Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vyběhnout s krtkem

Ahoj všichni, je mi sice divné že tohle téma tady ještě nepadlo, nicméně předpokládám že nejsem sám komu tohle roztomilé zviřátko z tvorby pana Müllera pije krev. Za ty roky jsem zkusil snad všechno. Počínaje PET lahví nasunutou na roxoru v zemi, přes různé elektronické plašiče (14 dní ho to plašilo, potom udělal provokativně v metrové vzdálenosti okolo plašiče 4 hromádky), přes vyplavování vodou (poté co jsem do díry vypustil 8 kubíků vody z bazénu a vůbec jsem nezaznamenal nějakou jeho sníženou aktivitu mi bylo jasná marnost tohoto počínání) až po poslední zkoušku-jakési jedovaté prskavky na hlodavce co se nechají vyhořet, strčí do díry a zalijí vodou (ochranná lhůta 3 dny vstup na pozemek, krtek dnes 1,5 dne po aplikaci vesele nadělal 5 kopečků hned vedle toho svinstva.
Máte někdo prosím něco co funguje? Mám pocit že budu muset začít na ruském černém trhu shánět vysloužilou jadernou hlavici.

Dle závazného nařízení EU je každý krtek, pohybující se v terénu povinen nosit řádně
upevněnou ochrannou přilbu. Pokud svévolně normu EU poruší, dobře směrovaná rána od
Vaší motyky je pro obě strany trvale udržitelným řešením.:-)

Říkávalo se, že stačí urazit dno flašky od piva a hrdlem ji vrazit do chodbičky. Vítr prý se pak postaral o meluzínu vznikavší ve flašce, který by měla krta spolehlivě odstěhovat.
A taky se říkalo vzít kýbl karbidu, do každého kopečku nasypat lopatku, polít vodou, počkat až se vyvine dost acetylenu a pak škrtnout a.. a posbírat sklizenou úrodu... :-D

http://www.youtube.com/watch?v=7wBYsPmF0Ic&feature= related

No lidičky zajímavé názory a rady.Krtek to je noční můra asi všech udělal jsem si s rodinou zahrádku krásnej trávník pro děti a když bylo vše hotové a zarostlé tak se unás zalíbylo krtkovi.Zkoušel jsem vše možné i ten acetilen vyplavování petky hluk ,ale kde pak zmizel jen na chvilku.Jednou jsem i číhal a chytl jsem ho odnesl ho z pozemku a on se vrátil poderuhé co jsem ho chitil dostal za uši.A byl na chvilku pokouj,ale čert nikdy nespí zas se mi tam oběvil.A kolega mi dal takové ty petardy co se škrtají o škrtátko od sirek takové červené jsou asi tak 1až 2cm silné,tak jsem odhrabal krtinu petardu jsem zapálil hodil do té díry v krtině a zašlápl pevnou botou následovala tupá rána.Počkal jsem pár minut a odhrábl jsem další krtinu asi tak v rozmezí 4m a valil se zní kouř a tak jsem to zopakoval dvakrát a musím říct že zatím je klid.Tak vám přeji mnoho úspěchů Lovu zdar

... tak to zní skvěle - to jsem ještě nezkoušel a hned co koupím ty petardy tak jdu do toho. Udělali jsme nový trávník v rozloze asi 1500m2 s podzemním zavlažováním a přišel krtek. Nejen že nám ukázal kde vede zavlažování a kde jsou trysky, ale už dva roky vesele hrabe a hrabe. Před rokem jsme jednoho chytli a od té doby zkoušíme dýmovnice, prskavky, terpentýn, různé typy rušičů a plašičů a dokonce kompresor a jako poslední bylo najetí vibrační deskou ze zámkovky rovnou na trávník. Krtince se klepaly jako při zemětřesení a NIC !!! Od té doby hrabe vrchovaté kolečko 2 krát do týdne. Nyní jsem koupil jakýsi gel vonící jak tutti frutti a tak se uvidí. Krtkům (v pasti) zdar.

Tutti frutti jsem kupovala už o kýblem a nyní mám další kýbl objednaný. Je pravda, že krtek cca na měsíc zmizel, aby se mohl objevit znovu. Mám zrytou celou zahradu a každé jaro zakládám nový a nový trávník, naprosto bez úspěchu, protože ten zmetek si nedá pokoj, a to ani v zimě, kdy přes vrstvy sněhu koukají obrovské krtince zmrzlé půdy

Míval jsem každoročně rozrytou zahradu, že se skutečně nedalo projít a nezakopnout. Od té doby, co jsem si pořídil kocoura(3 roky ), je situace o 95% lepší. Sem-tam se objeví krtinec, ale to je opravdu jen zcela vyjímečné a s předešlým stavem nesrovnatelné. Ovšem i u té kočky je třeba mít šťastnou ruku a zvolit správný typ s dostatečně dimenzovaným výkonem a náturou lovce. Líná, povalující se kočka ryze domácí, je k ničemu.

