Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pojištění Automobilu

Čaute,
Mám v plánu si koupit Golfa IV 1.6 75kW rv 98(99).. Otec ma nedavno kuopenou Octavii I s těmito samými parametry a pojištění má zřízeno od Generali ,které vychazí jako nejlevnější (povinné ručení) a to je cca 5200Kč. Před ní už je jen nějaká Slávie.. má k tomu ještě dáno Pojištění proti Krádeži a Vandalismu a to v ceně cca 2500Kč.. takže celková suma je 7500Kč za pivinné+krádež+vandalismus. To si dal později až mi ukradli Golfa..

Už více lidí mi však řeklo, že pokud si pojistím auto u pojišťovatele (osoby) a ne na pobočce danné pojišťovny tak nebudu platit tolik. Jeden známy mi to zjišťoval a dozvěděl jsem se, že by mojeho otce a tudiž i mě vyšlo to samé pojištění (Povinné+krádež+vandalismus)na 5000Kč a to taky u Generali max 5500Kč.(levněji už jen u neznámá Slavie)
Chci se zeptat co je na tom pravdy.. máte s tím někdo zkušenosti?

Wlčáku, je vidět, že se v problematice pojištění aut nevyznáte. Já každý rok ruším pojištění a uzavírám nové. Vždy levnější. Proto platím za vozidlo obsah do 1300 jen 830 Kč ročně.
Musíte si svoje peníze více hlídat a porovnávat pojištění. Dva měsíce před výročím smlouvy dostanete od pojištovny složenku a zelenou kartu na příští rok. Do 10 musíte zjistit, kde je to levnější, porovnat ceny nesouhlasit s cenou, pak ještě zjistit u své pojištovny, jak lákají nové pojištěnce a 6 týdnu před skončením smlouvy, vypovědět smlouvu.
Pak sjednáte levnější a příští rok opět.

Milane.. skuste se vžít do moji kůže a najít mi nejlevnější pojíštění..
Ja 24Let.. auto jsem mel 11mes.. tkze vlaste nemam zadny bonus.. bydlim na morave v Zubri (756 54) auto Skoda Octavia/Golf IV r.v98 , 1.6 benzin 75kW... najděte mi Kdokoliv na netu levne pojisteni.. vsadim se že pod 4tis se nevlezete..
Psal jsem že mi auto ukradli. Ukradli ho drive nez sem stacil zrusit pojistku.. mel jsem ho cca 10-11mes..
Kdekoliv jsem hledal,kdekoliv na netu tk mi vzdy vyslo min 5tis (rok z5)

Jde vidět že mi říkáte že se v tom nevyznám, ale taky si musite uvědomit že vam je cca 50let (dle foto) auto vlastníte už par let = mate bonusy a tudiz nejste pro pojistovnu neznamy..

Zdravím Wlčáka ze Zubřa!

Názor:
Krádež neřeším, bo si kupuju auta, které se neoplatí ukrást.
Vandalismus neřeším, bo je tam vždy spoluúčast nastavená tak, že ulomené zrcátko = spoluúčast.

Pojištění ze zákona:
Dříve: léta, moc let - Kooperativa - cca 5000/3000,- dle obsahu momentálního auta - bez nehody.
Dnes do 1300cm3: Triglav - cca 1500,- s bonusem za 12 let bezeškody. Ani nechtěli doložení - zjistili sami. Vše uzavřeno přes net, pak přišly papíry, pojištěn od hodiny zaplacení na poště.

Triglav má 2 (slovy dvě) kamenné pobočky v ČR.
No a co?
Vzhledem k tomu, že povinné ručení je určeno pro ostatní účastníky silničního provozu, celkem mně nesejří, kde si případný poškozený bude škodu vyřizovat.
Vlastní škodu si stejně budu platit sám.
Takže proč ne Slavia?

(Akorát Kooperativa se tehdy šprajcovala, že ve smlouvě je výpovědní lhůta 2 měsíce a chtěli po mně 300,- a vyhrožovali hned exekucí = jsem to rači zaplatil a navíc o bezeškodě mi ani neposlali žádaný papír)

Jinak pojistka 35/35 je 10 mercedesů za 3,5 mio (a to už bude slušný auto, že...) poškozených tvou vinou.

PS: K dokonalosti Milana Cukráře jsem nedošel, bo jsem líný!

