Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem svítí vypnuté světlo (křížový vypínač)

Na chodbičce v bytě mám dvě světla na jedné a druhé straně a pod každým je vypínač, který zapne obě. Prostě je to spojený křížovým vypínačem se třema drátama. (Doufám, že mi rozumíte.)

No a udělal jsem dvě věci:
1. Obyč. žárovky jsem vyměnil za šetřící
2. Jeden vypínač byl rozmlácený, tak jsem ho komplet vyměnil za nový křížový - ne jen kryt, ale i vnitřek.

Problém je, že světlo nad vyměněným vypínačem malinko problikává ve vypnutém stavu. Prostě pokud je vypnuto, tak šetřící žárocka začne blikat - jen mírně, je to vidět jen v noci.
Nechápu proč, vždyt by tam neměl jít proud :?:

Teď jsem právě nedobrovolne vzhůru. Dceři v pokojíku problikává ůsporka, tak jsem jí musel najít tento odkaz, aby mohla v klidu dospat.Úsporky mám léta,kvalitní, nikdy jsem se s tím nesetkal. Tahle je nová z ....achu, ještě, že jsem už předtím narazil na toto vlákno jinak bych byl malinko nervozní. Kdyby ty úsporky svítily bez proudu toby byla věc.:i::i: (perpetum mobile)