Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno porucha F1 - kotel Protherm

Občas se mi na kotli objeví porucha F1. V čem může být problém a jak to řešit? je to docela nepříjemné, když má kotel ráno sepnout a nic a já pak musím vstávat do zimy...porucha se objevuje nepravidelně. Bohužel už je po záruce, takže díky za případné zkušenosti s cenou servisu tohoto problému.

Příčínu poruchy F1 jsem našel v řídicí jednotce - je tam relé Schrack V23148-B0010-A101, 18V - to jsem vyměnil a u dalšího relé (hned pod ním)NAIS AJS/1312/A09 byly studené spoje. Po opravě kotel šlape jako hodinky:-). Snad vám to pomůže.

Já měl také problém s F1 a vyřešil jsem to přes servis výměnou kotle v záruce za novější typ 18.Ten má již jinou automatiku zapalování pokud porvé nezapálí(startuje 3x)Protherm u typu 18 již spolupracuje s f.Valiant.Teče mi také rychleji teplá voda (mám kotel bez zásobníku TUV)

Dnes mě postihla na mém kotli závada F1, mám kotel Protherm Tiger 24 KOV - ZP dle štítku z roku 1999, ten přestal dávat telou vodu. Zaplo se jen čerpadlo, žádný plamen, pak hlášení F1. Restart nepomáhal, žádný plamen. Pomohlo mi zamačknutí červeného tlačítka čidla na snímači přehřátí kotle. To čidlo - snímač je při sundaném předního krytu na trubce vlevo nahoře, vedou k němu dva vodiče, u mého kotle jsou oba takový šedý. A hlavně celý snimač je pod jakousi gumovou krytkou béžové barvy, která je na něj navlečena, teprve když se stáhne tato krytka tak je vidět ten snímač - dva kontakty s napojenými dráty a mezi nimi to malé červené tlačítko. Opatrně jsem ho zatlačil pomocí tužky, lehce zacvaklo. A kotel pak po připojení do zásuvky (pro bezpečnost odpojit ze zásuvky proudu) a po zapnutí a restartu hned naběhl, objevil se mohutný plamen v tom roštu co ohřívá vodu a kotel zase jede. (Mezitím jsem také ješte doplnil vodu na tlak cca 1 atm, byla před tím jen asi 0,4 atm, proto to možná vypadlo, napouštěla se celá vana a došlo možná k přehřátí z důvodu nízkého tlaku). Takže to zatlačení červeného tlačítka na snímači mi pomohlo a kotel začal pracovat a znovu dává teplou vodu. Bylo to jako když je vyhozená pojistka či jistič. Karlos Praha

Vlezu do sprchy, pustím vodu, čekám na teplou a nic. Vylezu, kouknu na kotel, na něm svítí F1. Restartuju, vypínám, nic nepomáhá. Hledám na netu, vidím kutilskou poradnu, vyberu téma , čtu vlákno, sleduju debatu o relátku, začínám se smiřovat, že dneska se už neumyju. Na konci vlákna vidím příspěvek o čidle na snímači přehřátí kotle. Jdu ke kotli, vypojím ze sítě, sejmu kryt, stisknu červené tlačítko, nasadím kryt, zapojím do sítě, kotel blafne a je po závadě. Díky za záchranu. Martin

Zdravím, mám kotol Protherm tiger 24 KOZ, rok 2004, funguje na ohrev TUV a podlahové kúrenie. Nikdy som ho neservisoval, akurát raz som volal technika, vybral riadiacu dosku a prepájkovaval studené spoje, mám elektrotechniské vzdelanie a keď som videl jeho "odbornú opravu" tak som mu povedal dovidenia a sám som precínoval všetky spoje, odvtedy v poriadku. Teraz mi ukázalo pri zapnutí za studena poruchu F1, tak som čítal tu uverejnené príspevky ohľadom červeného tlačítka, čo je tepelné čidlo, pri sťahovaní ochranného gumeného krytu som ho odlomil, keďže tenký plast sa prehrial a ostal krehký, servisák mi ho predal za 7€, založil som, stále chyba F1, odskrutkoval som predný plechový kryt horáka (6 skrutiek), a na horáku bola vypadnutá časť izolácie veľkosti dlane z plechového predného krytu, ktorá zakrývala časť horáka a zapaľovacie elektródy, bola tepelným žiarením prasknutá asi na 7 častí a ten jeden kus spadol na horák, tak som to zdrôtoval , aby to všetko držalo na kryte. Zároveň som očistil a povysával horák a všetky priestory v kotli. Chvíľu išiel okrem modrého aj intenzívnejší žltý oheň, kým zvyšné nečistoty nevyhoreli. Kotol funguje:-)
Dúfam, že moja skúsenosť niekomu pomôže.

Ja so mal ten istý problém aj môj ujo rovnako po 10 rokoch. Riešenie nový plošný spoj. Alebo keďže mam šikovného uja stačí dat na plosnom spojí prepajkovat čin. (Nekvalitný cin z Číny koroduje a odlupuje sa studený spoj.) mne to už bezi bez problému ďalšie 3 roky. Keď som pohyb al káblovým zvezkom čerpadlo nabehlo po čase opet vypadlo tak sme sa trápily 2 mesiace F1 ohrev vody F3 radiatory

Dobrý deň mám tiež problém kúpili sme dom mám 2x kotol Protherm leopard 24 btv 1 ide super druhý sa rozhorel a zhasol 2 x a od vtedy mi v ňom nezapali oheň na sa krúti odhah spalín a nevyhadzuje žiadnu chybu a to tlačítko tam nikde nemám.. neviete poradiť

Dobrý deň mám Protherm tiger 24 koz. Kotol vôbec nereaguje na nastavenú teplotu. Hreje do maxima na 82° a potom ho vypne tepelná poistka. Vymenil som obe teplotné čidlá, ale žiadna zmena. Na ohrev úžitkovej vody zas prehnane hreje. Po zapnutí do elektriky klasika hreje na 80 stupňov, lenže pri tej 80ke neuberie na plyne a keď dosiahne 80° tepelná poistka ho vypne do F1. Keď som skúsil prišktiť plyn hlavným prírodným ventilom mimo kotla aby plameň na horáku nebol taký intenzívny, kotol zas ohrieval úžitkovú vodu normálnym spôsobom a fungoval normálne. Vykurovanie do radiátorov bez zmeny. Hreje do 82° a tepelná poistka ho vypne. Vie mi niekto dať tip?

Největší pravděpodobnost špinavá nebo zdeformovaná ionizacní elektroda.
Když ne, tak potřebuje seřídit (vyměnit) plynovku, elektronika, nízký tlak plynu,.......
Všechny zásahy na plynovém zařízení musí provádět servisák.