napsano a z kazdym metrem vysky(a i odporem hadice) to mnoztvi vody klesa.
Sumasumarum, pro tebe docela dobra volba, pokud se financne citis na gardenu. Trochu drazsi, ale kvalitni. Nebo koukni po nejakym tom bau po jejich privatni znacce, bude to jeste levnejsi(polovina i min), ale zadnej extradrzak to nebude. Hlavne at to ma nejakej rozumnej vytlak, prepravni vysku nebo jak to proboha ruzne nazyvaji a bude to ok.
Anebo kup tu vodarnu co sem odkazoval - tam je i tlakovy spinac a nadoba, takze kdyz das na konec kohoutek, muze bejt furt pod proudem a bude spinat na otoceni kohoutku. Zadna kvalita to asi nebude, ale na zahrade, kde to pustis dvakrat denne to muze vydrzet dlouho a pripadna vetsi hlucnost se da prezit.

Potrebujes neco, co ma hlavne velkej tlak, tj vytlak alespon 45m. Problem spousty ponornejch cerpadel je, ze sice umi tlacit kvanta vody, ale nedavaji tlak, takze na tenkou hadici a zalejvani s ni se nehodi.
Ja sem pred dvema lety koupil TIPku za cca 1kKc v Baumaxu, takova mala kovova. Nez byl barak tahala nam vodu ze studny a dneska taha zalejvani vodou z cisticky a jede. Sice vibruje a mam pocit ze musi kazdou chvili padnout, na coz vypada od zacatku, ale porad se drzi. BTW mame zahradu 2200m2, takze maka opravdu fest.

tak i vodárna i toto čerpadlo vypadá dobře.
výhody nevýhody?
docela by se hodilo když po zalévání zavřu kohout a čerpadlo se samo vypne.
jestli je ponorné nebo musí být venku je celkem jedno.
má některé z nich pojistku aby se nespálilo když dojde voda v nádrži?
k tomu malyši to chce asi tu hadici 3/4" naproti tomu u vodárny šla by na kohout použít 1/2"
?

Vicemene si si odpovedel sam. Malyse prineses(je malej a lehkej), hodis do vody, strcis do zasuvky a cerpas. Vystup je sice na 3/4", ale to se da snadno zredukovat, redukce je za par korun a pulmetr 3/4" te nezruinuje.
Vodarna de musi usadit, je velka a tezka, musi se okolo udelat trochu instalateriny, zato poskytuje ten komfort vypinani a zapinani kohoutkem.
Co se tyce ochrany, malys ji nema zcela urcite, ta vodarna nevim. Ale pokud zalevas rucne, zasadni problem to neni ani pro jedno, v navodu sice pisou ze nikdy nesmi bezet na sucho, ale pul minuty to prezijou.

díky...vidím to na nějakou tu levnou vodárnu...stejně musím vybetonovat kaslík pro čerpadlo k ČOVce, tak hned vedle může být další pro vodárnu...tak pohoda s tím, že to nemusím nechat stříkat a běžet vypnout čerpadlo za to stojí.počítám, že to bude fungovat i tak, když mám na té hadici tu sprchu zalévací, tak že když ji zavřu a voda nepoteče tak se vodárna vypne...?