Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranit led z rybího fillé

Snad to není až tak pozdě:
Každý rok se manželka trápí nad tím, že v rybím filé, vč. pangasius přibývá ledu, který dělá paseku při smažení. Existuje nějaká účinná rada, jak na to?

Nechat zavčas rozmrznout a osušit v ručníku, nebo něčem takovým. Hlavně ať to nepouští chlupy!
Bohužel, výrobci si takto zvyšují marže, když z 1kg pangasa je víc jak 30 % vody, dokonce na to používají nějakou chemikálii, aby to nacucalo.
A je to různý, jednou jsem koupil pangasa příšerně vodnatýho, jindy v něm skoro žádná přidaná voda nebyla. Naposled jsem dobrý kousky koupil v Globuse v Brně, kupodivu víc masa, než vody. A bylo to privátní balení Globusu, oranžovej obal.

Děkuji oběma kolegům za srozumitelné rady. Tentokrát to nebylo až tak moc obalené ledem, takže to pěkně pod vlažnou vodou povolilo ... a po krátkém osušení šlo to už k dalšímu zpracování.
Smažení bez jakýchkoli negativních projevů a výsledků.
Děkuji.
Jinak ovšem všem všem a všem ještě pěkný průběh Vánoc až do Nového roku.

Glazování rybích filet (obalení ledem) slouží jako indikátor toho, že po celou dobu přepravy a skladování byly dodrženy skladovací podmínky. Pokud fileta, která má být glazovaná, obalená ledem není, tak bych ji rozhodně nekupoval.
To, že je nutné před smažením rybu rozmrazit a omýt bych považoval za jakýsi hygienický standard.

Ten led tam může být nacpán až při balení. Vůbec to nevypovídá o tom, jaký byly podmínky přepravy. Po cestě z Vietnamu to mohlo klidně hnít a teprve v balírně někde v Evropě to ocákali vodou a zamrazili. Takže záleží jen na tom, jak velcí jsou v balírnách darebáci, resp. jak moc jim přikázali do toho přidávat vodu.

Nežrat pangaciuse, žrát řízky. Poslední řízek sem dotlačil včera, 30tého.

Ťech 30procent vody je bohužel naprosto reálných včetně těch chemikálíí které v té rybí srajdě vodu drží.Bylo to aj v černých ovcích.Čím je ten panga větší móda tím víc to stojí za starou belu.

Na druhou stranu chtěl jsem zkusit kapra a chlazený kapr bez kůže taky pěkný šhit. Ten byl někde zmzrlej měsíc nebo už byl za kurevsky dávno za zenitem....Skoro totéž jak když děda před létya donesl kapra z rybníku bez 14denního vymáchání v sádkách.Smrděl ten ulovenec bahnem.

Pangacius i když koupenej jako lepší a dražší než ty obyčejné v albertu stál taky za velký kulový... tak sem se prostě těšil na 25.12 a klasické vepřové řízky.Příští vánoce pokud se dožiju chci guláš.Masovej, pálivej a s osmi domácími knedlíky.