Kolik pěněz ročně protopíte plynem?
Zajímalo by mě, jaký máte kdo náklady na topení plynem.
Já plynem topím, vařím na něm a ohřívám vodu (průtokový ohřívač v kotlu), byt velikosti 3+kk, obytná plocha 61 m2, novostavba, zateplená. Dal jsem si měsíční zálohu 1500Kč - a právě nevím, jestli to není málo. Když teď sleduju zprávy o zdražení, tak přemejšlím, jestli nezvednout zálohu.
Díky za názory.
Neřešil bych to, lepší doplácet a do tý doby než jim doplatím, tak nechat penízky někde slušně úročit.
Oni si sami řeknou o doplatek.
V případě snahy ze strany dodavatele plynu s cílem navýšení plateb, bych tvrdil, že odběr budu mít v dalším období menší s cílem opětovného doplatku.
Proč platit předem a pak si případně nechat vracet ...?
Děláte si zbytečné starosti. Zkusil bych si psát týdenní spotřebu - časem z toho vyjde statistika +- autobus ...
Já to chci řešit. Raději budu dávat větší zálohy a pak mi spadne do klína přeplatek, než pak čučet na složenku na doplatek a s prázdným účtem je pak těžký pořízení.
A neodpověděl jsi mi na původní otázku: Kolik protopíš doma ty? Či bydlíš u rodičů a neřešíš to?
Sice nemám plyn,ale chci ti jen dát za pravdu.Platit víc a pak mít prachy nečekaně doma,než celý rok škudlit a bát se doplatku!!!!!!
To je teda pekna kravina - tesit se, ze mi nekdo po roce vrati MOJE penize !!! chacha. Jednoznacne je lepsi platit zalohy mensi, nez vetsi. Proc bych mel proboha nekomu zadarmo pujcovat moje penize??? Kde zijete ?!
Nedoplatek lze resit potom klidne i ve vice splatkach, teda pokud si na to neodkladate v prubehu roku. Soudny clovek s tim ale ma pocitat.
Jinak dum 150m2, plynove topeni 12ks, varime plynem a vodu na koupani tez ohrivame plynem a stoji to rocne 24.000,- Kc
Pročpak kravina? Lze to brát jako formu spoření, kdy se člověk prostě přinutí za každou cenu odložit pár korun. Toto je naprosto individuální, já považuji vrácení přeplatku za lepší případ, než nedoplatek, protože se může stát, že na ten nedoplatek nebudu mít, v životě se stávají různý věci.
A ještě k tomu nedoplatek na splátky? Sorry, ale asi bych z toho měl žaludeční vředy, nemám rád cokoliv na splátky, mimo půjčky na bydlení.
A když už jsi otevřel starý téma, tak aktualizuju svoje počty.
Vloni - 2008 - 2009 (od června do června) náklady na plyn asi 12000Kč
Letos - 2009 - 2010 (od června do června) náklady na plyn asi 9000Kč
Nějak nám to kleslo a to jsme netopili nijak míň, ale naopak stále, bo žena byla se synkem doma a v bytě nekolísala teplota (netřeba znovu roztápět byt).
Koukněte sem:t.py ,my platíme 2700,dvě bytové jednotky ,každá 72m,starý cihlový dům,zdi 45 cm,patro plynosilikát,okna špaletová staršího data,kotel gazex24 automat,vaření plyn,teplá voda elektřina.radiátory třebovské panely staršího data,termostat PT21,topíme opravdu všude a celý den,neboť rodiče jsou důchodci a já v ID.Noční provoz 19°c,denní 22°c.
A stačí to? Do/přeplatky máte, či to vyjde šul-nul?
Jo nedopláceli jsme loni,něco málo vraceli plynaři.Ono se to odvíjí podle zimy a spotřeby a jak ostře zdražují.Koukněte do plynoměru na kubíky a spočtěte podle tabulky bude někde v odkaze,který jsem poslal.Udělali v tom zmatek,platí se killowaty a plynoměr má počítadlo kubíků,proč to dělat jednoduše,když to jde krásně složitě.
Patrový barák, cihla 75cm, vloni zateplen 10cm polystyrén, plastová okna, 15 radiátorů, 1 bojler 120l, kotel Buderus Turbo kondenzační 20 KW, delta regulace, za rok cca 30kKč.
Tak to by mi teoreticky těch 1500 měsíčně mohlo stačit. Tedy - případnej nedoplatek by neměl bejt velkej. Radiátory mám jen 4 + žebř v koupelně.
Patrový domek, 2x cca 90m2 + trochu topíme i ve sklepech, za rok cca 25.000,-Kč, zálohy 2.100,- nedoplatek tuším 118 Kč. Plyn používáme pouze k topení.
