Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plech za sporák

Může mi prosím někdo poradit? Nalepili jsme si na staré kachličky takové ty linoleové kostky a za sporák se je netroufáme lepit kvůli žáru. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Lze je nalepit i za sporák? Moc děkuji za radu :-)

Asi se mi nepovedl vložit další dotaz, tak ještě jednou ;-)Nevíte prosím někdo kde by se dal plech za sporák koupit? Ptali jsme se snad ve všech možných obchodech a všude jen kroutí hlavou. Vždyť dřív byly plechy úplně běžná věc :-(.

Tak jsem se dneska ptal v našem kšeftě, kde jsou ochotní a znalí. Ten plech se přestal dělat cca 10 let nazpět.(To nám to letí. Mě to přijde nedávno, když jsem ho kupoval)
Pokud vám nevyhoví u té firmy ve Zlíně,
www.smaltzlin.cz
tak bych tedy asi vzal nerez, nechal nastřihnou velikost a buď ohnout po obvodu cca 6mm rantlík, čímž by vznikl tvar toho orig. plechu (vzduchová mezera a tloušťka kachlíku), anebo nechat po obvodu tzv. osignovat (takový vymáčklý žlábek na kraji kvůli zpevnění). Obojí udělá klempíř.
Cenově to asi bude nastejno.

Nezkoušela jste si vzít vnitřní teploměr,dát ho na provázek a změřit v praxi (např. při pečení), kolik tam je doopravdy stupňů při vzdálenosti "X" od zdi? Teploměr by měl být asi v polovině trouby sporáku.

Dotaz je sice starý, ale tenhle problém řeší asi více lidí. Já jsem si kdysi schovala poklop ze starého sporáku a dobře jsem udělala, protože když mi přivezli nový, myslela jsem, že tu desku asi zapomněli. Nechápu proč to výrobci neřeší a nechávají sporáky takhle holé

Co je nejlepší dát za sporák poznáte až budete na otevřené pánvi, woku, nebo v kastrolu smažit rybu, řízek, koblihy, nebo jiná prskající jídla na oleji, nebo vám z papiňáku vypuštěná pára, nebo pára z hrnce při vaření brambor nebo těstovin půjde přímo na stěnu za sporákem, nebo až vám vyšplíchne nebo i jen vyprskne omáčka.

Opatrné kuchařince se to nestane, ale stát se může. Nejlépe se dá očistit buď smaltovaný zvednutý poklop sporáků Mora a podobných, nebo se u sporáků bez zvednutého horního víka v panelácích u spotřebičů Mora a dalších, osvědčil mírně vlnitý hliníkový plech. Dobře kryje stěnu, je vzhledný a dobře se otírá od vlhkosti a myje od naprskaného a přiškvařeného oleje a omáček.