Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svislá izolace proti vlhkosti mezi baráky

[579-izolace-png]

Vlevo soused, vpravo já. Rozdíl ve výšce základové desky je 20cm (soused je výš). Jedná se mi i vodorovnou izolaci na naši základovou desku (červená čára) - předpokládám, že bych ji u stěny souseda měl ohnout nahoru na jeho zeď, nad jeho vodorovnou izolaci (černá čára).

Je to tak správně? Počítám s "převýšením" jeho izolace o 10-15cm. Materiál: špijónova ipa :-)

Sousedící zdi (soused cihlové bloky na maltě, já Ytong na lepidle) budou odděleny buď obyčejným térpapírem nebo 1cm polystyrénem (asi) - aby se baráky vzájemně "neslepily". Z téhož důvodu máme odděleny i základy.

-----
...grafické orgie vytvořeny narychlo v Malování

Přesně tak to mám uděláno já, i když nemám oddělené základy(dneska bych je určitě oddělil, soused celou zimu štípe dřevo v kotelně a mě duní celý barák). Hodně důležité je také oddělit věnce, aby nebyli zalité betonem až na sousedovu zeď.

Mezi baráky bude odhadem 1-2cm mezera (na "druhou" stranu můžu barák libovolně "posunout"). Vpředu a vzadu tam dám kousek polystyrénu (1-2cm) - tak svislý pásek 10-20cm, jinak po celé ploše bude obyčejný térpapír. Věnce budou schovány za Ytongem s polystyrénem.

Akorát ještě nejsem rozhodnut, zda ten ohyb Ipy nahoru nad sousedovu izolaci mám na jeho zeď přilepit či ne.

Na místě je zvážit, zda tam místo polystyrenu dát něco zvukově líp izolujícího. Zdi jsou sice silné, obvodové, nosné, ale abych tam strčil polystyren, jako všichni a pak třeba budu poslouchat ruchy od sousedů a naopak ... bouchání dveřmi, lítání hrnců, malá domácí Itálie ... ti naši asi kupují každý rok nový dveře a sadu hrnců. :x::i:

ti naši asi kupují každý rok nový dveře a sadu hrnců

Taky znám takové. Šel jsem jednou pod okny. Skrz zavřené okno bylo slyšet, jak se vzájemně titulují do některých částí těla. V tom rána, oknem proletěl masivní popelník z litého skla, tak tak jsem uhnul, jinak bych měl díru do hlavy. Když vyletělo ještě několik talířů, nějak mě přestalo zajímat, co si vzájemně hulákají za tituly a začal jsem rychle chvátat na večeři. Dobře jsem udělal. Za mnou rázně dopadla těžká dubová židle...

Nejsem stavař.
Ale kdyby se ty baráky "hnuly" - dilatovaly, každý je přece z jiného materiálu a ta Tvá (červená)izolace byla přilepená k sousedovi, tak by se mohla utrhnout.
Soused by jí měl asi taky vytáhnout.
Když je něco odděleno, má se to vrtět na svém písečku.
Možná by se mohla nad ukončením té (těch)izolace/í nechat větrací skulina.
Ovšem to jen má teorie. Klidně mi jí vyvraťte.