Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co s brutální sousedkou

Dobrý den, poraďte co byste dělali s brutální sousedkou. Plot mezi pozemky vybudovala ona. Cokoliv připevním na plot ze své strany, vše mě ustřihne. Třeba kytku, aby rostla rovně přivážu k plotu a ona mě to odstřihne. Na své straně pěstuji zahradní ostružiny , které se dotýkají společného plotu a včera mě je ostříhala. Co mám dělat? Sama osázela kolem celého plotu 20 cm od něj jehličňany smrky a borovice vysoké 11 m.Moje zahrada je tím zastíněná a kořeny až na našem pozemku. Poraďte co Vy byste dělali?

:-D ty voe, ty toho vymysleli jak sv*ně :-D

rada pro tazatele:
brokovnice pomůže;-)

ne.. můj návrh zní: postav si cca 5 - 10cm od plotu, plot nový.. nejlépe asi dřevěný a udělej mu pořádný základy aby si sousedčiným stromům rozkopal kořeny(můžeš jim dát čuchnout nějakýho sr*če aby rychle chcípli:-)).. :-)

Rostliny se dají hubit jakýmkoliv extrémním pH, takže buď louhem nebo kyselinou solnou, vše seženeš snad v drogerii. Jestli máš odvahu, tak tam dej koncentrovanou kyselinu sírovou, ale s tou bacha, rozežírá kůži pořádně.

PS: Jestli máš odvahu, tak někdy v noci se prokopej až ke kořenům a aplikuj to injekční stříkačkou přímo :-).

PS 2: Šetrnější varianta, dojdi k ní a řekni, že jestli ještě jednou něco provede s kytkama na tvém pozemku, tak podáváš trestní oznámení za poškozování cizí věci a budeš žádat náhradu škody

PS 3: Kdybys byl v USA, tak bys sousedce mohl ustřelit ruku brokovnicí, jak by ruka zůstala nad tvým pozemkem, u nás v Kocourkově se musíš nechat zastřelit a teprve potom si můžeš dovolit trefit dotyčného třeba do ruky a i to tě může zažalovat :-).

včera mě je ostříhala

Kdyby tohle někdo udělal nám tak podáme trestní oznámení za poškozování cizí věci (a budeme žádat náhradu škody) nebo nalejeme na svou stranu plotu koncentrovanou H2SO4 nebo nějaký sajrajt přímo určení na hubení něčeho, samozřejmě v několikanásobné koncentraci, než je uvedena na balení.

Roundup se musí dostat do lýka, aby šel ke kořenům. Jde přes listovou plochu, nebo injekčně pod kůru.

V tomto případě je to asi dle občanského zákoníku obtěžování stíněním (hlukem kouřem zápachem atd..) nad obvyklou míru.
Nebo tak nějak je to formulováno. 11m strom nenaroste za rok.

no tak buďte troška šetrný k prírode nechceš si nakontaminovať pôdu nejakým sajrajtom čo takto doviesť pár polien z kalamitnej oblasti postihnutej červotočom a poukladať to k tomu plotu ale poponáhľaj sa akurát larvy dospievajú a začínajú vyletovať a za chvíľu bude naokolo holorub:-)

Prasáku máš sice částečně pravdu, ale věř, že rada Tonyho a Rokatora je dobrá a účinná. Roundup je však třeba naředit, jinak se lýko spálí, látka přestane prostupovat dále a účinek nebude žádný.
Stačí odhrnout zeminu u kořenů, navrtat, nalít naředěné, zašpuntovat a je v pánu.
Na hrubý pytel hrubá záplata!
Ježibabu zakapat Hukonilem.
:?:

Tonyho rada je právě na nic, protože by to musel provozovat na pozemku sousedky (pokud tedy nejsou stromy přímo u plotu). Bylo by dost ošemetný, kdyby kvůli tomu šel na její pozemek. Potřebuje něco, co by mohl alibisticky dělat ze své strany. Pokud kořeny prorůstají až k němu, není co řešit. Ale borovice rostou spíš do hloubky, než do šířky, takže možná by se zbavil smrku, ale s borovicama by to bylo horší.