Jak píšete Triglav 1500,- je to pěkne ale je tam Ten Bonus což ja jaksik nemám..
Možná až si koupite jinčí auto než to co máte.. a budete myslet na rodinu (octavia combi) tk krádež začnete řešit..
V povinem jaksik krádež není, tkže otec si dal ještě pojištění proti krádeží která zahrnuje i vandalismus.. a jak jsem říkal, pov. pojištění 5000 + krádež/vandalismus 2500 = 7500,-

Ještě k tomu skoušel jste si vyplnit nějaky ten formulář na netu a zkusit si vypočítat kolik by vás stalo povinné teď? ale bez toho aniž by jste tam dal předchozí pojištění a bonus?

To pov. poj. celkem sleduju cca 2roky, a je to furt to same.. vy mi tady třebas tvrdíte že vas to vyjde na 1500.. Ano vyjde ale s tim že jezdite uz par let a mate bonus.. Jako novy pojistnik by ste tote castky nikdy nedosahl..
A proto jsem s ptal jestli ma nekdo skusenosti s tim pojistenim pres nejakeho agenta.

No zajímavý názor. Naprostej souhlas, že povinný ručení platím pro někoho jinýho, tedy , tomu komu způsobým škodu, ták proč utrácet že.
Ale nesouhlasím s těma 35 / 35, počítáš pouze s materiální škodou a přepočítávat to na 10 mercedesů po 3,5 milionech, je trochu mimo.

Uvědom si, že způsobíš nehodu nějaký cisterny s kdovíjakým sajrajtem ( třeba ta cisterna s tím parafínem )bouchne to, kolem chytnou nějaký ty auta a ten sajrajt ještě vyteče do potoka ?? Myslíš si že ti to bude stačit ??
Nehledě na to, že pojišťovna se bude všemocně kroutit a vyhýbat proplacení 100% způsobené škody, takže počítej spíš míň, než celou sumu .
A nemluvím o zdraví, oněh 35 milionu, je při více účastnících nehody s nějakým těžkým zraněnním a pobytu na ARU naprosto nedostačující.

Nechci tady rozpoutávat žádný diskuse, že jako je to nesmysl a přehnaný, ale ušetřit za každou cenu, se může šeredně prodražit.

U české pojištovny,můžeš třeba pojistit až 3 různá vozidla nebo motorky ,na pojistku s tím největším bonusem,třeba já mám pojištěno své auto,manželčiné auto ,velkou mašinu a skůtra.....vše s bonusem 40%.

tato práce je o lidech, ne vše co je na netu je pravda, dále jsou i individ. sazby mimo net a je jedno, kdo vám ty sazyb nabídne. kolikrát se stane, že u jedné pojišťovny má 1 prodejní kanál lepší nabídku než druhý, a přitom jde o stejné vozidlo.

pak je třeba kalkulovat s tím, že v rámci různcý akci mohou být ke smlouvě lepší asistence, sedala zdarma a jiné akce.

Smlouvy jsou většinou stavebnice, takže si mlůžete navolit rizika a dle toho pak platit nebo koupíte nějaký balíček/ často nazývaný allrisk/ a záleží na tom, co vyjde levněji nebo zajímavěji.

a úplně naposled, cenu pojistky formuje i stáří vozu, takže /i když je to blbost/ pojistka na golfa na 100 000 z roku 2010 a z roku 1998 bude rozdílná, aotu z orku 1998 ji bude mít dražší, protože pojistná matemaitka a statistiky říkají, že starší vůz má více nehod. Pokud to lze napsat jinak, tak auto pojištěné na 100 000 za 10000 při přepojištění po 3 letech na 50000 nebude stát pojistka 5000, ale třeba 7500, což způsobí koeficient stáří vozu.

Wlčáku, asi jsem si měl počkat, až doplníte další informace. Reagoval jsem na text v otázce. Tam není nic, z čeho bych mohl poznat, že nemáte bonusy (otec taky nemá).
jen jsem uvedl, jak postupovat. Dotklo se Vás to nějak?
Jestliže ano, moc se omlovám, nebylo to mým záměrem. Jen jsem chtěl nasměrovat cestu k levnému pojištění.
Zavolal jste bezpeltně do directu, že byste chtěl pojištění za 4000Kč, páč Vám v konkurenční bance dávájí otcův (nebo někoho z rodiny) bonus?