Krtek je opravdu problém, pokaždé pomůže něco jiného. Naději naúspěch má to popsané použití propanbutanu nebo karbidu - ale všeho s mírou, začít malou dávkou a postupně zvyšovat dle výsledku.
Kdysi v mládí se mně také osvědčilo dát na výfuk dvoutaktního motoru hadici a napustit chodby. Před tím přiměřeně obohatit palivo olejem.

Vlastně už zde bylo navrženo všechno. Já bych zkusil kyanid draselný silný to jed, který intoxikuje tělo požitím, inhalací prachu či vstřebáním kůží. V žaludku se z něj působením kyseliny chlorovodíkové (HCl) uvolňuje prudce jedovatý kyanovodík. Je to účinný prostředek, který položil na znak i takového prevíta jako byl dr.Goebels. Postup by mohl být takový: Do připravené žížaly vpravíme předem spočtené množství účinné látky prostřednictvím injekční stříkačky. Takto upravenou žížalu necháme uniknout krtkovou štolou až k samotnému nic netušícímu škůdci. Ten, v naivní představě, že se pokoušíme o laciný smír, kroužkovce pozře. Tím je dílo dokonáno a v pojetí klasické řecké tragedie - zpracování pro krtky - přechází část zvaná peripetie rychle do koncovky zvané katastrofa. Krtek leží na krovkách, majitel objektu tančí.

Ahojky, mám taky problém s krtkem a dost velkej, máme zahradu 1300 metrů a je to čim dál horší, nepomáhá že jsou tu dělníci, že je tu dost rušno, horní zahrada je téměř zničená, to musí bejt nákej zmutovanej krtek protože ten co umí udělat za hromady, to není ani možný :-( nevím co mám dělat, lejt něco do děr, dávat tam benzín nebo tu používat rušičky, se mi moc nechce, protože mám šest psů kteří se na zahradě volně pohybují a nerada bych aby rušičky pro ně byly nepříjemné nebo okusovali trávu s benzínem ....... Nemám moc čas tu vše pročítat ale prosím, kdyby někdo věděl kontakt na někoho kdo se zabývá odchytem krtků nebo kdo by pomohl s nějakejma pastičkama či tak, písněte mi na mejlíka, budu vám moc vděčná !! PCourtonova@gmail.com

Přečti si všechny příspěvky, některé jsou k ničemu, ale ty o tom karbidu, propan butanu a hadici na výfuk mopedu se občas osvědčily - u těch bouchavých je potřeba rozumně uvažovat.
Slyšel jsem i doporučení /to ale nemám vyzkoušené/ naštípnout přiměřeně dlouhý klacík tlouštky cca jako prst, do toho vhodně upevnit žiletku a zasunout do krtčí chodby. Krtek se zraní a přestane.
Také vím, že kdysi jedno JZD vyrábělo jednoduchým způsobem něco na způsob pyropatron se směsí sanytru, síry a snad trochy dřevěného uhlí. Bylo to na způsob černého prachu s přebytkem síry, nasypané v papírové trubce o prům. cca 3-4 cm. Po zapálení knotu a vsunutí do díry to pomalu hořelo a vyvíjelo množství dusivého kouře i za nepřístupu vzduchu a pod jistým tlakem. Mívalo to účinek, protože s tím měli i obchodní úspěchy.
Krtek je neřád a proto je potřeba vyzkoušet kde co.
Přeji hodně úspěchů.

...Slyšel jsem i doporučení /to ale nemám vyzkoušené/ naštípnout přiměřeně dlouhý klacík tlouštky cca jako prst, do toho vhodně upevnit žiletku a zasunout do krtčí chodby. Krtek se zraní a přestane.

Případně pokud bude krtek chodbou pelášit, přeřízne se vejpůl. Ještě že se nemnoží řízkováním.
V lepší drogerii jsou k sehnání sirné knoty. Možná by to za zkoušku stálo.

Velice účinná metoda na ty rostomilé potvůrky jsou jedovaté plyny od trabanta. Sežeňte trabant a velkou a dlouhou hadici. Jeden konec hadice zapojte k výfuku trabantu, druhý konec do nory krtka. Nastartujte motor a pořádně provětrejte nory krtků. Krtci vylezou na zemský povrh a vy nestačite posbírat tyto rostomilá zvířátka. Funguje to - lepší metodu neznám.

Lovu krtků zdar !!!!!

