Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svislá izolace proti vlhkosti mezi baráky

[579-izolace-png]

Vlevo soused, vpravo já. Rozdíl ve výšce základové desky je 20cm (soused je výš). Jedná se mi i vodorovnou izolaci na naši základovou desku (červená čára) - předpokládám, že bych ji u stěny souseda měl ohnout nahoru na jeho zeď, nad jeho vodorovnou izolaci (černá čára).

Je to tak správně? Počítám s "převýšením" jeho izolace o 10-15cm. Materiál: špijónova ipa :-)

Sousedící zdi (soused cihlové bloky na maltě, já Ytong na lepidle) budou odděleny buď obyčejným térpapírem nebo 1cm polystyrénem (asi) - aby se baráky vzájemně "neslepily". Z téhož důvodu máme odděleny i základy.

-----
...grafické orgie vytvořeny narychlo v Malování

Nejsem stavař.
Ale kdyby se ty baráky "hnuly" - dilatovaly, každý je přece z jiného materiálu a ta Tvá (červená)izolace byla přilepená k sousedovi, tak by se mohla utrhnout.
Soused by jí měl asi taky vytáhnout.
Když je něco odděleno, má se to vrtět na svém písečku.
Možná by se mohla nad ukončením té (těch)izolace/í nechat větrací skulina.
Ovšem to jen má teorie. Klidně mi jí vyvraťte.