Dnes v práci jsem se dozvěděl:
Pojištěni lze uzavřit i mnohel levněji mate li nekoho kdo jej uzavira. Dela se tot ak ze napr Ja mam 24let.. ridicak od 18let tkze 6let.. a jellikoz sem nikdy nemel auto tk by me pojistovna brala jako novacka. Ale pres nejakeho pojistovaka se to da udelat tk, ze napise ze sem auto vlastnil od 18let.. tkze za dobu 6let bez nehod mam cca bonus 30%, takze sleva na pojisteni 30%. Pojistovna to pry neoveruje a kdyz, tak pry je nejaka dira v zakone ktera jim to umoznuje tkto uzavrit, aniz by porusili jakykoliv zakon.. max tim nastvou pojistovnu ze klienta neeojebali.. tkhle mi to bylo dneska vysvetleno 2lidmi kteri to takto maji uzavrene..
Ogar si kupil felicii 1,3 a ma ji dva roky a plati 1300,- a nikdy pred tim auto nevlastnil tkze nemal zadne bonusy.. je mu ale 28let tkze ma 10let po ridicaku a pojistovatel mu to spocital na 10lety bonus a plati tech 1300 misto 3000,-.. a v tom je ten princip..

tkže ted uz by sem jen potreboval videt nekde, nebo slyset od nekoho presne zneni toho zakonu..

Právě průser by to být neměl jelikož jak jsem psal tak jim to zakon dovoluje udělat (mezera v zákonu).
Odemě z okolí to mají zatím dva lidé o kterých vím. Jeden již boural/byl nabourán a neměl s tím vůbec žádné problémy a to ma 23let,auto vlastnil pul roku,nikdy před tím žádne jiné neměl (0 bonusů) ma Octavii I 1.8 benzin 110kW a platí pojistku 3200,- ročně..

To neřeší zákon, ale interní předpisy pojišťovny. Zákon neurčuje výši pojistného, tu si určují pojišťovny samy. Když se tam dají vylhané údaje a praskne to, bude průser. S tím není radno si nezahrávat, může to být kvalifikováno jako pojistný podvod a to již zákon řeší dlouhodobou basou. Že to někomu zatím vychází...

Dobrý den,poptejte se u pojišťovny,jak to mají s převodem bonusů mezi členami rodiny.Třeba česká pojišťovna převádí bonusy mezi členy rodiny.Tzn.,že kdyby váš otec měl maximum měsíců bezeškodného provozu a vy přejdete k té samé pojišťovně,tak vám pojišťovna přepíše jeho bonusy na vás.Jemu zůstanou jeho bonusy a vy budete mít to samé.To vím že platí u ČP.
Také jde udělat to,pokud máte třeba pojištěnou motorku,tak bonusy z motorky si můžete převéct na auto.Ale dělají to jen nějaké pojišťovny.Já se dostal s octávií 1,6 74Kw na částku 2800Kč za rok.Měl jsem před pojištěním jen 20% bonusu a teď mám maximum,protože mám pojištěného pionýra u stejné pojiš´tovny a bonus mi paní převedla.Jo a mám plnění 100mil./100mil. a dost dobré asistenční služby.Ty jsou taky důležité.Ale to někdo taky neřeší a je pro něj důležité ušetřit 500Kč za rok a při problémech z autem si odtach zacvaká ze svého.
Byl jsem přímo v pojišťovně,žádné obchodní poradce mi takovou cenu neudělal ani náhodou.Není nad to,jít na pojišťovnu,kde mají počítač a dokáží najít vše a né jako ty slibotechny co vás chtějí doma ukecat,aby to bylo dobře pro ně.
Tak dobře vyberte a nenechte se ukecat jen nízkou cenou.Pohlídejte si,co za ty peníze získáte.Nízkou cenu dost často stahují tím,že máte plnění 35mil./35mil.,ale na to bych nepřistoupil,to je málo.

k těm bonusům(uz jsem psal výše): Ja i Otec mame prvni auto.. On nikdy zadne nevlastnil a tak ho stalo povine jako novacka 5200 (dnes 4600) totez i ja...

k tomu limitu co tu rikate.. pokud si to zridim i na pojistovne mam limit 35/35.. viz priloha minule.. kdyz sem mel pred rokem pojisteni, byl limit 35/35. Když ma dnes otec pojistěni ma limit rovnez 35/35.. Ano je lespi mit 100/100mil ale ja to Rozhodne nevyuziju.. a hoodne pochybuju ze by sem na svem venkove potkal nejakou tu cisternu kterou by sem naboural, ta by naborala dalsi automobily, oleje by vytekly do vody a pod jak se psalo vyse.. Kdyby clovek takto myslel tk by si mohl pojistit uplne vsechno..

