Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zateplení podlahy půdy+podkroví

Dorý den chci zateplit sřechu dvěma zpusoby.Jedná se ostřechu z kanadského šindele šíndel je na lepence která je přímo na deskách.
Prvně bych chtěl zateplit půdu na podlahu jde o starší RD ve stropě jsou dřevěné trámy,na podlahu bych dal prkna na kant mezi prkna izolaci asi 14cm,jelikož na půdu občas chodím dal bych tam desky jen tam kde se pohybuji ale nevím jestli je nutná parozábrana a z jaké strany.
Potom bych chtěl zateplit podkroví,izolaci mezi trámy potmm parozábrana a nějaké desky nebo SDK,asi to nebude moc větrat tak nevím jestli dát tu parozábranu i za izolaci a kolem trámu.
Děkuji za rady.

proč dvěma způsoby,
první postup píšete ok, ale musí být dvě vrstvy křížem, zakrytím paropropustným záklopem,
inspirace:
Pochozi_izolace

"Potom bych chtěl zateplit podkroví,izolaci mezi trámy potmm parozábrana a nějaké desky nebo SDK,asi to nebude moc větrat tak nevím jestli dát tu parozábranu i za izolaci a kolem trámu.
to je kdy potom, takto ne!!!
to se musí řešit podle fotek

špatně jsen se vyjadřil jde o zateplení dvou části domů půda nad obytným prostorem a potom jedné místnosti ve štítu(druhý zpusob).Díval jsem se na inspiraci,mám krovy,záklop a beton,mužu položit izolaci na stavajíci beton? abude stačit izolace 2x10cm?.A co ta parozábrana je nůtná a zkteré strany děkuji.

fikocxi, tušil jsem to, stává se častěji, že tazatel naprosto přesně popíše situaci a radilové nepochopí....
Parozábrana musí přijít na teplou stranu, čož znamená na strop ve spodní místnosti.
Vatu položte na beton, do kříže ve dvou vrstvách, alespoň 30 cm pak musí být i odvětrání půdy, aby kondenzát z rosného bodu mohl pryč.

Mezi krokve: podle obrázku dodat kontaktní folii, (nelze u nároží a užlabí) a izolaci mez trámy a pod trámy.
parotěska a povrch.

Do podlahy nafoukejte celulózu TEMPELAN, nebo nasypte STYROBALL - to je ještě o něco levnější a uděláte si to sám.
Na krovy zevnitř budete dávat konstrukci na sádrokarton nebo fermacel. Teprve na to dáte parotěs. Tím si zvětšíte vrstvu izolace o 8 cm. Parotěs musí být vždy zevnitř - to Vám radí dobře.
Dutinu zafoukejte něčím, co Vám neudělá tepelné mosty a nemá v sobě formaldehyd : celulózu TEMPELAN nebo STYROBALL - je to recyklát a daleko levnější. A máte vystaráno.