Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem svítí vypnuté světlo (křížový vypínač)

Na chodbičce v bytě mám dvě světla na jedné a druhé straně a pod každým je vypínač, který zapne obě. Prostě je to spojený křížovým vypínačem se třema drátama. (Doufám, že mi rozumíte.)

No a udělal jsem dvě věci:
1. Obyč. žárovky jsem vyměnil za šetřící
2. Jeden vypínač byl rozmlácený, tak jsem ho komplet vyměnil za nový křížový - ne jen kryt, ale i vnitřek.

Problém je, že světlo nad vyměněným vypínačem malinko problikává ve vypnutém stavu. Prostě pokud je vypnuto, tak šetřící žárocka začne blikat - jen mírně, je to vidět jen v noci.
Nechápu proč, vždyt by tam neměl jít proud :?:

To co radi Julo, odmontovat kryt, vyzkousim odpoledne.

To co rika Kurt bych chapal (ano sla tam levna setrivka) ale kdyz se tam naindukuje proud, tak by po case mel vyprchat, ale me to dela furt.

A co rika Rce, tak mam dotaz, jaky je teda rozdil mezi schodistovym a krizovym. Ja myslel, ze kdyz jsou dva vypinace, tak to musi byt krizovy - ale vedou mi z toho opravdu tri cerne kabely. :?:

Ř6 je schodišťový přepínač, je to malá schodišťová kombinace (viz 1)zapíná se a vypíná ze dvou míst, kombinace s Ř7 je už velká (viz2) obsahuje 2 přepínače Ř6 a neomezeně Ř7, ovládá se ze třech a více míst. Ř7 se nazývá křížový přepínač a Ř6 přepínač střídavý. Z Ř6 vedou tři dráty a z Ř7 čtyři.;-)

[http://img263.imageshack.us/img263/7540/kombinacees 1.jpg]

Teď jsem právě nedobrovolne vzhůru. Dceři v pokojíku problikává ůsporka, tak jsem jí musel najít tento odkaz, aby mohla v klidu dospat.Úsporky mám léta,kvalitní, nikdy jsem se s tím nesetkal. Tahle je nová z ....achu, ještě, že jsem už předtím narazil na toto vlákno jinak bych byl malinko nervozní. Kdyby ty úsporky svítily bez proudu toby byla věc.:i::i: (perpetum mobile)