Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dlažba - dělá se sokl?

ahoj,renovujeme strarý domek a když přišla řada na dlažbu v kuchyni,tak se do mě všichni pustili s tím,že mám kolem celého obvodu dát asi 10-ti centimetrovou obložku (od země)ze stejných kachel.Ale mě se to vůbec nelíbí...dělá se to ještě vůbec???Prý až budu vytírat podlahu,tak si budu stírat malbu a pod.
[mod]Změna předmětu, původně: dlažba (Kurt)

Inspirujte se kuchyněmi od českých architektů a designérů na Favi.cz (inzerce)[/mod]

Jsavše zasažen věkem jsem pamětníkem různých zhůvěřilostí, převážně spojených s plastem (bakelitové kliky, umakrtové stoly, tesilové obleky, dederonové košile, plastové držadla příborů, natírání chromovaných dílů aut na matnou černou, plast místo kovu v interiéru aut ...další doplňte) Naštěstí vždy zvítězil přírodní materiál a znovu se vrací. Proto lamino plovoučka, plastové lišty u kachliček, bezdůvodná a na sebe nenavazující změť materiálů ....3-[
Zajeď si do Pompejí a už tam uvidíš u kachliček soklík.

myslim ze tvoj obrazok hovori za vsetko. Ja som tiez daval sokel z dlazby rovnakym sposobom 5 cm vyska a ukoncene lepidlom v 40 stupnovom uhle a vyzera to dobre. teraz uvazuj ze by som ten sokel este znizil na 3 cm a navrch dal ukoncovaci hlinikovy profil. Videl som aj cisto hlinikovy profil asi 2 cm vysoky a vyzeralo to nadstandartne, ale nikde ten profil neviem zohnat. asi budem musiet pouvazovat nad neakou alternativou. A 2 cm bohato stacia pokial nemate doma chliev a nepotrebujete tam chodit s 10cm odhrnacom.

je to vecou vkusu
známy čo mi obkladal dlažbu mi odporučil aby som si dal narezať "vodným lúčom" pásiky pod uhlom ale nakoniec sme nedali nič ostalo to bez sokla už je to dva roky OK "upratuje manželka"
sokel sa dá urobiť aj dekoračnou omietkou pozrite si toto video iQLm0ftlnxA je to z mojej obývačky ku koncu videa 1:25min vidno že tam žiaden sokel nie je (ani lišta) 1:35 záber na chodbičku bez sokla
pardon tam je už poriadny sokel