To máš tak blízko? No tak vykopej díru až k nějakýmu pěknýmu kořenu, navrtej ho a nalij tam třeba naftu. Když sousedka nestrpí cokoliv na plotě a to nejen na svý straně, tak ty nestrpíš její stromy na svý straně. Začni jedním stromem, kdyby se náhodou chtěla nějako dohodnout. Nebo navrtej všechny a bude po prdeli úplně :-)

ať volá, znehodnotila ti pozemek (stromy zasahují skoro 50% na tvůj pozemek, stíní, padá jehličí), porušila slib, že stromy budou malé atd. atd. Naopak bych se domáhal spravedlnosti já.

Já mám rád dobré sousedské vztahy (a jsem schopný se na lecčems dohodnout), ale člověk si nesmí nechat defekovat na hlavu...

Já bych udělal tu metodu s plotem 10 cm od plotu stávajícího a při hlohbení základů omylem narazit do kořenů atp ... Myslím, že to učinný bude.

Edit: TeĎ mě tak napadlo - Podívej se pořádně na nákresy katastráku, jestli třeba ten plot není z půlky na tvé zahradě - s tím už by se taky něco dalo dělat ;-)

1) ty kytky můžeš přichytávat hřebíkem (ale aby nebyl až na druhou stranu plotu) - když ti to sousedka sundá, je to prokazatený poškození cizí věci (je to tvém pozemku)
2) Napust dřevo něčím, počem chcípne, a pak si postav ten plot VÝHRADNĚ na své straně pozemku
3) Nevím, jak je plot silný. Možná kdybys tu půlku zbrousil, pak by se větrem ten plot polámal

Když polezeš večer za tmy přes pletivovej plot, natrhneš si gatě, ale hlavně ho poškodíš a hned budeš obviněn. Je třeba se dostat k hlavnímu kmeni ... rychlé, levné a účinné.
Jsem milovník přírody a hryže mě, že tohle musím psát, ale chápu co prožíváš a toto je vyzkoušené a pokud si troufneš, pomůže to a bude klid.

Nepomôže ti nič, podla mojich skúseností!!!
Súdiť sa?Bude sa to naťahovať dlho , prídeš o nervy a čo vysúdiš?Bagatel.A ver že ona neprestane ,pretože ona toto všetko dobre vie.
Môžu ti pomôcť asi len dve veci.Za toto čo ti poradím ma budú viacerí odsudzovať a dalej teoretizovať ale kto to nezažil vždy býva "najmúdrejší".
1.Opakovať to čo robí ona a naviac začať jej robiť napriek.Postup si zvol podla svojich možností.
Priklad:Pokos trávu a prehoď jej ju do záhrady.Ak máš studňu zapni čerpadlo a striekaj na jej stranu tam kde to najmenej potrebuje.A pod.Dostaň ju do takej pozície do akej ťa dostala ona.A tiež sa jej začne ťažko dýchať a ťažko sa jej bude niečo dokazovať.Jednoducho, ty musíš byť strana ktorá bude útočiť a nie ustupovať.A to potom uvidíš ako ona znervoznie.
2.Alebo to vyriešiš tak ako sused na našej ulici čo mal takéhoto istého suseda.Počkal si ho podvečer na ulici
a bez slova mu dal riadne tri facky.Potom mu povedal že mu to urobí stále pokial neprestane.A ver že prestal.Odvtedy má pokoj.
Na toto budeš potrebovať hrošiu kožu.Viem že nie každý ju má.Ak by ma chcel moralizovať tak nič podobné nezažil.Smozrejme, hovoríme o susedoch s ktorými sa nedá vžiadnom prípade dohodnúť.
Viem že moje rady sú extrém ,ale aj také porekadlo je že " s hlupákmi aj Bohovia márne bojujú "!
Ver mi že s hlupákom nedosiahneš nič.

Je to sice hnusný, mstít ne skrze nevinnýho psa, ale má holt smůlu.
Pséci mně vadí pouze v případě, že je to debil pes a štěká kdykoliv na cokoliv (sousedi rodičů mají dobrmana, to fakt debil), nebo pokud chovají lidi psa v bytovce. Do bytu prostě pes nepatří, ani kočka ne, to je trápení. Zvíře musí mít výběh, ne ho zavírat na celej den a jednou denně ho nechat proběhnout a posrat všechny okolní trávníky a pískoviště. Pak to celý dny štěká po baráku a chlupy lítaj po chodbách.

