
dlažba - dělá se sokl?
ahoj,renovujeme strarý domek a když přišla řada na dlažbu v kuchyni,tak se do mě všichni pustili s tím,že mám kolem celého obvodu dát asi 10-ti centimetrovou obložku (od země)ze stejných kachel.Ale mě se to vůbec nelíbí...dělá se to ještě vůbec???Prý až budu vytírat podlahu,tak si budu stírat malbu a pod.
[mod]Změna předmětu, původně: dlažba (Kurt)
Inspirujte se kuchyněmi od českých architektů a designérů na Favi.cz (inzerce)[/mod]
Já jsem také dával v kuchyni okolo podlahy dřevěnou lištu. Právě z důvodu že ten plastový "hnus" od plovoucí podlahy se mi ani troch u nelíbil
Protože máme trošku křivou zeď, místy je to slepeno z kousků délky 15cm. Piplačka, ale vypadá to dobře. Vl.
Jsavše zasažen věkem jsem pamětníkem různých zhůvěřilostí, převážně spojených s plastem (bakelitové kliky, umakrtové stoly, tesilové obleky, dederonové košile, plastové držadla příborů, natírání chromovaných dílů aut na matnou černou, plast místo kovu v interiéru aut ...další doplňte) Naštěstí vždy zvítězil přírodní materiál a znovu se vrací. Proto lamino plovoučka, plastové lišty u kachliček, bezdůvodná a na sebe nenavazující změť materiálů ....
Zajeď si do Pompejí a už tam uvidíš u kachliček soklík.
sokl urcite ano , toto je stare cca tyzden a myslim si m, ze to vyzera celkom dobre.
myslim ze tvoj obrazok hovori za vsetko. Ja som tiez daval sokel z dlazby rovnakym sposobom 5 cm vyska a ukoncene lepidlom v 40 stupnovom uhle a vyzera to dobre. teraz uvazuj ze by som ten sokel este znizil na 3 cm a navrch dal ukoncovaci hlinikovy profil. Videl som aj cisto hlinikovy profil asi 2 cm vysoky a vyzeralo to nadstandartne, ale nikde ten profil neviem zohnat. asi budem musiet pouvazovat nad neakou alternativou. A 2 cm bohato stacia pokial nemate doma chliev a nepotrebujete tam chodit s 10cm odhrnacom.
O alternativě z dřevění lišty 2x2 cm jsem v této diskuzi psal už 30.1.2011
A jaký prosím vás máte rozměr kachlí? Já mám 30x60cm a to mi takto řezaný sokl z kachle překrývajíci pak dvě kachle na šířku nevychází. To budete mít asi tak 30x63, nebo něco podobného, že?
otázka mířena na uživatele Daxter, díky..
je to vecou vkusu
známy čo mi obkladal dlažbu mi odporučil aby som si dal narezať "vodným lúčom" pásiky pod uhlom ale nakoniec sme nedali nič ostalo to bez sokla už je to dva roky OK "upratuje manželka"
sokel sa dá urobiť aj dekoračnou omietkou pozrite si toto video iQLm0ftlnxA je to z mojej obývačky ku koncu videa 1:25min vidno že tam žiaden sokel nie je (ani lišta) 1:35 záber na chodbičku bez sokla
pardon tam je už poriadny sokel