Dobrý den,dcera bydlí v čtyřbytovce okolo 70m,plynosilikát,jinak nezatepleno,přízemí,podsklepeno,plastová okna,radiátory korádo,termostat pt10,kotel kombinovaný s vodou,vaření plyn,denní spotřeba max 8kubíků,když beru v potaz kubík 11kč a topnou sezonu šest měsíců,tak mě vychází 1320kč měsíčně,myslím,že se do toho vejdete,když se jedná o zateplenou stavbu.Chodějí oba do práce,takže přes den topí méně.Jo,čím víc sousedů,tím méně financí,já bydlím sólo ve vilce na rohu,když to fouká,tak se počítadlo točí.
Díky za vyčerpávající odpověď. Vzhledem k tomu, že se ženou chodíme oba do stejné fabriky a na stejný směny, tak v zimě protopíme opravdu málo.
Plynárny totiž opět hlásily zdražení, tak jsem přemejšlel, jestli zvedat zálohu, nebo to nechat. Asi to nechám.
Já mám rodinný dům /pravda trochu větší/ a protopím 55 000.- Kč ....jen za topení plynem...
Zdravím, to by mě zajímalo co to je za domeček a na kolik °C vytápíte?
možno neskoro ale neda mi napísať moje skusenosti.
Ja mam 3.izbový byt,2.poschodie,vonkajší.Za 6.rokov som v priemere za rok spotreboval od 1600 až do 1800m3 plynu, podľa toho aky je chladný rok.Posledné dva roky okolo 1600m3. Ohrievam vodu,kurim. V byte teplota max 22,5°C a to od 18:00, do 18:00 21°C.Teraz si možeš prepočitať na česke. koľko platite za m3 plynu.Cenu určite najdeš na Webe.
RD, siporex 30cm, žádné zateplení. Okna dřevěná (ale žádné komunistické "stavebniny", nýbrž pečlivá ruční výroba na zakázku ze suchého dřeva), s kovotěsem. Podkrovky izolované 2x5cm polysterénem, mezi tím rotaflex nebo prefizol, zespodu podbité dřevěným záklopem a obložené dřevem nebo přes rabicové pletivo zaomítané. 70% podsklepené, 30% garáž.
Kotel ETI 45 (Maďarsko), nucený oběh, kombinovaný bojler (el/topení, v současné době ohříváno celoročně topením - samotížka, zavřené duomixy do zbytku baráku) 180 litrů, 18 radiátorů (hliník), z toho 4 trvale zavřené. Kuchyň pouze elektřina.
Loni (do jara 2008) jsem platil 32 tisíc.
Topíme ale hodně divně. Jelikož s manžekou nikam do práce nechodíme minimálně 15 let a úřadujeme z domova, musíme tomu přizpůsobit topný režim. Navíc, kotel máme hodně předimenzovaný. Topím tak, že ručně zapínám/vypínám jak kotel, tak oběhové čerpadlo podle potřeby (ručně... no el. spínači, ale žádná automatika, hodiny, komexterm...). Něco i ukočírujeme termostatickými ventily. Při vypnutí samozřejmě v kotli pořád hoří věčný plamínek, ale kotel i při poklesu teplot nesepne.
Je velký rozdíl u plynového kotle s tzv. věčným plamínkem.....zkoušel jsem to u kotlů s a bez /se zapalovačem/ plamínku a bez "plamínku" dělal rozdíl asi 400-600 m2 plynu za rok....ušetřením tohoto plynu se dostaneme na celkem vysoká čísla v penězích.....kdybych to nezkoušel tak bych tomu nevěřil !!!
400m2 za rok? Není to trochu moc?
Prosím jak vypadá m2 plynu. Nějak si to nedovedu představit.
A jóóóó (plácnutí do čela), mě to nechal jsem se zblbnout předchozím. No asi jsme oba mysleli metry kubické (m3).
Nemusíš se plácat, to máš jedno. Stejnak plynárny účtujou odběr plynu v kilowattech. Možná se dočkáme, že benzin budem platit v kilometrech a elektřinu nám nafakturujou v kýblech uhlí nebo litrech.
To by byl pěknej bordel
Není to spíš m3?
jebu na celej plyn, topím dřevem, ikdyž je to trochu makačka, ale aspoň se člověk nenudí
s tím dřevem jsem to myslel tak, že máme cca 170m2 zastavěné plochy,patrový dům, 8+1, dřevo ročně cca 20tisíc.
To není tak moc v porovnání s tím, co bys protopil v plynu.
