Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pojištění Automobilu

Čaute,
Mám v plánu si koupit Golfa IV 1.6 75kW rv 98(99).. Otec ma nedavno kuopenou Octavii I s těmito samými parametry a pojištění má zřízeno od Generali ,které vychazí jako nejlevnější (povinné ručení) a to je cca 5200Kč. Před ní už je jen nějaká Slávie.. má k tomu ještě dáno Pojištění proti Krádeži a Vandalismu a to v ceně cca 2500Kč.. takže celková suma je 7500Kč za pivinné+krádež+vandalismus. To si dal později až mi ukradli Golfa..

Už více lidí mi však řeklo, že pokud si pojistím auto u pojišťovatele (osoby) a ne na pobočce danné pojišťovny tak nebudu platit tolik. Jeden známy mi to zjišťoval a dozvěděl jsem se, že by mojeho otce a tudiž i mě vyšlo to samé pojištění (Povinné+krádež+vandalismus)na 5000Kč a to taky u Generali max 5500Kč.(levněji už jen u neznámá Slavie)
Chci se zeptat co je na tom pravdy.. máte s tím někdo zkušenosti?

Tobě se asi nechce napsat do Googlu: srovnání cen pojištění nebo cokoli podobného:

www.povinne-ruceni.com

www.porovnani-povinne-ruceni.cz

www.ipojisteni.cz

www.epojisteni.cz

Musíš si najít čas a vyplnit online kalkulačky, vyplatí se to.
Mám od Slavie povinné asi za 2900 a Allrisk havarijní od ČPP asi za 8500.
Auto má obsah 1.4, nové. Vždy je lepší uzavřít smlouvy přes ofic. dealery,
vyjde to laciněji. U Slavie získáš na rok zdarma navíc pojištění Kryštof
a u ČPP rozhodlo kromě ceny to, že jsem se nemusel zvednout z křesla,
stačilo jen zaslat fotky mailem. Po vyplnění online kalkulaček se ti obvykle
hodně rychle ozvou dealeři sami, pokud uvedeš pravdivý foun.

Fuente: Pises ze asik neumi vyhladat na googlu a pod.. ale kecak raviny.. daval jsem sem i screen a to je jeden z mala kde sem hledal.. to ale nic nereci.. vzdy me vyjde pojistka min 4300,- (povinne)

a k Já Pajoš jak jde vidět nevíš co mluviš.. je to věc názoru co je pro někoho mrdka.. osobne radeji investuji do 12let stareho GOlfa/pasata/octavky nez do nejakeho 7let stareho renoltu/seatu a pod .. Nekdo je holt takovy ze nadava napr na Golfy ale octavky jsou pro nej super.. pritom je to Uplne to same akorat jina karoserie.. Ano beru Golfy jsou na to ze sou 12let stare drahe.. ale u me je to kvalita..

Pánové, nenapadejte se. K tomu není poradna určena.
Můj názor:

Rce, 24.06.2010 11:40
Citace:
"Zákon jen nařizuje, aby každé auto mělo "povinné ručení". To je správně, protože když tě někdo zbourá, tak nemusí na tu škodu mít."

Příklad: Mám 5 aut. Žiju sám a nikomu ty plecháče nepůjčuju. Za každé musím platit zákonné, přesto že vyjedu jen s jedním.
Neznám člověka (kromě poslanců), že v současnou chvíli by uměl řídit více aut!

Takže je dle tebe správné, že vlastně ručí KAŽDÉ AUTO (stojí, jede, a s přihlédnutím k jeho obsahu, že...)
Dále píšeš KDYŽ TĚ NĚKDO ZBOURÁ - tak do řiti - bourá tedy auto nebo řídíč?
Ta daň se jmenuje "Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla."
Chybí tam slovíčko "řidičem" před slovíčkem "provozem"!
Ještě sem si nefším, žeby by bylo po nejakém průseru souzeno auto.

Celý je to zdejší Kocourkovská zlodějna, kterou pojišť. lobby povýšilo na zákon.
Pojištěn má být řidič (zdatný-nebo ne /částka málo-moc/dle vlastního uvážení-uzavřu-neuzavřu/ to celý=budu nakonec zatvorený-nebudu) ale je jedno, čím se jede!

PS: Pokud mám rodinné pojištění a o bonus přijdu já jeden - tedy i děda, co vlastně nejezdí?
(Jsem ještě nehledal)...