Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Složení malířské čepice

Zdravím,
už tu tiše zuřím při pokusu složit "profi" malířskou čepici. Ne takovou tu dětskou, jakou nosí Večerníček, ale takovou s "mačkaným lemem", na obrázku je trochu vidět třeba zde:
[img=http://www.pokoju-malovani.cz/obrazky/malovani-pokoju-2.jpg]malovani-pokoju-2.jpg[/img]

Otec mi to kdysi předváděl, vzal dvojlist novin a za chvilku bylo hotovo, bez lepidla, bez pásky, jen z novin - ale já teď nejsem schopen to zopakovat. Nemáte někdo nějaký návod či odkaz? Mně se nedaří nic najít. Ledaže by to bylo tak triviální, že návod na to ani neexistuje... Děkuji.

Já jsem si na to od tchána půjčil váleček, do kterýho se nalije barva dovnitř. Pak už se s tím šmrdlá po stěnách a nikde to necáká. Jen rohy a okolo vypínačů jsem vzal štětcem zárožákem. A výsledek je perfetkní, bez kocourů na stěnách. A to sem maloval stěny poprvé v životě.
Když si vzpomenu, jak otec maluje štětkou a je z toho bordel všude, tak se ten váleček opravdu vyplatí.

Štětkou je to prý trvanlivější. Víc se barva "zarajbuje" do omítky. Těžko říct, co je na tom pravdy. Stejně se maluje proto, že je to špinavé a ne proto, že barva nějak opadala.
A pak se taky maluje z důvodu, že se zbytek famílie rozhodl, že bílá je fádní. :-|

Já jsem k tomu měl původně taky nedůvěru, protože je to ten váleček z teleshoppingu.
Opět podotýkám, že jsem maloval poprvé v životě, takže nemám zkušenosti s tím, jak se ředí primalex. Je možný, že do válečku musí být ta barva trochu hustší, než na štětku, ale to nemohu posoudit, bo štětkou jsem nikdy nemaloval.
Takže se barva naředí tak, aby byla dost hustá na to, aby neprotíkala příliš rychle skrze váleček, nalije se trochu do útrob válečku a vrhneš se na stěnu. Nevýhoda je, že ten filc na válečku má spoj, takže to udělá vodorovnou čáru, ale stejně je každý místo přejet několikrát, takže se to ztratí. Maloval jsem s tím jak na štukovanou omítku, tak na sádrokarton. Na sádroš je to naprosto perfektní, maloval jsem i s barvou a nejsou vidět žádný "žiďáky" (jak říká můj otec), nátěr je krásně rovnoměrnej a čistej. Dělal jsem s tím i barvu přes hranu, kdy se na vnějším rohu stýkala barva s bílou, taky perfektní.
Strop jsem s tím nedělal, ale nebál bych se toho, při práci z toho barva nekape, kritickej je jen okamžik, kdy se to naplní a než se udělají první tahy, protože to při plnění stojí na boku a tlakem to prosákne na jednom konci, takže je to mokřejší.
Co je trochu blbý, tak při použití na hrubým štuku se na válečku začnou tahat vlákna a dělají žmolky, ale je fakt, že ten váleček už má něco za sebou a není to dělaný na profi použití.
Jinak to při malování necáká, takže je s tím opravdu čistá práce, nejvíc bordela jsem nadělal štětcem, když jsem dotahoval vnitřní rohy a pak byl bordel tam, kde jsme připravovali barvy.

Nu,když čtu ty ceny za papírovou krytinu na palici,tak se mi zdá o loupežnících.
Ta čepice se skládá jednoduše.Noviny se přeloží na půlarch.Kraje se promačknou o pět až 7 cm dovnitř a zespodu se dvakrát přehrne okraj,ten se na jedné půlce přehne na druhou stranu a oba okraje se do sebe zasunou.Snad jsem to napsal srozumitelně,nechce se mi každou fázi fotit.