Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zvládáte bílý sajrajt? Vaše nástroje, taktiky a strategie boje ...

Ahoj všichni!

Je mi velice divné, že tohle téma tady ještě nepadlo. Nicméně předpokládám, že nejsem sám, kdo je po pár dnech odhazování a vymetání sněhu totálně odrovnanej. :x:

Jak tyhle nástrahy přírody a civilizace řešíte a zvládáte vy?
Předem díky za vaše rady, porady, návody, hlášky, forografie, doporučení ...

S přáním hezkého dne a ve víře dožití se jara 2009 Váš Veckoo

loading...

Celý roky jako blbec odhazuju velkou lopatou, odhrnuju hrablem, vymetám koštětem a už toho začínám mít pěkně plný zuby! Přitom bílý sajrajt padá teprve pár dní a jaro je v nedohlednu!!!

S vypětím posledních sil, jsem předevčírem poprvé v životě, po dvou hodinách dřiny, posolil zbytek chodníku, který před mnoha lety vybetonoval jistý mameluk a dnes při kontrolní oblídce jsem zjistil, že vymetám písek s atrapou cementu (taky pískem)!

Je to stejně divné. Když si dáš na chodník písek, dostaneš pokutu a musíš zaplatit zábor - není tvůj
Když na chodník napadne sníh, musíš to odklidit - je tvůj...
A když má někdo třeba zlomenou nohu, jak má odklízet? nebo někdo s kým mává více hrablo než on s ním - ZTP?

Tak to funguje! Když nahlásíš předem napadání sněhu, můžeš ho tam za výpalný úředníkovi nechat. Každej se rozčiluje, ale nikdo v zákonné lhůtě 30 dnů předem nenahlásil, že si nechá na chodník napadat ten studenej hnus.

TO Kráťa: Taky zde je to logický. Písek je tvůj, chodník ne. Zaplatit zábor za tvůj písek. Sníh ti stát s radostí daruje, tudíž ho musíš zase ty odházet. Výmluva na zlámanou nohu neomlouvá. Jeden známej platil pokutu, protože nejel odhazovat ten mizernej sajrajt na 80km vzdálenou chatu. Kolem šel hajnej z hospody, upadl a následně si flintou prostřelil dvacet lahváčů, co táhl v kabele. Přítel to musel celé zaplatit.

Pokud to jde, tak ten bílý sajrajt zkouším ignorovat. Naštěstí kolem našeho domku nevedou žádné chodníčky, jen místní komunikace kterou udržuje obec. Já jen hrablem a za použití všech sprostých slov co znám, prohrábnu cestičku k autu a plácek abych mohl otevřít vrata. Ano, taky cestu psovi do boudy, pár metrů ke slepičímu kurníku a 30x30 cm na žrádlo pro slepice. Asi to mrchy po mně okoukaly. Stály u průlezu a jen blbě čuměly.
Zatracená nádeničina, člověk aby ve čtyřicítkách horečkách sloužil drůbeži. ]:(

U nás toho zas tak moc není (odhadem nasněžilo tak 8cm). Kolem baráku, vjezd do garáže, chodníčky na dvoře, odhazuju umělohmotnou sněžnou lopatou. Jelikož do práce nechodím, při sněžení vyrážím na sníh dostatečně často, aby to nebylo únavné a moc složité.

Naštěstí zatím moc nemrzne; přes den bylo kolem -2, -3, brzo ráno kolem -5.

Tak málo sněhu a mrazu ? Já mám jet do Uherského Hradiště a strašně se mi nechce, odkládám to když vidím ty uklouzaný silnice - a navíc je to odsud kus cesty. Tady na Pardubicku totiž napadlo jak už dlouho ne, to je už snad 25 čísel nebo víc, teplota dnes ráno -17, v úrodném polabí 200 m n.m.! Kdybych to ignoroval, už se ani nedostanu do auta a neotevřu branku. Navíc projede traktor s pluhem a všechno mi nahrne před vrata, takže mám co dělat. Před barákem máme rybník a aby si děcka mohly zabruslit, my starý fotři to vyhrnujem, taky si zahrajeme hokej a dáme pivko. Včera večer jsme to vyhrnuli znovu už potolikáté že valy sněhu okolo vyhrnuté plochy jsme měli po pás. Dneska poprvé nesněží, už to snad stačilo.