To jak rikate:Byl jsem přímo v pojišťovně,žádné obchodní poradce mi takovou cenu neudělal ani náhodou Vy kdyby jste mel firmu a vedel ze muzete davat pojisteni za 3tis (dovoluje to zakonik) ale vsichni jej davaji za 5 tk by ste pristoupil na ty 3tis a sam sebe skubal a nevydelaval na kazde pojistce cca 2tis? Pojistovna toto nepripusti a nabidne drazzsi ikdyz se da udelat levneji.. a ten pojistovakum to je celkem jedno.. oni budou mit vice uzavrenych smluv tim padem vice premii a nic neporusili jelikoz jim to umoznuje zakon a navic Pojistka bude furt ta sama jako uzavrena primo na Pojistovne!!

Neoháněj se tady zákony. Zákon jen nařizuje, aby každé auto mělo "povinné ručení". To je správně, protože když tě někdo zbourá, tak nemusí na tu škodu mít. Výši pojistného si určují pojišťovny samy, zákonu je fuk, i kdyby to bylo za korunu. Jenže pojišťovny jsou domluveny, tak se pojištění moc neliší. Podvod páchají makléři, když uvedou nesprávné údaje a tím udělí nesprávně bonus. To může pojišťovna kvalifikovat jako pojistný podvod a ten již zákon odměňuje bytelnou celou. Budeš spolupachatelem toho podvodu nebo ti to přímo hodí na hlavu, páč makléř se vykroutí, žes mu řekl lživé údaje.

Pane,já když pojišťuji svoje auto,tak se pojistím tak,aby mi kryla pojistka možná rizika co nejlépe a né abych měl něco jen proto že musím a když se něco stane,tak abych se modlil,aby mi to pojišťovna uhradila.je velký rozdíl mezi pojišťovnama co se týče plnění při nějaké škodě.Pozor na to.
Váš otec i vy máte pojistku na 35mil.,protože jste to tak chtěli a takovou pojistku jste si uzavřeli.Když budu dělat pojišťováka,tak budu samozřejmně nabízet taky levné pojistky abych si vidělal,ale mi se tady přeci bavíme o tom,jak nechat pojistit auto a né jak uzavřít co nejvíce smluv.
Plno lidí si v dnešní době myslí,že je důležité si pojistit auto co nejlevněji jen proto,že musím,ale opak je pravdou.Povinost pojistit auto je správná a nemělo by se na tom šetřit.Nechte si spočítat rozdíl mezi vyšším a nišším pojištěním a rozdělte si to na měsíce kolik měsíčně za ten rok zaplatíte na víc.Zase tak horentní suma to nebude.

To nevím,ale pro mne je důležité,že mám pojistné plnění vysoké a kdyby se něco stalo,vím,že mám pojistku s dostatečným možným plněním za slušné peníze.
Je to jen můj názor,ale já jsem s plněním 100mil. za 2800Kč ročně u octavie 1,6 74Kw spokojenej.

no jak vidim tk diskuze se tu rozjela ale na mou otazku zatím nebya konkrétní odpověď.. nejlepší asik bude zajit za typkem co to pojišťuje a zeptat se jeho.. a pak se pujdu zeútat na to same do pojistovny..(inkognito)
Uvažuju právě o tomto vozu autobazar.avizo.cz ale nechci at se mi stane to same co kdysik ze jsem si nedal pojisteni proti kradezi jelikoz by to bylo hafo drahe.. a pak mi auto slohli.. tkze ted si to chcu pojistit ale nechcu zato platit 8tis rocne..

Tobě se asi nechce napsat do Googlu: srovnání cen pojištění nebo cokoli podobného:

www.povinne-ruceni.com

www.porovnani-povinne-ruceni.cz

www.ipojisteni.cz

www.epojisteni.cz

Musíš si najít čas a vyplnit online kalkulačky, vyplatí se to.
Mám od Slavie povinné asi za 2900 a Allrisk havarijní od ČPP asi za 8500.
Auto má obsah 1.4, nové. Vždy je lepší uzavřít smlouvy přes ofic. dealery,
vyjde to laciněji. U Slavie získáš na rok zdarma navíc pojištění Kryštof
a u ČPP rozhodlo kromě ceny to, že jsem se nemusel zvednout z křesla,
stačilo jen zaslat fotky mailem. Po vyplnění online kalkulaček se ti obvykle
hodně rychle ozvou dealeři sami, pokud uvedeš pravdivý foun.