Celé jaro a léto jsem měl na zahradě plašič mravenců. Nedá se říct, že by to na ty malé agresory nějak extra zabíralo, ale zaujalo mě, že sousedi nalevo i napravo měli krtky a já ne...
Na sklonku podzimu jsem ten plašič vypnul a uklidil. Do týdne jsem měl několik krtinců.
Že by to bylo multifunkční?

Na krtky se nám osvědčil elektronický odpuzovač krtků. Hodně lidí píše, že s ním mají špatné zkušenosti. já si ale myslím, že fígl je v tom, že rozsah působnosti je od výrobců nadhodnocený. Třeba my používáme odpuzovač Cvrček, který jsme koupili u výrobce na webu www.deramax.cz, výrobce udává působnost v kruhu o průměru 30m, ale my máme vyzkoušeno, že na našem pozemku je účinnost v kruhu o průměru jen 20 metrů. Když s tímto omezením počítáme, tak se nám tyto odpuzovače osvědčují a protože máme velkou zahradu, používáme jich teď celkem šest.
Martin Kraus

:-D Se dívám tak mám štěstí náš kocour přinese tak 2 krtky měsíčně. ani si nepamatuji kdy naposledy jsme měly krtinec. Nosí nám je před dveře se pochlubit. Ani se mu nedivím když pak zato dostává pořádné žrádlo. A divil jsem se když nám Fena přinesla v zubech ještě živého krtka kolem 3 hodiny odpoledne :-D ještě byl teplý :-D (parson russel teriér)

taky sem toho dost vyzkoušel: od té sirné zápalné cosi,přes dvoutakt s více olejem- křovinák,až po smrdutou vodičku,past-plast. váleček .. nic nepomohlo...
až jsem u souseda uslyšel divný zvuky a šel potom,tak jsem zjistil další způsob:
na železnou tyč(roxor atd) zaraženou do země sem přidělal na provázku dl. cca 40cm plechové víčko od zav. sklinek a nahoře normálně přidělat...vítr,jak si hraje s tím víčkem,tak to mlátí do té tyče a vyrušuje krtka( ale i vše v okolí) ještě sem doplnil o plastovou flašku(větrník) na tyči a krtek je u souseda vedle!
Je ale pravda,že těch 14 dní byl docela rachot..použil sem asi 8 tyčí na 50m2...tak uvidíme

Dobrý den, vyzkoušel jsem takovou opravdu smradlavou vodu určenou na krtky- neúčinné, potom Karbid- také se prodává jako odpuzovač krtků- pomůže na dva dny, Te´d druhý rok používám LIQUID- na krtky, je to v kartuši do vytlačovací pistole jako třeba silikon a funguje to. jen je třeba to dělat např s pvc pytlíky na rukách nebo používám rukavice co jsou u benzinek. protože ty svině mají velmi dobrý čich a jak cítí člověka tak tam nejdou. Nesmí Vás odradit, že není okamžitě vidět výsledek, krtek pojde až po týdnu.

Je potřeba rozlišit zda máte krtka nebo hryzce. Na krtka funguje samostříl s jemnou spouští. Přišlápne se chodbička nastaví samostříl s bodci a je po krtkovi. Ošklivé nehumální ale účinné.

Na hryzce jsem zatím metodu nenašel.

Absolutně spolehlivá metoda jak na krtka je uložit pod trávník nerezové pletivo, no ale záleží na tom kolik toho trávníku je, při velké ploše by se to prodražilo. Jinak elektronický odpuzovač klidně, ale takový který k něčemu je, NONAME nekupovat. Co se týče toho pletiva, tak to musí být jemnější (asi jako králičí pletivo), jinak odpuzovač používáme Deramax Cvrček ale jen na prostor kde je zelenina a kde nemáme pletivo. Takže uvedené považujeme z toho co na krtka za asi nejlepší řešení.

Zkušenost - zbytečně vyhozené peníze za ten krám. Před několika dny jsem do Lidlu vrátil na reklamaci ten odpuzovač z odkazu. Po nainstalovámí si hryzec, nebo krtek klidně a drze provrtal novou chodbu cca 20 cm od odpuzovače. Po dvou měsících to přestalo fungovat - příčina: do odpuzovače se dostávala při dešti voda a bylo vymalováno. Tak čekám na vyřízení reklamace, kdy požaduji vrácení peněz.

To se divím, že čekáte na vyřízení reklamace zrovna u Lidlu.Nedávno jsem reklamoval (zkurvil jsem to já) digitální termostatickou hlavici, pokladní převzala kus na reklamaci, poslala mě si vybrat nový kus, ten už nebyl díky akci.Po návratu k pokladně mi pokladní ihned vrátila peníze, nikdo se mnou nic nesepisoval...asi mám štěstí :puff: