Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Makita nebo Metabo

Poraďte prosím jakou vrtačku na Vánoce pro taťku. Vím že vrtačky se tu řeší skoro pořád, ale každá je jiná a každý má jiné nároky. Rozhodujeme se mezi těmito makita-hr2470-2 a nebo http://www.akunaradi.cz/zbozi/4141/Dvourychlostni-p riklepova-vrtacka-METABO-SBE-750.htm Makita se mi zdá líbivější ikdyž to není podstatné. S ní jsem měl možnost pracovat jela pěkně bohužel s kladivem metabo ne. U Metaba mě drží že má 2rychlostní převodovku. To Makita nemá a tak si myslím že by při věší zátěži (míchání) hrozilo spálení. Zase Metabo nemá možnost pouze sekání. Ale slyšel jsem že se při sekání něco kazí. Prosil bych někoho kdo rozumí vrtačkám, nebo s něma má zkušenost o radu. Díky

Musíš vědět, co se s tím bude dělat. To metabo nepopisuje, jak vzniká příklep. U makity je jasně psáno, síla úderu 2,7J to se píše u pneu příklepu a je to docela důležitý údaj. Metabo to neuvádí ale bude asi taky elektropneu.
Má to sds uchycení vrtáku, tím se ale nedá vrtat přesně, vrták trochu kloktá do strany.
Na sekání to moc není jenom přiseknout drážku ve zdi a tak. Pokud by se mělo sekat hodně, tak nee. Na to jsou stavěná bourací kladiva.
Kdybych volil z těchto dvou, tak makitu.

S tou Boshkou bych byl MOC opatrný, je to zelená, tedy hobby řada. Ta makita 2470 je těžce profesionální lehčí stavební kladivo, nesrovnávejte nesrovnatelné.... Ta makita je určená aby pracovala v rámci desítek vrto-seko-minut až několik hodin denně denně, ten Bosh by při stejném zatížení vydržel tak 3 měsíce. Jsou to zcela rozdílné stroje s naprosto jiným určením...

Co se týká dotazu výš, makita 2470 má VÝMĚNNOU hlavičkui pro válcové vrtáky, ovšem musí mít u setu 2470T pokud je set bez T tak ta vrtací hlavička není přibalena a samotná hlavička je dost drahá. U jiných , levnějších modelů kde SDS hlavička není odnímatelná se nasazuje klasické sklíčidlo s SDS stopkou, což je pro vrtání méně přesné... Prakticky to ale zase tak moc neva, na instalaci má člověk stejně na malé a přesnější práce AKUšroubovák, a do sádroše nebo do trámu je jedno, že to není na desetinku přesné...

Je pravda, že práce udělala už opravdu hodně, ale co mě vytáčí do nepříčetna, je ta jejich bezpečnostní spojka .
Vždycky když by měla vrtačka začít kroutit rukama, se proklouzne 3-[. Ano, budete namítat, že je to super, že je to kvůli bezpečnosti, ale neumíte si představit, když potřebujete dotáhnout nějaký ten šroub ( třeba turbo šrouby do betonu, při kotvení pergoly ) a hlavička zůstane 5mm nad povrchem a vy s tím nic, ale nic nenaděláte. Je to k vzteku.
Pak to dotahuju vrtačkou za pár stovek, která jde prostě natvrdo !! To samé se stane pří vrtání do železa, ve chvíly, kdy už by se materiál provrtal, se vrták zachytí za hranu a je konec, prokluz a nic. Jinak na to že je to Hobby toho vydrží opravdu hodně.

Chlapi prosím Vás je to sice moje chyba že jsem to tu nenapsal ale strop je 5000Kč. My máme doma starou Narexku jede pořád tuším je z r.1989 míchá se s tím (lepidlo), vrtá....Bohužel nemá příklep a to je do betonových překladů kde občas jsou problé dost velký. Takže chceme pořídit náhradu. :-)

Ještě se chci zeptat co říkáte třeba na tohle Makitu jsem vyřadil, k Metabu nikdo nic nenapsal na Dewalt jsem slyšel jen chválu http://www.naradi-lebeda.cz/vrtacky/priklepove-vrta cky/d-21721k.html nebo potom ještě něco od narexu http://www.naradi-lebeda.cz/vrtacky/priklepove-vrta cky/ec-55-fs-dvourychlostni-priklepova-vrtacka-se- s adou-prislusenstvi-narex.html Do zítřka bych se měl rozhodnout. Pak dám vědět pro co jsem se rozhodl zatím díky :puff:

Proč vyřadil Makitu ??Myslím si, že obecně s Makitou neuděláte krok vedle. Je to dříč a investice na dloouhou dobu;-). Rozhodně rozmlouvám Narex, má elektrický příklep a do betonu je to naprostá tragédie, třeba do panelu, jsem si s ní ani neškrt.Již zmiňovaná Boschka FRE 3000-2 tam šla jak do másla.

Bohužel Dewalt neznám, nemám s ním zkušenosti, ale na tu Makitu jsem opravdu slyšel jen samou chválu. A to nejen na vrtačky , ale třeba i hoblíky brusky, pokosové pilky atd.. Samý superlativa. Je to investice oproti konkurenci, ale dobrá investice.;-)

Myslím si, že nezkazím nic, když Ti poradím velice jednoducou zásadu, i když Tě to vyjde dráž, ale nic nepokazíš : zásadně od žádné značky nekupuj kombinaci dvou funkcí-např. sekání a pneuvrtání, je to pak poruchové, rozmysli si, jestli taťka bude potřebovat vrtat nebo sekat. Jinak se přikláním k Makitě, je velice jednoduchá a v tom je právě ta síla. Ahoj

Jo díky za reakci ale už jsem koupil tohle http://www.nakupni-dum.cz/dewalt-d-21815-ks-priklep ova-vrtacka/1363786-8857/ přijde to ve středu nebo čtvrtek (doufám). ]:) Jinak ta vrtačka neseká myslím od toho mě už někdo taky odrazoval. Doma děláme pořád něco, mamka furt vymýšlí :-D .Ale měla by to být taková univezální vrtačka doufám že šroubování jí nebude cizí když má elektronickou regulaci otáček( teda pokud správně chápu co to je. Je to to že otáčky reagujou na spínač jak moc ho mačkám? Tohle staré narexce chybělo).

Jo kdyby sis to přiblížil tak bys zjistil, že tam jsou 2 otočné knoflíky jeden je na stupeň rychlosti na převodovku (máš buď pomalu /to slouží i na to tvoje šroubování/ a rychle na super vrtání /samozdřejmě, že si oba stupně můžeš řídit startovacím spínačem (rychlost)) myslim, že je nahoře a ten větší dole je na to vypínání příklepu. Oba jsou černé takže se na to koukni a uvidíš:-)

Tak pánové ježíšek dorazil i s vrtačkou. Hned jsem ji šel vyzkoušet do betonu. Takové ty betonové pražce. Můžu vám říct že kde si stará Narexka ani neprdla tak tota vrtačka jela krásně jak do másla. Ale čekal jsem že o bude rychleji vyvrtané ale taŤka říkal že je to hodně dobrý beton :puff: . Ještě to chci porovnat s tímto bosch-pbh-2000-re . Jinak spokojenost zatím doporučuju akorát nevím jak je to z dlouhodobého hlediska.

Koupil jsem Hitachi DH24PB3, nemáme toho odpracováno spolu mnoho, ale zatím jsem nadšen. Krom toho, že vyvrtáno bylo rychleji, než s Hilti Te-6 S (objektivně: Hilti měla poněkud unavenější vrták), tak mne potěšilo, že ta Hitachi není žádná obluda, ale vcelku kompaktní stroj, jen o málo větší, než běžná příklepová vrtačka (30 cm na délku). Příjemné je i pryžové držadlo, takže neklouže ani ve zpocených rukou. Dodává se v plastovém kufru, kde je dost místa i pro vrtáky. Případné další dotazy zodpovím....
btw: objednávaná tady: www.naradi-vitek.cz a mohu doporučit.

Ahoj,
mám v dílně aku vrtačku Makita 9120 a řeším novou baterku. Našel jsem několik kapacitních možností od 2000mAh až po 3000mAh. Cenově se samozřejmě liší. Rád bych koupil co nejlevnejší baterku za nejmíň. Našel jsem tady baterie Makita 9120, ale neni někde levnější?

Jak nabíjíte baterky? Jak se o ně správně starat?
Díky