Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ucpaný odpad

Dobrý den, ucpal se nám odtok ze sprchového koutu, voda odtéká velmi pomalu a po odšroubování ozdobného krytu v odtohu z vaničky tam trvale stagnuje voda. Zkusili jsme už řadu běžně prodávaných čističů odpadu a nic nezabralo. Můžete mi někdo znalý poradit, co se s tím dá dělat? Děkuji moc ra názory.

Pořadí činností:
1. Louh zalejt horkou vodou - BACHA, vyletí to pomalu až ke stropu, BACHA NA OČI a tělo, louh dovede dobře popálit.
2. Spirála a prošťouchnout, spirálou při zastrkování neustále točit.
3. Majzlík a kladivo, vysekat trubky a dát čerstvé. Svinčík z kávy + vlasy a srst slečen + mycí prostředky dovede v trubce udělat nezničitelný špunt, který nejde ani prošťouchnout.

K RCE:
Na ten louh bych zatím vodu nelil,a ne horkou,stačí to,co je v syfonu(stagnující voda).Jen bych pomalu nasypal několik granulek,nebo šupinek a počkal.S horkou vodou by se totiž syfon ohl uvařit,přece jen je to plast a snese jen málo přes sto stupínků.A pak už by přišlo na řadu kladivo a sekáč.
JABRAKA

Píši o louhu, je to tudíž konkrétní přípravek "louh", neboli hydroxid sodný. K dostání v Horním Bachu u barev. Protože je to děsná žíravina, není vystavený a je třeba nejprve půl hodiny povykovat, aby se zhmotnil nějaký pracovník barev a laků a ten louh odemkne ze skříně a vydá. IMHO by mohl být i v OBI.
To Jabraka: Jistě, sifon to může zdeformovat, předpokládám, že se hromově bublající louh se dostrká stále dolejvající vodou ven ze sifonu až do trubek. Též není vhodné tam nasypat celou pixlu, to může jít i o živit. Nejprve zkusit lžíci, pak přidávat jestli to bude mít snahu mizet aspoň pomálu.

Toho hydroxidu sodného,( http://www.profi-store.cz/index.php?option=com_vir tuemart&page=shop.product_details&category_id=130& flypage=flypage.tpl&product_id=870 )
se zbytečně nebát dát více,příkladně do té sprchy nasypat na ten sifón aby tam byla kupka a je možno nacpat něco i do sifonu třeba nějakým drátem.Nejlepší by bylo se nejdříve zbavit co nejvíce té stojaté vody v onom sifonu neb se tím snižuje účinnost louhu.Takže po nasypání a upěchování daného množství louhu uvařit celou konvici vody a nalít na onen louh,dávat při tom opravdu pozor na chemickou reakci která vznikne,opravdu to může stříkat dost vysoko.Musí se použít opravdu dostatek vařicí vody aby se projevil 100% účinek.Nebojte se zdevastování potrubí samotného je na takto krátkodobý účinek stavěné,jedině kde by mohl nastat problém je tkz. husí krk flexi hadice už se mi roztopila v rukách při použití louhu.Jestli je pod vaničkou normální plastový sifon nemůže se nic stát.

1.postup : Do sifonu nasypat 1až 2polévkové lžíce louhu. Horké vody defacto netřeba protože se to při rouzpouštění zahřívá samo - těch 60st. by to mohlo udělat.

2.postup : Nalít do sifonu tak 2deci obyčejného SAVA

U obou postupů je dobré to udělat tak, aby roztoky působily přes noc. S odpady to nic neudělá. Je jedno který z postupů zvolíte, oba jsou stejně spolehlivé. Ale pokud si s chemií netykáte, tak je lepší použít SAVO.
Jinak, v tom odpadu opravdu musí nějaká voda stát coby protizápachová uzávěra.

No,to Savo je sice výtečná desinfekce,ale s vlasy a tuky nehne.Je to vodný roztok chlornanu sodného.Louh,neboli hydroxid,je jedno,zda sodný,nebo draselný,bezpečně rozpustí chumáč vlasů.Jednou jsem v něm chtěl odstranit ze štětce zaschlou olejovou barvu.Rozpustila se výborně,bohužel i se štětinami,byly opravdu pravé,ne z plastu.
Pokud je ale ucpávka někde dál,než v syfonu,je beznadějné čekat,až to prosákne až ke špuntu,tam se bez struny na čištění neobejdeš.
JABRAKA

S vlasy a tuky hne naprosto spolehlivě. Je to sice desinfekce - chlornan sodný, ale je hodně alkalická ( zkus si to kápnout mezi prsty a uvidíš jak okamžitě zmýdelňuje).
Čistím SAVEM odpady několikrát ročně k mé naprosté spokojenosti. Pro laiky v tomto směru dokonalá chemikálie.
Chlornan sodný jsem ve své mateřské firmě vyráběl ( chorací NaOH plynným chlorem při max. 35st. celsia)jako základní složku pro syntézu chloraminu B. Takže vím o co jde. Část produkce chlornanu se odebírala právě i na výrobu SAVA.;-)

Kdo ti to dokáže? Ty sám. Když totiž do ČOV naleju Savo, tak přítomné bakterie zlikviduju a tím přeruším proces čistění na několik týdnů. A to potom postrádá smysl si ČOV pořizovat...

A k tomu přerušení odtoku - na to by se muselo myslet při zapojování, teď už je pozdě.

Pro ROKATOR : to je dost blbé, že se nikdy nepočítá s žádnou odbočkou.

Pamatuji se, že když jsem dělával na nějakých starých provozech, tak se na potrubí občas objevil nějaký venti s odbočkou. Staří chlapi to vysvětlili takto : Když se ve výrobě něco podělá, nepůjde to pustit dál, co s tím uděláš? No, musíš se toho v potrubí zbavit. Řešit to pak lze někde v barelu. Holt stará generace, nenechala nic náhodě.

Káva nic neucpává na rozdíl od dlouhých vlasů a kousků náhodně vteklých plastických hmot. A na ty je většina čističů a louhů krátká. Jedině tlakové rázy a když nepomůžou, tak majzlík, kladivo a pilka a potom nová část odpadního potrubí. :-)

Zdravím,
a přidám tip. Šlo o plast. potrubí 100mm od WC. Když jsem marně zkusil chemii, drát ad. a viděl to černě, napadla mě ještě jedna věc. Protože drátový čistič narážel v hlubinách potrubí marně na odpor a prohýbal se, přemýšlel jsem co použít silnějšího. Vzpomněl jsem si na kominíka, který používá tyčky co se k sobě šroubují podle potřebné celkové délky. V hobby obchoďáku jsem koupil 5ks po 95 kč při délce 1,4m/ks, plus jako hrot malou kovovou štětku za 69kč (ale není nutné). Tyto tyčky jsou z plastu a skvěle ohebné, projdou u 100mm potrubí i kolenem 90stupňů, je to opravdu houževnatý plast. Tímto nástrojem jsem postupně protlačil "ucpaninu" až do širšího dílu potrubí (6m) a najednou to prolítlo do kanálu a bylo hotovo. Samozřejmě mohou někteří namítat, že by naopak mohlo dojít k drsnějšímu ucpání, ano může se stát. Záleží na profilu potrubí a zda není někde zhroucená stará trubka, já věřil, že to projde a povedlo se. To už je na zvážení každého, rizika jsou vždy nějaká...