Fuente: Pises ze asik neumi vyhladat na googlu a pod.. ale kecak raviny.. daval jsem sem i screen a to je jeden z mala kde sem hledal.. to ale nic nereci.. vzdy me vyjde pojistka min 4300,- (povinne)

a k Já Pajoš jak jde vidět nevíš co mluviš.. je to věc názoru co je pro někoho mrdka.. osobne radeji investuji do 12let stareho GOlfa/pasata/octavky nez do nejakeho 7let stareho renoltu/seatu a pod .. Nekdo je holt takovy ze nadava napr na Golfy ale octavky jsou pro nej super.. pritom je to Uplne to same akorat jina karoserie.. Ano beru Golfy jsou na to ze sou 12let stare drahe.. ale u me je to kvalita..

No a co že má rezavou feldu a jezdí,hlavně nebečí jak by uškudlil na povinném ručení.....ano je nás mraky co máme pojistku za pakatel. Nemáme se složit na tu tvoji ?Nebo tvůj otec je nevlastní že ti nepřispěje ? Nebo si najdi brigádu ?

No a co že se snaží ušetřit? Taky možná proto má na takový auto a nemusí jezdit v rozhrkaný felině. Každýmu holt vyhovuje jiné auto, každý má jiný vkus, tak nevím, proč se tu navážíš do lidí, co mají nebo měli VW. Nebo si tím něco léčíš?Hlavně tu díky Tobě blijem naprosto OT. Zdar

Vyjadřuj si svůj názor jak chceš, mě je to tři. Jen je to silně OT, počkej si na nějaké vlákno které se bude jmenovat: "Váš názor na značku VW"....Tady to za A) nikomu nepomůže B)nikoho nezajímá C)Je silně off topic.
Navíc Tvoje výkřiky do tmy, bez podložení nějakým argumentem jsou naprosto na hlavu postavené a bez nějaké informační hodnoty. Proto tomu říkám OT blití.
EDIT: btw. od člověka, který sám nemá žádné auto zní kritika VW docela úsměvně:)

Frajere kazdy se hol zazobany se zlatym privesekm na krku a na nem vyryto IDIOT nenarodill. ja si na vse vydelvam sam.. tebe by sem typnul na nejakeho borecka co na vsem vidi chybu ale sam ma hov.. pokud sis nekdy prectl poradne co sem psal tk by si tu nevalil kraviny.. ptal jsem se Mate s tim nekdo zkusenosti? nemas? tk proc ze ozyvas?
To je na Pajoska

Pánové, nenapadejte se. K tomu není poradna určena.
Můj názor:

Rce, 24.06.2010 11:40
Citace:
"Zákon jen nařizuje, aby každé auto mělo "povinné ručení". To je správně, protože když tě někdo zbourá, tak nemusí na tu škodu mít."

Příklad: Mám 5 aut. Žiju sám a nikomu ty plecháče nepůjčuju. Za každé musím platit zákonné, přesto že vyjedu jen s jedním.
Neznám člověka (kromě poslanců), že v současnou chvíli by uměl řídit více aut!

Takže je dle tebe správné, že vlastně ručí KAŽDÉ AUTO (stojí, jede, a s přihlédnutím k jeho obsahu, že...)
Dále píšeš KDYŽ TĚ NĚKDO ZBOURÁ - tak do řiti - bourá tedy auto nebo řídíč?
Ta daň se jmenuje "Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla."
Chybí tam slovíčko "řidičem" před slovíčkem "provozem"!
Ještě sem si nefším, žeby by bylo po nejakém průseru souzeno auto.

Celý je to zdejší Kocourkovská zlodějna, kterou pojišť. lobby povýšilo na zákon.
Pojištěn má být řidič (zdatný-nebo ne /částka málo-moc/dle vlastního uvážení-uzavřu-neuzavřu/ to celý=budu nakonec zatvorený-nebudu) ale je jedno, čím se jede!

PS: Pokud mám rodinné pojištění a o bonus přijdu já jeden - tedy i děda, co vlastně nejezdí?
(Jsem ještě nehledal)...