Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zateplení podlahy půdy+podkroví

Dorý den chci zateplit sřechu dvěma zpusoby.Jedná se ostřechu z kanadského šindele šíndel je na lepence která je přímo na deskách.
Prvně bych chtěl zateplit půdu na podlahu jde o starší RD ve stropě jsou dřevěné trámy,na podlahu bych dal prkna na kant mezi prkna izolaci asi 14cm,jelikož na půdu občas chodím dal bych tam desky jen tam kde se pohybuji ale nevím jestli je nutná parozábrana a z jaké strany.
Potom bych chtěl zateplit podkroví,izolaci mezi trámy potmm parozábrana a nějaké desky nebo SDK,asi to nebude moc větrat tak nevím jestli dát tu parozábranu i za izolaci a kolem trámu.
Děkuji za rady.

Do podlahy nafoukejte celulózu TEMPELAN, nebo nasypte STYROBALL - to je ještě o něco levnější a uděláte si to sám.
Na krovy zevnitř budete dávat konstrukci na sádrokarton nebo fermacel. Teprve na to dáte parotěs. Tím si zvětšíte vrstvu izolace o 8 cm. Parotěs musí být vždy zevnitř - to Vám radí dobře.
Dutinu zafoukejte něčím, co Vám neudělá tepelné mosty a nemá v sobě formaldehyd : celulózu TEMPELAN nebo STYROBALL - je to recyklát a daleko levnější. A máte vystaráno.