že je to debil pes

Když je pes debil, za to může jen a jen páníček.

Do bytu prostě pes nepatří, ani kočka ne

BLBOST!!!
Když je pes furt jen na zahradě, tak věř, že je to mnohem horší, než venčený pes v malém bytě.
Protože pro toho pejska i ta zahrada se stane rychle nudnou.

už mlčím mlčím

Sousedi mají psa s epilepsií (chudák, musí dostávat injekce) a když se k němu kdokoliv z rodiny přiblíží, tak začne pobíhat a štěkat, jednou si snad rozmlátil při tom zuřivém pobíhání hlavu o hranici dřeva.. Naštěstí sousedi jsou slušní a když už štěká třeba 5 minut v kuse (z toho by se jeden zvláznil :-)) tak přijdou a vezmou si ho domů :-).

napadlo ma, čo tak nastriekať tam dáky smradlavý postrek?

raz mi známy vravel že im neprajníci postriekali chalupu istým roztokom, ktorý ani po 4 mesiacoch vetrania, kde boli 24 hodín denne otvorené okná, dvere, vyumývanej roznymi čistiacimi prosriedkami nepomohlo nič. Až raz im istý kamarát chemik poradil protilatku na ten smrad. museli ju objednať z francúzska, nebola vobec lacná ale smrad zničila.

Neviem ako sa volá ten smradlavy roztok, len vravel že sa používal v petrochemickom priemysle, už sa nepoužíva aj mi vravel názov ale to si mi laici nezapamätáme

A když smrad, tak neznám nic příšernějšího, jako nechat Perlu (rostlinné máslo) dva měsíce na slunci. Takovou zapomenutou našel kamarád na zahradě. Když jsme to otevřeli, padali ještě o kilometr dál ptáci z luftu, chcíply všechny vosy a vznikl zcela sterilní prostor. Nás vzkřísila záchranka a hasiči v dejchákách tu škatuli odvezli na protichemickou brigádu zneškondit.

Jojo, kyselina máselná patří mezi jednu z nejaromatičtějších látek. Rozhodne staci par kapek do vytahu, aby byl cely dum neobyvatelny :-D. Ted v lete je jednoduche ji vyrobit. Dejte kostku masla a pytlik mleka na mesic nekam na slunicko ulezete. Manipulace pak doporucena vyhradne s dychacimi pomuckami :-D.

Naschvály:
1 - Kyselina máselná, popřípadě isomáselná je to pravé. Do velké stříkačky (prohledej koše na poliklinice) a do okna...
2 - V noci jít na procházku s vteřinovým lepidlem, nacpat ho do zámku na brance do zahrady. Zámek už nikdo neodemkne. Nejlépe, když sousedka není doma a je zamčeno. Pokud má barák dveře do ulice, tím lépe...
3 - V noci jít na procházku s klasickou mucholapkou. Rozmotat a nacpat do poštovní schránky. Nutné gumové rukavice...
4 - Pokud má někdo z tvých známých fenu v říji, jít ho navštívit a kapesníkem pořádně otřít zezadu (tu fenu). Pak otřít o sousedčinu kliku u vrátek. Bude mít zpestření cesty do obchodu. Popřípadě kapesník mírně namočit a pak vyždímat sousedce na dveře...
5 - A tak dále. Představivosti se meze nekladou. A upozornění - není vhodné, aby tě někdo viděl při provádění těchto činností. Nejlepší doba je půl čtvrtý ráno...

No , myslím že tieto veci čo spomínate by určite zabrali.Ostáva len jedna otázka :ako je to s s Vašou kožou.Myslím ,či je dostatočne hrošia.Pretože sme rôzny ludia a každý to nedokáže.

Ale držím Vám palce!!!!!!

Když vykopeš grunty do nezámrzné hloubky, budou hodně blízko uschnutí.

Ale vážně, stojí to za to? Pro pnutí ostružin stačí lehké pletivo, jako druhý plot a sousedku řešit úředně. A pletivo dát výš, než je její úžasný plot, aby k vám nemohla strkat pazoury.