Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vyběhnout s krtkem

Ahoj všichni, je mi sice divné že tohle téma tady ještě nepadlo, nicméně předpokládám že nejsem sám komu tohle roztomilé zviřátko z tvorby pana Müllera pije krev. Za ty roky jsem zkusil snad všechno. Počínaje PET lahví nasunutou na roxoru v zemi, přes různé elektronické plašiče (14 dní ho to plašilo, potom udělal provokativně v metrové vzdálenosti okolo plašiče 4 hromádky), přes vyplavování vodou (poté co jsem do díry vypustil 8 kubíků vody z bazénu a vůbec jsem nezaznamenal nějakou jeho sníženou aktivitu mi bylo jasná marnost tohoto počínání) až po poslední zkoušku-jakési jedovaté prskavky na hlodavce co se nechají vyhořet, strčí do díry a zalijí vodou (ochranná lhůta 3 dny vstup na pozemek, krtek dnes 1,5 dne po aplikaci vesele nadělal 5 kopečků hned vedle toho svinstva.
Máte někdo prosím něco co funguje? Mám pocit že budu muset začít na ruském černém trhu shánět vysloužilou jadernou hlavici.

...náhodou jsem zde zavítal,a musím napsat...během svátků jsem se nepobavil jako tady..tahle debata krtek vrs. celý svět. NEMÁ ŘEŠENÍ. Sám mám pozemek ,lépe zahradu,a mám to jako tankodrom, půlden běhám s hráběma a zarovnávám,a do 2dnů je to znova.Mám 32let a nehodlám to vzdát,a věřte ja ho utahám, pacholka a po něm třeba jeho děti...NEVZDÁM....a taky jsem se s tím trošku smířil,a věřte je mi líp. Takhle spolu pobydem na palouku a nikdo nejsme sám,konečně jsme součástí přírody a to i za plotem,ať se nám to líbí nebo ne.Buďme rádi....Díky za vaše téma a pobavení držím palce Martin

NEVZDÁM (...)věřte ja ho utahám, pacholkaa

Neutaháš. Bojuješ proti nepřekonatelné přesile. Krtek má dobu života cca 3 roky, takže za svůj život jsi vystřídal 10.666666 krtků. A stále noví a čerství se připravují do boje. A je jich čím dál víc... Člověku časem síly ubývají. Krtků přibývá...

Čím více je zahrádka prolévána, tím více krteček pracuje, protože v dobře vlahé půdě je hodně žížalek a ty, jak známo, jsou jeho fajnšmekrovskou pochoutkou. Vzpomínám si,že taťka zkoušel kleště, které se daly do hlavní chodby a občas se i zadařilo, chvíli byl klid, než se na rýpanou, okopávanou a zavlažovanou zahrádku nastěhoval z louky jiný krťoun. Lahve od piva koukaly na naší zahradě snad z každé díry, než se
mamča naštvala a vrátila je výrobci piva, za což utržila slušnou sumičku. Krtek zůstal. Pak jsme si pořídli psa. Ten rozhrabal celou zahradu, protože lovit zlé myše, Pištu a Fištu , bylo jeho největší hobby. Od té doby už nikdo nepoznal co je krtinec a co
díra od Kamila. Tím skončil boj s krtkem. Prostě jsme ho ignorovali a každý den hrabičkami uhrabali zahrádku. Asi ho to kypření přestalo bavit, když zjistil, že nás nemůže naštvat, a odstěhoval se.
Ale napadá mě...co zkusit pravé Olomoucké syrečky? Jsou ekologické a jejich libá vůně pro konzumenty nemusí být libá pro krtky,zejména je-li libá tím více, čím déle zrají :-D Jinak Vám ale chci napsat, že jsem se u této poradny nasmála jako už dlouho ne, přestože jsem původně hledala úplně jinou informaci. Takže přeji úsměv na tváři, a to i při pohledu na krtinec. :-D Zdraví Mišule

Dle závazného nařízení EU je každý krtek, pohybující se v terénu povinen nosit řádně
upevněnou ochrannou přilbu. Pokud svévolně normu EU poruší, dobře směrovaná rána od
Vaší motyky je pro obě strany trvale udržitelným řešením.:-)

:-) Jak na krtka dle Kabátů:

A když nemám co na práci
tak pozoruju krtky
jak marně čas utrácí
když dělaj ty svý hrudky

Mám vody plnou konvici
tou zmařím jejich píli
už se těšim za chvíli
jak krtkům dojdou síly

Ale oni plavou
s nakloněnou hlavou
prsa nebo znak
ano je to tak

Ale oni plavou
s nakloněnou hlavou
prsa nebo znak
ano je to tak

Posekej celou zahradu
a všechno luční kvítí
to se potom černej krtek
mnohem lépe chytí

Najdi správnou díru
do který se voda leje
jestli to nezabere
vim co se ti tam děje

Oni ti tam plavou
s nakloněnou hlavou
prsa nebo znak
ano je to tak

Ale oni plavou
s nakloněnou hlavou
prsa nebo znak
ano je to tak

Vy nemůžete mít na zahradě krtka ... to bude Terminátor!
:-D

Tady je každá rada drahá, ten animovanej prevít je totiž chráněnej!

Jsou dvě možnosti - vystrnadit ho a nebo totálně zlikvidovat.
Voda ne vždy pomůže. Krtek si rád zaplave a obzvlášť po tom co jste mu dopřál koupel a tím zvýšil hladinu spodní vody se kopečky a krátery děkovně podepsal. To je normální, nic neobvyklýho.

Když to vezmu technicky, tak by stálo za to natlakovat velkou nádobu a pak mu tlak přepustit do jeho podzemního bejváku. Je na vás, jeslti v nádobě vyvinete nějaký smrdutý plyn alá Hukinol, po kterým se dá na ústup nebo natáhne ráfy.
;-)

To si tu asi nikdo nelajzne Ti poradit, protože krtek je, pokud vím, chráněný tvor.

Nicméně my kdysi udělali podle Amatérského radia takovou zvukovou svini, která napodobovala podzemní výbuchy. každou hodinu v nepravidelných intervalech to pralo do země rány (spíš takové lupance). Reproduktor 40W byl přípravkem z novoduru stažen na průměr pár centimetrů a trubka byla opatrně vsunuta do krtčího tunelu. Tunely ještě zesílily zvuk. Po zapnutí zařízení byl krtek během dvou dnů o deset metrů dále u souseda. Takže to zafungovalo k plné spokojenosti.
Prodávané odpuzovače krtků jsou absolutně k smíchu.8-)

V dobách minulých na krtky perfektně fungoval yperit (aspoň tak se tomu u nás v zahrádkářské kolonii říkalo). Kupovalo se to v NDR, stálo to 3 marky (tedy 9 Kčs) a balení obsahovalo "5 Gaspatronen". Krtinec se odhrabal, kolem se udělala ohrádka (třeba z plechu) vysoká 10-20cm, do díry strčila patrona (vypadalo to jak havana) a zapálila se. Žlutozelený, při zemi se plazící dým (chlór??), krtky bezpečně likvidoval či vyhnal daleko pryč. Ekologie ale asi dostávala řádně na frak...

Nemyslím, viz anarchist. Byl to jen lokálně používaný familiérní název "odstraňovače krtků". Jak se ze Žiliny vozily oštěpky, z Prahy Francouzská hořčice, tak ze zájezdů do NDR se kromě oblečení pro kojence vozily i ony tam normálně v obchodech prodávané gaspatrony...

První světová s tím nemá co dělat.

Říkávalo se, že stačí urazit dno flašky od piva a hrdlem ji vrazit do chodbičky. Vítr prý se pak postaral o meluzínu vznikavší ve flašce, který by měla krta spolehlivě odstěhovat.
A taky se říkalo vzít kýbl karbidu, do každého kopečku nasypat lopatku, polít vodou, počkat až se vyvine dost acetylenu a pak škrtnout a.. a posbírat sklizenou úrodu... :-D

http://www.youtube.com/watch?v=7wBYsPmF0Ic&feature= related

Tohle je drsná rada. To by se mu taky mohlo stát něco ošklivýho. Karbid vápníku prudce reaguje s vodou. Od toho bych dal ruce pryč. To by taky mohl komplet překládat střechu po nadskočení baráku, přišívat všechny prsty a transplantovat si vlastní kůži na popálený místa. Pryč od toho ... :x:

Krtek občas udělá takovou chodbičku těsně pod zemí, kdy je to jak tunel. Ta se sešlape a pak se tiše sedí a čeká. Krtek je pracovité zviřátko a pravidelně si probíhá rajón, aby po cestě něco dobrého skousl.
Babička říkávala, že ryje každou lichou hodinu, ale to asi není pravda. Spíš si ob hodinu hledá něco k jídlu. Na ušlápnutém tunýlku je krásně vidět, jak postupuje.
Těsně za něj se svisle zarazí rýč a milý horník se vyloupne lopatou ven. V rukavici jde chytit, když se nepovede ho šoupnout do kýble tou lopatou. Pak se odnese pryč(sousedovi) a pustí.
Jeden můj předek, když vyčíhl krtka jak ryje, do toho místa picnul brokovnicí.

pohybujici se hlina je PRED x ZAROVEN x ZA krtkem?

Řekl bych že nad a za podle toho, jak odhrnuje a pěchuje. Kdo viděl krtka nebo ještě lépe myš, jak se dokáže shrbit nebo natáhnout o docela velký délkový rozdíl, si to představí. Takže za zadkem mu zavřít chodbičku.
Ještě je tu možnost pro hračičky, položit na udusaný tunel čidlo, které upozorní, že se terén zvedá, aby krtkovrah nemusel dřepět u záhonku jak rybář. Na tom principu taky fungovala jakási past, která po nadzdvižení terénu sekla do půdy bodce a měla ten přírodní metrostav zlikvidovat.

To by jeden neřek', jak plnotučné téma je krtek.:-D

Hm, čidlo, zabodnout bodce... Takové pasti jsem viděl avšak už nikdy neviděl, že by krtka ulovila. Použít bojovou techniku - palba z brokovnice je dobrá myšlenka, leč v domácích podmínkách člověka co není myslivec nebo nemá zbroják je obtížně realizovatelná. Nutno se omezit na výbušniny vlastní výroby. Vřele doporučuji acetonperoxid, ten bouchá nárazem, bohužel velmi často i nechtěným. Též lze připravit po domácku nitroglycerín - nikoliv však postupem Cyruse Smitha na Tajuplném ostrově, tak by vyrobil prd. Vzpomínám, že jsme coby mladí studentíci vyrobili dva litry nitroglycerínu. Naštěstí se nám nepovedl, jinak bych si už s vámi tady nepsal.

...Na tom principu taky fungovala jakási past,...

Coby malý chlapec si pamatuji jak tuto konstrukci budoval na zahradě strýc. Jednalo se o trojnožku s mechanickým čidlem, pod tím 10kg palice s prknem a hustě zatlučenými hřebíky. Několik dní po instalaci chodil opětovně urovnávat znovu obnovený krtkovod až při jedné inspekční cestě se ti dva potkali tváří v tvář. Skončilo to nepěkně. Pro krtka. Jsa přepůlen dobře mířenou ranou rýče nám dal pokoj.

Momentálně tajně doufám že současného psa (zatím roční štěně) dám vyučiti krtkolovcem a nadělám pak po sousedech jmění. Jeho předchůdce byl v tomto oboru profesionálem. Taky každý z 8 ulovených kusů byl náležitě oceněn. Stanovená taxa 1 krtek = 8 špekových buřtů.

A jak že vyběhnout s krtkem? Přece rychle a hlavně hodně daleko. Navíc se u nás traduje, že krtci chodí na pohřeb (což mohu potvrdit 3-[ ).

Vznesl jsem prosbu o radu na dobrého kamaráda zemědělce a zde je pár postřehů člověka ze zemědělství ...

Cíl mise: Vyhnat/zničit krtka!!!

Žádný zaručeně funkční způsob neexistuje! Co pomůže jednomu, nemusí vůbec pomoci druhému.
Vyzkoušeny vykuřovací patrony - bez valného úspěchu.
Často sekat trávu.
Klacky/tyče v zemi a na nich větrníky z PET lahví.
Elektrický plašič vyrobený dle návodu z Amára.
Kočky krtka někdy chytí, ale protože ho nežerou, tak je moc nechytají.
atd.

Jediné co pomohlo na půl sezóny bylo krtka vytopit odčerpáním dešťové vody z jímky 16m3, kdy jsem kompletne prolil celou zahradu. Mladé utopíš, ale staří utečou a pak se vrátí. :-(
... avšak je třeba je polechtat motykou i nahoře, protože vylezou a čekají až voda opadne.
Taky nory vedou i na cizí pozemky, takže sousedi neboudou nadšení, když jim provlhčíš sklep! :-)

Pomoci může pořídit si nějaké zvíře, které chodí po povrchu (koza nebo ovce), což jim vadí a odstěhují se. Ovce jsme měli jen jeden rok, protože zlikvidují stromky. Vyženeš jednoho škůdce tím, že si nasadíš jiného.

Nejlepší bude rozhrabovat krtičáky, sekat travu a prolívat díry.
Chemii bych nechal být, otravovat si půdu memá smysl, kdo čím zachází, tím taky schází. Navíc se můžes chlubit kolegům v práci, že máš doma na zahradě perfektní chov krtků ...
:-D

Na jaře s ním bojoval soused s použitím SAVA a asi úspěšně protože pašák změnil své teritorium a od těch dob má trvalé bydliště na našem trávníku. SAVO moc používat nechci (asi to není moc ekologické), ale plánuji až se zlepší počasí udělat na trávníku velkolepý mejdam a to by bylo aby neemigroval zpět na původní sousedovo místo.
Pak dám vědět sem, jak jsem dopadl:
http://pc.poradna.net/question/view/265782-pruzkum- tank-je-zase-nasracky-a-kdo-trosku-alkoholu-pozil- n apise-se-sem
Zde taky diskutují o krtincích:
http://www.zahrada.cz/forum/skudci/krtek-a-je-to-07 858/?stranka=

No , měli jsme jich plno na horách a zkoušelo se vše možné. Nic nefungovalo dost účinně.
Podzemní plašiče je vydráždily k rytí o stošest a pak se posunul milý krtek o pár metrů mimo asi po třech měsících, voda a elektrika ve svahu nezabrala, pasti vložené do chodeb také ne , jediné co ještě nemáme vyzkoušené je vsunout do chodeb něco jako elektrický ohradník tak , aby se nevybíjel do země( cívku okolo chodby a snímání jejího pole - při změně se odpálí výboj). Když ani to nepomůže, zůstává poslední možnost biologických nepřátel, dát do chodeb jedem plněnou krtčí stravu zasadit rostliny s jedovatými kořeny apod. Pak zbývá snad jen napustit propan z bomby do chodeb - je těžší než vzduch a dálkově odpálit zapalovačem na sporák ( nestát proti otvoru a ochranné pomůcky ). Nižší koncentrace asi do 14% až 18% se vzduchem je výbušná, vyšší hoří jako benzin. Postupovat systematicky v likvidaci jedn. úsekú a hlídat výlezy v okolí. Mám pocit, že propan to asi vyhraje, když ne, vyhrál krtek právo na život. Přeji úspěšný lov.

No lidičky zajímavé názory a rady.Krtek to je noční můra asi všech udělal jsem si s rodinou zahrádku krásnej trávník pro děti a když bylo vše hotové a zarostlé tak se unás zalíbylo krtkovi.Zkoušel jsem vše možné i ten acetilen vyplavování petky hluk ,ale kde pak zmizel jen na chvilku.Jednou jsem i číhal a chytl jsem ho odnesl ho z pozemku a on se vrátil poderuhé co jsem ho chitil dostal za uši.A byl na chvilku pokouj,ale čert nikdy nespí zas se mi tam oběvil.A kolega mi dal takové ty petardy co se škrtají o škrtátko od sirek takové červené jsou asi tak 1až 2cm silné,tak jsem odhrabal krtinu petardu jsem zapálil hodil do té díry v krtině a zašlápl pevnou botou následovala tupá rána.Počkal jsem pár minut a odhrábl jsem další krtinu asi tak v rozmezí 4m a valil se zní kouř a tak jsem to zopakoval dvakrát a musím říct že zatím je klid.Tak vám přeji mnoho úspěchů Lovu zdar

... tak to zní skvěle - to jsem ještě nezkoušel a hned co koupím ty petardy tak jdu do toho. Udělali jsme nový trávník v rozloze asi 1500m2 s podzemním zavlažováním a přišel krtek. Nejen že nám ukázal kde vede zavlažování a kde jsou trysky, ale už dva roky vesele hrabe a hrabe. Před rokem jsme jednoho chytli a od té doby zkoušíme dýmovnice, prskavky, terpentýn, různé typy rušičů a plašičů a dokonce kompresor a jako poslední bylo najetí vibrační deskou ze zámkovky rovnou na trávník. Krtince se klepaly jako při zemětřesení a NIC !!! Od té doby hrabe vrchovaté kolečko 2 krát do týdne. Nyní jsem koupil jakýsi gel vonící jak tutti frutti a tak se uvidí. Krtkům (v pasti) zdar.

Ona spíš jen tak ze sportu, taky je nežere. Měl jsem ji v létě na táboře, kde jsem dělal, a ráno se před chatkou pravidelně objevovaly krtčí pozůstatky. Je to holka šikovná – kdybych ji býval nenechal vymiškovat, mohl jsem se teď napakovat na chovu. (Edit: Vlastně aj tu doma jednoho krtka ulovila. Pan soused už s ním prý bojoval přes čtyři roky, moje milá teď dobojovala za něj.)

Tutti frutti jsem kupovala už o kýblem a nyní mám další kýbl objednaný. Je pravda, že krtek cca na měsíc zmizel, aby se mohl objevit znovu. Mám zrytou celou zahradu a každé jaro zakládám nový a nový trávník, naprosto bez úspěchu, protože ten zmetek si nedá pokoj, a to ani v zimě, kdy přes vrstvy sněhu koukají obrovské krtince zmrzlé půdy

Míval jsem každoročně rozrytou zahradu, že se skutečně nedalo projít a nezakopnout. Od té doby, co jsem si pořídil kocoura(3 roky ), je situace o 95% lepší. Sem-tam se objeví krtinec, ale to je opravdu jen zcela vyjímečné a s předešlým stavem nesrovnatelné. Ovšem i u té kočky je třeba mít šťastnou ruku a zvolit správný typ s dostatečně dimenzovaným výkonem a náturou lovce. Líná, povalující se kočka ryze domácí, je k ničemu.

Ovšem i u té kočky je třeba mít šťastnou ruku a zvolit správný typ s dostatečně dimenzovaným výkonem a náturou lovce. Líná, povalující se kočka ryze domácí, je k ničemu.

Tak mi asi ten kamarád neříkal pravdu ... nejlepší bude zvolit kočičku 90-60-90, 3ky ...
:-D

Nejlepší je Karbid vápníku CaC2 hodí se to do díry ,zalije vodou a zahrabe. Nechá se chvíli působit a potom se díra odhrabe a zapálí. Udělá to detonaci a pěkně to smrdí krtkům tak se jen tak se brzo nevrátí. Ne že to pomůže ale je to i zábava. odstraněna reklama (Kurt)

Přenda Podlaha říkal v telce, že na krtka funguje robertek na baterky.Strčí se do otvoru a zapne jeho vybrace se pak krtuošům nelíbí a odstěhují se k sousedovi.Ale opravdu nevím, zda to nemyslel ironicky a zda by se robertek nezalíbil krticím.

U nás je naprosto osvědčená metoda nacpat mu do chodeb naftalín. Používáme to několik let a vždycky to vzdá, někdy druhý den, někdy až za týden. Ale ustoupí vždycky.Do každého nového krtince jednu tabletu. Žádný nevynechat.

Já bych to uzavřel. S krtkem nejde vyběhnout. S krtkem, faraonama, myšma atd. se musí člověk naučit žít. Jako třeba s pleší nebo plochejma nohama.

)
Ano, máš naprostou pravdu. Je načase. A jelikož zde není k dispozici tlačítko "neřešitelné", označuji celou causu za vyřešenou. Popravdě řečeno jsem ani při založení vlákna nečekal že se dobereme ke smysluplnému řešení, spíš jsem čekal že se pobavíme, takže to svůj účel splnilo.

Mám ale pocit, že se uvedený problém neřešil systémově. Např. ani v jednom threadu jsem nenašel zmínku o možnosti použití takticko-operačních balistických střel.

V této souvislosti jsem přesvědčen, že na krtka by stačily i rakety středního doletu. Pokud by byl útok veden z moře, samozřejmě doporučuji osvědčený typ Polaris.

Od té doby co máme na zahradě zlatého retrievera máme klid. Asi toho pacholka ruší pohyb těžsího psa po zemi (sousedi mají rozryto vše). Předtím jsme měli jezevčíka, ten byl lehčí a asi tolik nedupal :-D

Je pozoruhodné, že toto téma tu vydrželo pomalu dva roky a z mnoha odpovědí se jich mnoho neshodlo.Natož aby se kladně problém vyřešil.Já jsem na své zahradě krtka nejprve studoval.I literaturu.Z té se dozvíte o krtčí fysiologii.Krtek má jeden nadmíru vyvinutý smysl - čich.Jím vyhledává potravu,ä bez něj se neobejde.Proto také nejsou nic platné různé mechanické pasti,cítí je.Pak zachovává na svém teritoriu techniku stavby svých podzemních cest.Ven na povrch prakticky nevychází,proto je k ničemu kočka,úspěšná může být jen náhodně.Krtek má vyhloubeny základní tunely v poměrně velké hloubce,i 1,5 m hluboko.Tam mívá hnízdo i zásobárnu,a pak soustavu mělkých tunelů v místech,kde se hnojilo,a tím i dostatek larev,žížal a pod.Tam chodí na lov.Ty mělké tunely denně obnovuje,tam má krtince,větrací otvory.Stači vypozorovat hlavní výstupy z tunelů a tam umístit páchnoucí zátky.Kus hadru,nasáknutého páchnoucí chemikálií krtkovi to znemožní orientaci a odstěhuje se.Proto ten návrh s naftalinem nebyl marný,ale může to být vlastně jakákoliv aromatická látka.
JABRAKA

Krtek je opravdu problém, pokaždé pomůže něco jiného. Naději naúspěch má to popsané použití propanbutanu nebo karbidu - ale všeho s mírou, začít malou dávkou a postupně zvyšovat dle výsledku.
Kdysi v mládí se mně také osvědčilo dát na výfuk dvoutaktního motoru hadici a napustit chodby. Před tím přiměřeně obohatit palivo olejem.

Vlastně už zde bylo navrženo všechno. Já bych zkusil kyanid draselný silný to jed, který intoxikuje tělo požitím, inhalací prachu či vstřebáním kůží. V žaludku se z něj působením kyseliny chlorovodíkové (HCl) uvolňuje prudce jedovatý kyanovodík. Je to účinný prostředek, který položil na znak i takového prevíta jako byl dr.Goebels. Postup by mohl být takový: Do připravené žížaly vpravíme předem spočtené množství účinné látky prostřednictvím injekční stříkačky. Takto upravenou žížalu necháme uniknout krtkovou štolou až k samotnému nic netušícímu škůdci. Ten, v naivní představě, že se pokoušíme o laciný smír, kroužkovce pozře. Tím je dílo dokonáno a v pojetí klasické řecké tragedie - zpracování pro krtky - přechází část zvaná peripetie rychle do koncovky zvané katastrofa. Krtek leží na krovkách, majitel objektu tančí.