Jenom je to makačka (navozit, nařezat, naštípat, házet do kotla). Znám to, než jsem se odstěhoval do svýho, taky jsem přikládal do kotla.
20 ročně? To je dost. Co máš za dřevo a kolik toho je za těch 20 tisíc?
JA MAM 2.PATROVY DUM ZASTAVENO 100M2 TOPIM DREVEM + PLYN,PLYN MI VYJDE NA ZIMU CCA 8000 + TAK 5000 ZA DREVO
Dobrý den,jen takový dodatek,když topíte jakýmkoli jiným palivem než plynem,uhlí a dřevo a máte kotelnu v domě,tak narůstají náklady na úklid ,mycí prostředky,častěji malujete a podobně a to si většina lidí nepřipouští.
Tak tohle považuji za pěknou blbost. Bordel je v kotelně a saze jdou do komína. Proč by se kvůli tomu mělo malovat?
Zas taková blbost to není. Když skládáš uhlí, když vymetáš kotel, tak ať chceš nebo nechceš, vždycky se u toho práší, takže nějaké znečištění je. Záleží na řešení každého domu, někdy je bordelu víc, někdy míň, ale vždycky je.
Ale aby to ospravedlnilo dražší plyn, tak to ne. A určitě to nevidím jako důvod k malování, leda že by to dělalo nějaký pako a ty saze nějak dopravil do obytné části.
za rok protopíme v paneláku cca 24000.-kč
ale zase některé byty protopí cca 7000,- bo je ohřívají sousedi zespodu co bydlí pod něma, takže ti mají teda výhodu
někteří sousedi jsou takoví, že raději budou chodit doma ve svetru jen pro to aby platili za plyn co nejméně, "ťulové"
Zdravím, nový RD, podkrovní, porotherm 44 + 10 cm polystyren, 200 m2 obytná plocha, použití na ohřev vody, topení a vaření - vytápí se tak 180 m2 na noc 19 a den tak 21-22,5°C podle nálady centrální termostat, minulý rok kdy probíhala kolaudace a nebyl celý rok a bohužel taky bez termostatu takže kotel několik měsíců zapnutý pořád furt protopeno 16 tis Kč, teď zálohy 1000 Kč ... cca do měsíce by mělo přijít roční účtování tak pak řeknu jak hodně jsem se divil nad účtem:)
Když už tady někdo exhumoval můj dred, tak sem dopíšu zkušenost po dvou letech bydlení.
Za loňský rok, kdy jsem platil 1500Kč zálohy, nám asi přes 6 tisíc vrátili, tedy vychází to na 12 tisíc ročně. Další vyúčtování asi bude kapánek dražší, bo synek je malej a potřebuje teplo, tak musíme holt víc topit.
Tak to máme naprosto(i penězma) stejný příběh s drobným rozdílem, bo dcerka je malá ..................
To je slušný, ovšem je to byt a novostavba. Já ve starým zrekonstruovaným baráku (částečně zateplené stropy a podlahy) platil nejmíň 4 tisíce za celej rok, to jsme topili dřevem, zima byla mírná. Minulou sezónu dřevo nebylo, topilo se plynem a zima byla ještě v květnu. Navíc zdražili plyn, takže celkový účet za rok 39000!! Za 7 let 2 největší extrémy.
Mam skoro ty same metry čtverečné i zalohu.Doplacím okolo 2OOO.Kotel mam dakona ale stary taky prutokač asi jen na dva litry a 5 radiatorů.
Jo, to je výhoda bytu, že jsou menší náklady, než na barák, zvláště pokud je to novostavba, tak úspory jsou znatelný. Nevýhody bytu jsou zřejmý - hluk od sousedů, společná chodba, chybí mi trošku zahrada okolo baráku, kde bych mohl píct buřty na ohňu.
Mám novostavbu takže paráda,ale úvěr jako kráva.Plynový kotel Dakon.Jinak v obyváku krb s rozvodem do všech radiátoru a hurá pěkně do lesa zima nezima
Krbík musí být v zimě paráda.
A jestli tě to utěší, tak já mám taky na krku hypotéku, dokonce na dobu delší, než mám nyní věk . Ale co, třeba někde něco uškudlím a zaplatím to dřív.
A jestli ti to pomůže mám hypotéku skoro na 2 mega,nedám-li měsíčně alespoň 30 táců společně s paní co se mnou žijedohromady,nežijem,museli bychom do lesa i s dětmi na kořínky.a samozřejmě při té přiležitosti bych naďál pár metrů dřeva
plynem taky občas topím
Hypotéka je dnes úplně běžná věc pokud chce člověk bydlet ve svém a né u rodičů nebo v podnájmu.Takže nejste nic vyjímečného!!!!!