Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Jak zalepit plastové nádoby na dešťovou vodu

prosim o radu,čím a jak zalepit dno plastové nádoby na dešťovou vodu o obsahu 200 litrů. Nádobu jsem zakoupil v Baumaxu,je zelené barvy.Na dne je prasklina po celé šířce dna,procházející středem.Loňskou zimu jsem ji zapomněl vylít. Psal jsem výrobci do Italie, ale ten nereagoval ani na pátou urbgenci.Je mi jí líto vyhodit. Děkuji předem všem, kdo si moji prosbu přečte a případně poradí.
[mod]Změna předmětu, původně: Ostatní (Rce)[/mod]

Kdepak talijáni.. ti neodpoví. Máme své zkušenosti. Hlavní je, že prodali a víc je nezajímá.

Zkusil bych sud naložit na káru a dojet s ním k někomu, kdo vaří plasty, bazény, nárazníky atd., i když bych do toho moc velkou naději nevkládal.
Druhá možnost je sehnat někde samolepící opravný pás na izolace. Nevím teď jak se to obchodně jmenuje, ale můžu zítra zjistit. Pak bych dno pořádně očistil a odmastil, pás nalepil z obou stran a děj se vůle boží jestli to vydrží, nebo ne.

Dobrý den, děkuji za doporučení. Mužete mi ještě sdělit, kde bych ty kofixové svíčky mohl sehnat? S tím plechem je to také dobrý nápad zespodu a zevnitř plechový kruh a spojit šroubky skrze dno. mezi tim to vyspravit těmi svíčkami? Nádoba slouží jako jímka na deštovou vodu a je umístěna na zahradě pod okapem u skleníku.

Dekuji za informaci. Pro nával jiných pracovních aktivit jsem se k opravě ještě nedostal. Nádoby mám na chalupě a tam přijedu až na jaře. Nápad, zeptat se zde, jsem dostal při čtení poradny.Jsem už důchodce a tak přes zimu trávím více času na netu a hledám náměty na dobu, kdy se vrátim zase na chalupu.

Je jen jedna. Stála také kolem 1300 Kč a sloužila od zaří 2007 do konce roku.Když jsem zajzimoval chalupu,zapomněl jsem jít na zahradu a nevylil jsem ji.Stačilo jen 12 cm vody a dno prasklo. Nejsem socialni pripad,ale kdyby to šlo opravit, budu rád.Je možné, že někdo podobný případ už zdárně vyřešil, nebo řešení zná.

Na každém, byť i italském plastovém výrobku by měla být(asi zespoda) zkratka,nebo značka, která popisuje materiál, z něhož to je vyrobeno.
Od toho by se měl odvíjet opravný postup.
Termoplast (PP,PVC,PE) svařit u těch bazénotvůrcú nebo opravářů nárazníků.
Termoset lepit něčím typu epoxy.
Pro zjednodušené rozeznání: termoplast teplem měkne a rozteče se, termoset se ani nehne a posléze začne uhelnatět.

S tím vnějším a vnitřním kotoučem mě to taky napadlo. Jenže... ocel nerez plech, nerez šrouby, kartuše silikonu ... nevěřím, že to dlouho vydrží. Je otázkou času, kdy silikon povolí.
Z uvedeného se přikláním k poptání opravy podle materiálu výrobku.
Z fotky mi to přijde jako 20 l kbelík. Nebo se pletu? Jaký to má objem?

Zkusil bych někde poptat plechový soudky střední velikosti. Často se v tom dováží chemikálie pro výrobu léků. Velký kovový sudy mívali v pekárnách od oleje. Fuj .... tukový rohlíky :-(
V kovovým soudku sem kdysi pálil binec ze zahrádky (když se to ještě smělo) a chytal do něj dešťovku. Do dneška, byť rezavý neprotéká.

dik za odezvu,ta fotka neni nic moc, v posilani fotek sem do fora jeste sintuju... objem te nadoby je 250 litrů. stala na zahrade pod okapem ze skleniku.podlozka:cihly + deska z vodevzdorne preklizky (salovaci)pred tim jsem pouzival leta plechove sudy pozinkovane 200 l a slouzily. pri navsteve baumaxu s manzelkou me ukecala to koupit.vzal jsem dve a jedna to chudinka odnesla. sila steny je asi 2,5 - 3 mm.Plechove sudy mam, i plastove modre,ale kdyz jsem za to da 1300 kc, je mi lito to rovnou vyhodit.proto jsem si dovolil to zkusit zde, zda nekdo neco podobneho neresil.

