Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ucpaný odpad

Dobrý den, ucpal se nám odtok ze sprchového koutu, voda odtéká velmi pomalu a po odšroubování ozdobného krytu v odtohu z vaničky tam trvale stagnuje voda. Zkusili jsme už řadu běžně prodávaných čističů odpadu a nic nezabralo. Můžete mi někdo znalý poradit, co se s tím dá dělat? Děkuji moc ra názory.

Káva nic neucpává na rozdíl od dlouhých vlasů a kousků náhodně vteklých plastických hmot. A na ty je většina čističů a louhů krátká. Jedině tlakové rázy a když nepomůžou, tak majzlík, kladivo a pilka a potom nová část odpadního potrubí. :-)

Zdravím,
a přidám tip. Šlo o plast. potrubí 100mm od WC. Když jsem marně zkusil chemii, drát ad. a viděl to černě, napadla mě ještě jedna věc. Protože drátový čistič narážel v hlubinách potrubí marně na odpor a prohýbal se, přemýšlel jsem co použít silnějšího. Vzpomněl jsem si na kominíka, který používá tyčky co se k sobě šroubují podle potřebné celkové délky. V hobby obchoďáku jsem koupil 5ks po 95 kč při délce 1,4m/ks, plus jako hrot malou kovovou štětku za 69kč (ale není nutné). Tyto tyčky jsou z plastu a skvěle ohebné, projdou u 100mm potrubí i kolenem 90stupňů, je to opravdu houževnatý plast. Tímto nástrojem jsem postupně protlačil "ucpaninu" až do širšího dílu potrubí (6m) a najednou to prolítlo do kanálu a bylo hotovo. Samozřejmě mohou někteří namítat, že by naopak mohlo dojít k drsnějšímu ucpání, ano může se stát. Záleží na profilu potrubí a zda není někde zhroucená stará trubka, já věřil, že to projde a povedlo se. To už je na zvážení každého, rizika jsou vždy nějaká...