Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ucpaný odpad

Dobrý den, ucpal se nám odtok ze sprchového koutu, voda odtéká velmi pomalu a po odšroubování ozdobného krytu v odtohu z vaničky tam trvale stagnuje voda. Zkusili jsme už řadu běžně prodávaných čističů odpadu a nic nezabralo. Můžete mi někdo znalý poradit, co se s tím dá dělat? Děkuji moc ra názory.

Pořadí činností:
1. Louh zalejt horkou vodou - BACHA, vyletí to pomalu až ke stropu, BACHA NA OČI a tělo, louh dovede dobře popálit.
2. Spirála a prošťouchnout, spirálou při zastrkování neustále točit.
3. Majzlík a kladivo, vysekat trubky a dát čerstvé. Svinčík z kávy + vlasy a srst slečen + mycí prostředky dovede v trubce udělat nezničitelný špunt, který nejde ani prošťouchnout.

K RCE:
Na ten louh bych zatím vodu nelil,a ne horkou,stačí to,co je v syfonu(stagnující voda).Jen bych pomalu nasypal několik granulek,nebo šupinek a počkal.S horkou vodou by se totiž syfon ohl uvařit,přece jen je to plast a snese jen málo přes sto stupínků.A pak už by přišlo na řadu kladivo a sekáč.
JABRAKA

Toho hydroxidu sodného,( http://www.profi-store.cz/index.php?option=com_vir tuemart&page=shop.product_details&category_id=130& flypage=flypage.tpl&product_id=870 )
se zbytečně nebát dát více,příkladně do té sprchy nasypat na ten sifón aby tam byla kupka a je možno nacpat něco i do sifonu třeba nějakým drátem.Nejlepší by bylo se nejdříve zbavit co nejvíce té stojaté vody v onom sifonu neb se tím snižuje účinnost louhu.Takže po nasypání a upěchování daného množství louhu uvařit celou konvici vody a nalít na onen louh,dávat při tom opravdu pozor na chemickou reakci která vznikne,opravdu to může stříkat dost vysoko.Musí se použít opravdu dostatek vařicí vody aby se projevil 100% účinek.Nebojte se zdevastování potrubí samotného je na takto krátkodobý účinek stavěné,jedině kde by mohl nastat problém je tkz. husí krk flexi hadice už se mi roztopila v rukách při použití louhu.Jestli je pod vaničkou normální plastový sifon nemůže se nic stát.

1.postup : Do sifonu nasypat 1až 2polévkové lžíce louhu. Horké vody defacto netřeba protože se to při rouzpouštění zahřívá samo - těch 60st. by to mohlo udělat.

2.postup : Nalít do sifonu tak 2deci obyčejného SAVA

U obou postupů je dobré to udělat tak, aby roztoky působily přes noc. S odpady to nic neudělá. Je jedno který z postupů zvolíte, oba jsou stejně spolehlivé. Ale pokud si s chemií netykáte, tak je lepší použít SAVO.
Jinak, v tom odpadu opravdu musí nějaká voda stát coby protizápachová uzávěra.

No,to Savo je sice výtečná desinfekce,ale s vlasy a tuky nehne.Je to vodný roztok chlornanu sodného.Louh,neboli hydroxid,je jedno,zda sodný,nebo draselný,bezpečně rozpustí chumáč vlasů.Jednou jsem v něm chtěl odstranit ze štětce zaschlou olejovou barvu.Rozpustila se výborně,bohužel i se štětinami,byly opravdu pravé,ne z plastu.
Pokud je ale ucpávka někde dál,než v syfonu,je beznadějné čekat,až to prosákne až ke špuntu,tam se bez struny na čištění neobejdeš.
JABRAKA

S vlasy a tuky hne naprosto spolehlivě. Je to sice desinfekce - chlornan sodný, ale je hodně alkalická ( zkus si to kápnout mezi prsty a uvidíš jak okamžitě zmýdelňuje).
Čistím SAVEM odpady několikrát ročně k mé naprosté spokojenosti. Pro laiky v tomto směru dokonalá chemikálie.
Chlornan sodný jsem ve své mateřské firmě vyráběl ( chorací NaOH plynným chlorem při max. 35st. celsia)jako základní složku pro syntézu chloraminu B. Takže vím o co jde. Část produkce chlornanu se odebírala právě i na výrobu SAVA.;-)

Kdo ti to dokáže? Ty sám. Když totiž do ČOV naleju Savo, tak přítomné bakterie zlikviduju a tím přeruším proces čistění na několik týdnů. A to potom postrádá smysl si ČOV pořizovat...

A k tomu přerušení odtoku - na to by se muselo myslet při zapojování, teď už je pozdě.

Pro ROKATOR : to je dost blbé, že se nikdy nepočítá s žádnou odbočkou.

Pamatuji se, že když jsem dělával na nějakých starých provozech, tak se na potrubí občas objevil nějaký venti s odbočkou. Staří chlapi to vysvětlili takto : Když se ve výrobě něco podělá, nepůjde to pustit dál, co s tím uděláš? No, musíš se toho v potrubí zbavit. Řešit to pak lze někde v barelu. Holt stará generace, nenechala nic náhodě.

Káva nic neucpává na rozdíl od dlouhých vlasů a kousků náhodně vteklých plastických hmot. A na ty je většina čističů a louhů krátká. Jedině tlakové rázy a když nepomůžou, tak majzlík, kladivo a pilka a potom nová část odpadního potrubí. :-)

Zdravím,
a přidám tip. Šlo o plast. potrubí 100mm od WC. Když jsem marně zkusil chemii, drát ad. a viděl to černě, napadla mě ještě jedna věc. Protože drátový čistič narážel v hlubinách potrubí marně na odpor a prohýbal se, přemýšlel jsem co použít silnějšího. Vzpomněl jsem si na kominíka, který používá tyčky co se k sobě šroubují podle potřebné celkové délky. V hobby obchoďáku jsem koupil 5ks po 95 kč při délce 1,4m/ks, plus jako hrot malou kovovou štětku za 69kč (ale není nutné). Tyto tyčky jsou z plastu a skvěle ohebné, projdou u 100mm potrubí i kolenem 90stupňů, je to opravdu houževnatý plast. Tímto nástrojem jsem postupně protlačil "ucpaninu" až do širšího dílu potrubí (6m) a najednou to prolítlo do kanálu a bylo hotovo. Samozřejmě mohou někteří namítat, že by naopak mohlo dojít k drsnějšímu ucpání, ano může se stát. Záleží na profilu potrubí a zda není někde zhroucená stará trubka, já věřil, že to projde a povedlo se. To už je na zvážení každého, rizika jsou vždy nějaká...