Ahojky, mám taky problém s krtkem a dost velkej, máme zahradu 1300 metrů a je to čim dál horší, nepomáhá že jsou tu dělníci, že je tu dost rušno, horní zahrada je téměř zničená, to musí bejt nákej zmutovanej krtek protože ten co umí udělat za hromady, to není ani možný :-( nevím co mám dělat, lejt něco do děr, dávat tam benzín nebo tu používat rušičky, se mi moc nechce, protože mám šest psů kteří se na zahradě volně pohybují a nerada bych aby rušičky pro ně byly nepříjemné nebo okusovali trávu s benzínem ....... Nemám moc čas tu vše pročítat ale prosím, kdyby někdo věděl kontakt na někoho kdo se zabývá odchytem krtků nebo kdo by pomohl s nějakejma pastičkama či tak, písněte mi na mejlíka, budu vám moc vděčná !! PCourtonova@gmail.com

Přečti si všechny příspěvky, některé jsou k ničemu, ale ty o tom karbidu, propan butanu a hadici na výfuk mopedu se občas osvědčily - u těch bouchavých je potřeba rozumně uvažovat.
Slyšel jsem i doporučení /to ale nemám vyzkoušené/ naštípnout přiměřeně dlouhý klacík tlouštky cca jako prst, do toho vhodně upevnit žiletku a zasunout do krtčí chodby. Krtek se zraní a přestane.
Také vím, že kdysi jedno JZD vyrábělo jednoduchým způsobem něco na způsob pyropatron se směsí sanytru, síry a snad trochy dřevěného uhlí. Bylo to na způsob černého prachu s přebytkem síry, nasypané v papírové trubce o prům. cca 3-4 cm. Po zapálení knotu a vsunutí do díry to pomalu hořelo a vyvíjelo množství dusivého kouře i za nepřístupu vzduchu a pod jistým tlakem. Mívalo to účinek, protože s tím měli i obchodní úspěchy.
Krtek je neřád a proto je potřeba vyzkoušet kde co.
Přeji hodně úspěchů.

...Slyšel jsem i doporučení /to ale nemám vyzkoušené/ naštípnout přiměřeně dlouhý klacík tlouštky cca jako prst, do toho vhodně upevnit žiletku a zasunout do krtčí chodby. Krtek se zraní a přestane.

Případně pokud bude krtek chodbou pelášit, přeřízne se vejpůl. Ještě že se nemnoží řízkováním.
V lepší drogerii jsou k sehnání sirné knoty. Možná by to za zkoušku stálo.

Velice účinná metoda na ty rostomilé potvůrky jsou jedovaté plyny od trabanta. Sežeňte trabant a velkou a dlouhou hadici. Jeden konec hadice zapojte k výfuku trabantu, druhý konec do nory krtka. Nastartujte motor a pořádně provětrejte nory krtků. Krtci vylezou na zemský povrh a vy nestačite posbírat tyto rostomilá zvířátka. Funguje to - lepší metodu neznám.

Lovu krtků zdar !!!!!

Celé jaro a léto jsem měl na zahradě plašič mravenců. Nedá se říct, že by to na ty malé agresory nějak extra zabíralo, ale zaujalo mě, že sousedi nalevo i napravo měli krtky a já ne...
Na sklonku podzimu jsem ten plašič vypnul a uklidil. Do týdne jsem měl několik krtinců.
Že by to bylo multifunkční?

Na krtky se nám osvědčil elektronický odpuzovač krtků. Hodně lidí píše, že s ním mají špatné zkušenosti. já si ale myslím, že fígl je v tom, že rozsah působnosti je od výrobců nadhodnocený. Třeba my používáme odpuzovač Cvrček, který jsme koupili u výrobce na webu www.deramax.cz, výrobce udává působnost v kruhu o průměru 30m, ale my máme vyzkoušeno, že na našem pozemku je účinnost v kruhu o průměru jen 20 metrů. Když s tímto omezením počítáme, tak se nám tyto odpuzovače osvědčují a protože máme velkou zahradu, používáme jich teď celkem šest.
Martin Kraus

:-D Se dívám tak mám štěstí náš kocour přinese tak 2 krtky měsíčně. ani si nepamatuji kdy naposledy jsme měly krtinec. Nosí nám je před dveře se pochlubit. Ani se mu nedivím když pak zato dostává pořádné žrádlo. A divil jsem se když nám Fena přinesla v zubech ještě živého krtka kolem 3 hodiny odpoledne :-D ještě byl teplý :-D (parson russel teriér)

taky sem toho dost vyzkoušel: od té sirné zápalné cosi,přes dvoutakt s více olejem- křovinák,až po smrdutou vodičku,past-plast. váleček .. nic nepomohlo...
až jsem u souseda uslyšel divný zvuky a šel potom,tak jsem zjistil další způsob:
na železnou tyč(roxor atd) zaraženou do země sem přidělal na provázku dl. cca 40cm plechové víčko od zav. sklinek a nahoře normálně přidělat...vítr,jak si hraje s tím víčkem,tak to mlátí do té tyče a vyrušuje krtka( ale i vše v okolí) ještě sem doplnil o plastovou flašku(větrník) na tyči a krtek je u souseda vedle!
Je ale pravda,že těch 14 dní byl docela rachot..použil sem asi 8 tyčí na 50m2...tak uvidíme

Dobrý den, vyzkoušel jsem takovou opravdu smradlavou vodu určenou na krtky- neúčinné, potom Karbid- také se prodává jako odpuzovač krtků- pomůže na dva dny, Te´d druhý rok používám LIQUID- na krtky, je to v kartuši do vytlačovací pistole jako třeba silikon a funguje to. jen je třeba to dělat např s pvc pytlíky na rukách nebo používám rukavice co jsou u benzinek. protože ty svině mají velmi dobrý čich a jak cítí člověka tak tam nejdou. Nesmí Vás odradit, že není okamžitě vidět výsledek, krtek pojde až po týdnu.

Je potřeba rozlišit zda máte krtka nebo hryzce. Na krtka funguje samostříl s jemnou spouští. Přišlápne se chodbička nastaví samostříl s bodci a je po krtkovi. Ošklivé nehumální ale účinné.

Na hryzce jsem zatím metodu nenašel.

Absolutně spolehlivá metoda jak na krtka je uložit pod trávník nerezové pletivo, no ale záleží na tom kolik toho trávníku je, při velké ploše by se to prodražilo. Jinak elektronický odpuzovač klidně, ale takový který k něčemu je, NONAME nekupovat. Co se týče toho pletiva, tak to musí být jemnější (asi jako králičí pletivo), jinak odpuzovač používáme Deramax Cvrček ale jen na prostor kde je zelenina a kde nemáme pletivo. Takže uvedené považujeme z toho co na krtka za asi nejlepší řešení.

Zkušenost - zbytečně vyhozené peníze za ten krám. Před několika dny jsem do Lidlu vrátil na reklamaci ten odpuzovač z odkazu. Po nainstalovámí si hryzec, nebo krtek klidně a drze provrtal novou chodbu cca 20 cm od odpuzovače. Po dvou měsících to přestalo fungovat - příčina: do odpuzovače se dostávala při dešti voda a bylo vymalováno. Tak čekám na vyřízení reklamace, kdy požaduji vrácení peněz.

To se divím, že čekáte na vyřízení reklamace zrovna u Lidlu.Nedávno jsem reklamoval (zkurvil jsem to já) digitální termostatickou hlavici, pokladní převzala kus na reklamaci, poslala mě si vybrat nový kus, ten už nebyl díky akci.Po návratu k pokladně mi pokladní ihned vrátila peníze, nikdo se mnou nic nesepisoval...asi mám štěstí :puff: