Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Makita nebo Metabo

Poraďte prosím jakou vrtačku na Vánoce pro taťku. Vím že vrtačky se tu řeší skoro pořád, ale každá je jiná a každý má jiné nároky. Rozhodujeme se mezi těmito makita-hr2470-2 a nebo http://www.akunaradi.cz/zbozi/4141/Dvourychlostni-p riklepova-vrtacka-METABO-SBE-750.htm Makita se mi zdá líbivější ikdyž to není podstatné. S ní jsem měl možnost pracovat jela pěkně bohužel s kladivem metabo ne. U Metaba mě drží že má 2rychlostní převodovku. To Makita nemá a tak si myslím že by při věší zátěži (míchání) hrozilo spálení. Zase Metabo nemá možnost pouze sekání. Ale slyšel jsem že se při sekání něco kazí. Prosil bych někoho kdo rozumí vrtačkám, nebo s něma má zkušenost o radu. Díky

S tou Boshkou bych byl MOC opatrný, je to zelená, tedy hobby řada. Ta makita 2470 je těžce profesionální lehčí stavební kladivo, nesrovnávejte nesrovnatelné.... Ta makita je určená aby pracovala v rámci desítek vrto-seko-minut až několik hodin denně denně, ten Bosh by při stejném zatížení vydržel tak 3 měsíce. Jsou to zcela rozdílné stroje s naprosto jiným určením...

Co se týká dotazu výš, makita 2470 má VÝMĚNNOU hlavičkui pro válcové vrtáky, ovšem musí mít u setu 2470T pokud je set bez T tak ta vrtací hlavička není přibalena a samotná hlavička je dost drahá. U jiných , levnějších modelů kde SDS hlavička není odnímatelná se nasazuje klasické sklíčidlo s SDS stopkou, což je pro vrtání méně přesné... Prakticky to ale zase tak moc neva, na instalaci má člověk stejně na malé a přesnější práce AKUšroubovák, a do sádroše nebo do trámu je jedno, že to není na desetinku přesné...

Ahoj,
mám v dílně aku vrtačku Makita 9120 a řeším novou baterku. Našel jsem několik kapacitních možností od 2000mAh až po 3000mAh. Cenově se samozřejmě liší. Rád bych koupil co nejlevnejší baterku za nejmíň. Našel jsem tady baterie Makita 9120, ale neni někde levnější?

Jak nabíjíte baterky? Jak se o ně správně starat?
Díky