Nevím, jestli to jde aplikovat na termoplast, ale otec takto spojoval laminátové desky a udělal z nich nádrž na vodu: spoj překrýt perlinkou (třeba tou samolepící na sádrokarton) a přetřít vrstvou epoxidovýho lepidla, nebo co to byo za sajrajt. Možná někdo znalejší tady bude vědět.

dekuji za vas zajem, mi pomoci. pres zimu s tim nic nenadelam,ale az v dubnu pojedu zase na chalupu zkusim s tim neco udelat. s perlinkoun pracuji casto je to spolu s flexilepidlem pekna stavebni hmota. s epoxydovym lepidlem a skelnou vatou jsem jiz spravil nekolik prorazenych nadrzi na benzin a naftu. i to je mozna řeseni.

hele kombinuj to. vyplň to kofixovejma svíčkama třeba jen zvenku a pak to přelaminuj z obou stran.
Kofixová svíčka se zapálí a jak hoří odkapává z ní plast, který se nakape kam potřebuješ. Pak se věyšinou cidlinou zaškrábne do roviny. může se to dělat ve více srstvách. Prodává se v různých barvách.
http://www.top-girls-shop.cz/17-7/snowboard-servis /kofix-tycky
Jak to čtu, může se to dělat i horkovzdušnou pistolí, píší.

skelnej laminát v malém i s pryskyřicí koupíš u modelářů.
Ale není podmínkou skelnej laminát, klidně by to mohla být hadra napuštěná řidším epoxidem. (ten se dá přiředit tuším několika kapkami lihu.)
Obětovat jednu štětku a temováním dostat veškerej vzduch pryč.

Jsem tady taky potřeboval radu ohledně HDO a divím se rovněž. Za hodinu jsem věděl vše

Loni zjara se nám stalo totéž u stejné zelené plastové nádoby. Byla špatně umístěna a při jejím naplnění tlakem vody prasklo dno "ve švu". Dno jsem z vnitřku i vnějšku zdrsnila smirkovým papírem, z obou stran umyla, usušila a zalepila tavnou pistolí ve vyšší vrstvě, přesahující ze všech stran prasklinu asi o 2 cm. Nádoba slouží k plné spokojenosti dál.

Nádoba je zcela určitě vyrobena z vysokotlakého polyetylenu.Na tento materiál by tavná pistole měla svou teplotou stačit.Tyčinky do tavné pistole ale mechanicky asi neodolají tlakům,i když Kutilka je spokojena,spíše bych použil tyčinku z nějakého podobného materiálu.Ze starého kanystru nebo jiného podobného výrobku.
JABRAKA

Dobrý den,
stalo se mi před časem něco podobného. Vyřešila jsem to vložením igelitového pytle. Jsou to silné pytle na suť a prodávají se většinou po třech v balení. Platila jsem cca 120Kč. Od té doby mám dešťovku celoročně. Na dno jsem položila kus lina, aby tlak vody nevmáčknul pytel do praskliny. Zdá se to divné, ale ten pytel ještě nepraskl. A že v loni v únoru mrzlo pěkně.
Hanka

Taky bych to spíš viděl na ten laminát.Tchán s tím opravuje chladící návěsy a doma s nim opravuje všechno.Dokonce střechu na dílně udělal z laminátu (samozřejmě laminát šel na prkna) a ta je na furt.

Normálně bych celý dno natřel pryskyřicí, položil plátno a zase pryskyřici.Pro sichr i z druhé strany.A není možná že to nebude držet :-)