Bílé svinstvo hnusné, studené klouzací nenávidím. Volím tu stranu, co zakáže sněžit a povolí jen ve vybraných rezervacích, kde se budou prohánět šílenci na těch fošnách na nohou.

V neděli jsem přijel večer přes Hradec Králové, tam ani noha, co by odklízela nebo solila. Město zasypané sajrajtem snad až po střechy. Pak jsem se ploužil po zledovatělé D11 na Prahu. Jedu jak potento, dement mě předjíždí, najednou oblaka sněhu, nic nevidím, snažím se na klouzačce zastavit, prd platné. Když se to trochu přede mnou uklidnilo, tak ten dement se točil jak čamrda pár metrů přede mnou.
Po třech hodinách dojedu domů, odházím ten bílej hnus od garáže abych se tam vůbec dostal. Ráno projel blbec s traktorem a pluhem a mohl jsem odhazovat znova. Soused za rohem, kam mu to neodhodili, se smíchy mohl potrhat. Obzvlášť když přišel blíž a slyšel moje sebepovzbuzování příšerně sprostejma slovama. Celé pondělí se to sypalo u Prahy jak na Sibíři. Přijedu domů a to hovado s pluhem mi to zase naházelo ke garáži. Protože toho lumpa znám, okamžitě jsem mu zavolal a jestli to do pěti minut nezmizí, tak mu odpojím Internet. Přijel, chechtal se jak magor, dvakrát projel pluhem a vyčistil a na můj návrh odsunul haldu tři metry vysokou k sousedovi před garáž.

Rce opět nezklamal! :-D

Díky všem za příspěvky, klidně bez ostychu pokračujte i ostatní!
Rád si Vaše výživné příspěvky a komentáře v kynoucím vlákně přečtu. ;-)

:i:
Až to bude dostatečně úplný reprezentativní vzorek, vyhodnotíme a s vláknem zaútočíme na zákonodárce a politiky ...

Já jim navrhnu, že by se mělo protestovat proti závodění, protože když třeba někdo rychle běží, tak vzniká větší tření se vzduchem a třením jak známo vzniká teplo. Čím větší tření, tím větší teplo - oteplování.
Pro začátek by se ale mohlo závodit jen ve větší nadmořské výšce. :-)

Filtrování je jen vinoporno (smí se to dělat jen po 22 hod a nesmí u toho být děti). Kvasnice se mají usadit sedimentováním. Jasně, že se filtruje kde co, aby to bylo čiré a hodně se toho (a rychle) prodalo. Ono to bude podobné jako u piva. To už se filtruje pěkně dlouho. Zákazník si holt kalnou věc nekoupí a na pořádné uležení a stočení bez sedimentů není čas, utekl by výdělek. :-)
Trestné jsou ty PET lahve.
Jinak jsem sladovník a není mi vzdálena výroba jakéhokoli kvašeného nápoje.

Bohužel existují umělci, kteří azbestovýma deskama nepohrdnou ani dnes. Jiní používají šampresku a křemelínu... naprostá většina se ale IMHO chová seriózně. Pikuláři pochopitelně nevymřeli. Akorát odběratelé už nejsou tak neznalí jako účastníci ROH zájezdů za komančů, takže to nemají jednoduché :-)

A proto, si to před barákem uklízíme sami. on nám to stejně nikdo neuklidí a než si zlomit nohu u svého vchodu a něž nostit sajrajt do domu, tak na co čekat ?! Je pravou, že některé partaje na to kašlou a to bylo i dříve, nosánek mají nahoru, ale pozor, až na něj uklouznou !!!
K čemu jsou nařízení, vyhlášky, když to stejně nikdo nedodržuje..., ono jde též o to jaké ty nařízení jsou ???

Typická ukázka logického myšlení. Takhle to (naštěstí) funguje na většině míst. To jen novináři neměli o čem psát, tak tohle nařízení rozmázli na všech frontách. Ve skutečnosti se na samotném úklidu nemění nic. Kdo se chce brodit ve s*ačkách, nechť čeká, až mu před barákem někdo uklidí...

Svým způsobem nemusíte žádný chodník uklízet protože platí toto :

Ust. § 27 odst. 4 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, v platném znění:

Vlastník nemovitosti, která v zastavěném území obce hraničí se silnicí nebo s místní komunikací, odpovídá za škody, jejichž příčinou byla závada ve schůdnosti na přilehlém chodníku, která vznikla znečištěním, náledím nebo sněhem, pokud neprokáže, že nebylo v mezích jeho možností tuto závadu odstranit; u závady způsobené povětrnostními situacemi a jejich důsledky takovou závadu zmírnit.

Z toho plyne, že pokud nikomu nezpůsobíte škodu ( na což se samozřejmě nedá spoléhat ) nemusíte nic dělat. Prostě se zde hovoří o způsobené škodě a její příčině. Takže logicky bez škody nemůže být řeč o úklidu .

Tohle téma se řešilo vždy na Městské policii při příchodu sněhu . Alespoň tam co bydlím spoléhali strážníci na právní nevědomost lidí a dělali ( bohužel byli nuceni ze strany vedení ) dělat bububu na lidi. Nejsmutnější bylo, že městské chodníky byly kolikrát v daleko horším stavu, než ty u rodinných domků .Vždycky vydali nějakou vyhlášku, která to nařizovala, ale stačilo aby někdo nesouhlasil, nebo se odvolal a napsal na kraj a hle, vyhláška byla zrušena pro její protiprávnost .

Na obyčejný lidi to jo, ale byl tam opuštěnej objekt staré koželužny a to v dezolátním stavu . Ten chodník ( po kterým chodilo denně stovky lidí ) , na který v létě padala omítka a v zimě rampouchy jak nohy, nikdo NIKDY neuklízel . A majitel to měl celý na salámu, prostě dokud se tam nic nestane, tak mě to může políbit pr... A měl pavdu. Je to smutné , ale je to tak !
Takže, nic neplatit, myslím tím pokuty a pokud máte rádi adrenalinové sporty spoléhat se na to, že si tam nikdo nezlomí nohu. Pojistit se proti tomu .
Srtrážníkům poděkovat, že vás na problém upozornili ( to je tak jediné co mohou dělat ) . Snad kdyby vám to dali písemně a vy to ignorovali, tak možná by se to dalo kvalifikovat jako schválnost, ale nevím no.

Tak hodně zdaru .

Hezky napsané, ale nechce se mi věřit, že by se pojišťovna v pojistných podmínkách nekryla splněním podmínky odklizení sněhu pojistníkem. Dá se očekávat, že v případě úrazu třetí osoby na chodníku města, dá město od tohoto ruce pryč a pojišťovna rovněž a bude se bránit na tvrzení, že sníh nebyl odklizen. V tomto případě pojišťovna plnit chtít nebude. Poškozený se tak může hojit na majiteli nemovitosti, se kterou chodník hraničí. A teď babo raď ... :?:

Sice jsem nehlasoval, neb mi chybí volba - používám spolubydlící důchodce:-). Ale na svoji obranu uvádím, že tatík se do boje vrhá zcela dobrovolně, protože jako čerstvý předčasný důchodce se doma nudí, a lepší, když hází sníh, než aby potřetí během týdne přerovnával garáž, aby pak mohl další týden něco hledat a nadávat, že jsem bordelář, protože neuklízím…:-D.

Ale jo, někteří jsou pracovití. Mám jednoho cikána, tomu když se dá do ruky kango a řekne "Tady", tak začne bourat jak o život. Musí ho ale někdo zastavit. Když mu nikdo neřekne "Dost", tak je schopen po vytyčené linii probourat celou Prahu. Není nad inteligenci pracovníků.
Jen kdyby neubejvaly ty lopaty. Pošlu cikána s lopatou házet sajrajt, pak jde do hospody a prej "šéfe, lopata v pi*či".

Jsem zjistil, ze v Praze vyhlaska zakazuje pouzivani soli na chodniky, smi se jen pisek nebo sterk do nejake velikosti kaminku.
Tak asi budu muset koupit mobil s fotakem a jak uvidim, ze nekdo sype sul, tak vyfotim a napraskam.

---

Jinak bojovat se snehem je nesmysl, spis by to chtelo bojovat s tema idiotama, ktery udelali zakon na to, ze kdyz si nekdo na "vasem" chodniku zlomi nohu, tak mu platite odskodny. Podle me maj lidi bud zustat doma anebo nepadat, SNIH ZA TO NEMUZE ! :-)

No, to taky vymyslelo hovado, se zákazem soli na chodník. O obrubník vedle, na silnice se může sypat soli tuny, na chodník, ne. To asi proto, že magistrát chce silné a zdravé občany, aby si tužili svaly a dlouho mu vydrželi platit zlodějské daně.

Ano. Když si někdo zlomí hnátu, je to váš chodník a zaplatíte mu odškodné. Když si tam složíte písek, obratem to váš chodník není a platíte pokutu za zábor veřejného prostranství. Lumpové! Třikrát "Fuj".

Taky mám prima zážitek z dneška. Příjedem navečer z práce a před vratama do garáže se nám tyčí sněhové iglů, tak dva metry vysoký a tři v průměru. Sousedovic klouček si prý celý odpoledne tak krásně hrál. Hodinu to manžel nosil pryč. Jelikož jsem dostala záchvat smíchu, radši jsem zalezla, neb nálada byla před garáží docela výbušná.:-D

Odpovím vtípkem.Ale je docela dobrý,aktuální,i když ne nový.Spíš hádanka.
Víte,vážení,kdo jsou nejmenší lidé na světě?
???????
No přece silničáři!!!
Napadne 5 cm sněhu a nejsou vidět!!!!
JABRAKA

no já teda nevím, ale asi jste ještě nepřišli na to, že o chodníky se již nemusí starat vlastník nemovitosti ale právě vlastník chodníků a to je třeba město, které je dnes po novele musí odklízet. Ten kdo je stále odklízí to dělá jen z dobré vůle.

Vono stačí, že jsem dneska brzo ráno jel do práce a večer auto nejen dlouho hledal, ale i dvě hodiny vykopával. To byla lekce sprostých slov u toho. Majitel nemajitel, bez odházení bych nevyjel byť mám teréňáka. Ale valit před sebou pár tun toho svinstva nedokáže.

Jo, najít auto, vodhrabat auto, v sobotu jsem z něj dokonce loupal ledový krunýř, vyjet z té závěje (na desátej pokus), kterou okolo auta mám, dneska večer jsem u vlaku zaparkoval přes závěj (na pátej pokus), ráno zase odhrabat, nevím, jestli tu závěj vyjedu zase ven, už tak jsem šmrdlal spodkem po tom zmrzlým sajrajtu. Ještě, že v autě vozím vojenskou lopatku, vykopu si koleje na výjezd.

No tak asi budu za magora, ale zasvěcenému, který ví o čem budu mluvit, tomu je jasné, že FTF je zkrátka FTF. Proto jsem dnes neváhal si přivstat jako do práce (mám dovolenou) shrnout z auta 15cm čerstvého sněhu, odházet půlmetrový mantinel před autem co tam nahrnuli šmejdi z technickejch a na třetí pokus vyject ven. Pak už nic nebránilo abych vyrazil... MAPA. Cíl cesty Nedílná. Konec světa, odkud vedou už jen polňačky a lesní cesty. Od státovky do Brloha se protahuje tak jednou tejdně, z Brloha do nedílné nebylo protaženo vůbec. Celou dobu jsem dřel podlahou o sníh, tam kde byly naváté vyšší jazyky jsem projel jen tak tak, ale projel a dojel. Z Nedílné mně čekala ještě procházka pěšmo, do lesa. Tam mně GPSka kvuli spatnymu signalu vodila jak ozralyho brablence, snehem místy az po kolena. Dvakrát jsem málem spadnul do potoka, jednou jsem si málem zlomil nohu, ale "že su tvrďák", nezlomilo mně to a po půl hodině hrabání bylo vítězství na mé straně. :-D Když jsem otáčel, pochopitelně jsem zapadl. Naštěstí šel kolem místní hajný a půjčil mi hrablo. Vykopal jsem se za chviličku a hurá domů, jenže mně ještě čekalo jedno kritické místo, to je to označené šipkou. Prudká pravá a skorem z nulové rychlosti cca 50m stoupání odhadem 30° a možná víc. I to jsem ale zvládl a teď, když jsem doma vyžímal ponožky, kalhoty, boty dal sušit, čaj si uvařil, teď teprve můžu přemejšlet, esli nejsem ujetej.. :-D:-D

No, v tom počasí pochybuju, že tam byl ještě někdo. Kdybys počkal ještě měsíc, byl bys určitě stále první ;-). Jestli ta keš nebyla někde na stromě ve výši metr a víc nad zemí, byl's bez šance, nechtěl-li jsi přeházet pár tun toho svinstva :-). A ještě dát bacha a rychle zdrhat, kdybys vyhrabal spícího medvěda s rodinou.

PS: Cikáni dorazili a už makají jak diví. Za nimi je již nadél metr holé silnice, lemové prázdnými lahvemi od piva. Chválím je z okna a hlídám si lopaty.

WINTER IN CANADA - Dennik vystahovalca

12. augusta
Nastahovali sme sa do nasho noveho domu v Kanade. Som taky stastny. Je
tu tak krasne! Hory su nadherne. Neviem sa dockat, kedy ich uvidim
pokryte snehom.

14. oktobra
Kanada. Najkrajsia krajina na svete. Listie sa sfarbilo vsetkymi tymi
krasnymi odtienmi zltej a oranzovej farby. Cestou som videl zopar
jelenov. Su take povabne. Su to najkrajsie zvierata na svete. Toto
musi byt raj. Milujem Kanadu.

11. novembra
Den spomienok (Kanadsky statny sviatok). Coskoro sa zacne lov na
jelene. Nemozem pochopit, ako niekto moze zabit take krasne zviera.
Dufam, ze coskoro napadne sneh. Je tak nadherne.

2. decembra
Tejto noci napadol prvy sneh. Vstal som a uvidel vsetko prikryte
bielou prikryvkou. Je to ako na najkrajsej pohladnici. Vysli sme von,
ocistili schody a pristupovu cestu a potom sme sa gulovali (ja som
vyhral). Ked presiel snezny pluh, museli sme znovu odhrnut sneh spred
brany. Aka krasna krajina. Milujem Kanadu.

12. decembra
V noci znovu sneh. Znovu presiel pluh a nahrnul sneh pred branu. Tu je
naozaj krasne.

19. decembra
V noci znovu sneh. Nemohol som vyjst s autom a ist do prace. Tu je
naozaj krasne, ibaze som uz trosku unaveny z lopatovania. Znovu ten
posrany pluh.

22. decembra
Tieto biele hovna znovu padali celu noc. Uz mam mozole od lopaty a aj
chrbat ma boli. Ten sviniar s pluhom akoby sa skryval za rohom a iba
cakal, kedy ja odhrniem sneh spred brany. Pluha!

25. decembra
Vesele posratee a drbnute Vianoce! Este trochu toho posraneho snehu.
Ak sa mi niekedy dostane do ruk ten buzerant s pluhom, zabijem ho.
Slak aby ich trafil, preco nesypu viac soli na cesty, aby sa sneh skor
roztopil.

27. decembra
V noci znovu sneh. Uz tri dni nevychadzam z domu, leda aby som odhrnul
sneh zakazdym, ked prejde pluh. Nemozem nikam ist, auto zapadlo do
kopy, pred branou a je aj chladno. Hovoria, ze tejto noci napadne
novych tridsat centimetrov tych hovien.

28. decembra
Predpoved nevysla. Napadlo pol metra. Ak to takto bude pokracovat,
neroztopi sa do leta. Uz aj pluh zapadol a ten buzerant si prisiel odo
mna pytat lopatu. Povedal som mu, ze sa mi zlomilo uz sest lopat pri
odhrabovani tych hovien spred brany, ktore tam on natrepal. Malo
chybalo, aby som mu nerozbil hlavu.

4. januara
Konecne som sa dostal z domu. Bol som v predajni kupit trochu jedla a
ked som sa vracal, vrazil som autom do jelena. Na aute skoda za
tritisic dolarov. Ta pojebana haved mala byt pobita. Vsade ich je. Co
ich polovnici nepostrielali v jeseni!

3. maja
Bol som s autom v servise. Neuveritelne, ako zhrdzavelo od tej
posratej soli, ktoru vsade rozsypaju.

10. maja
Stahujem sa na Floridu. Nemozem pochopit, ako niekto normalny moze zit
v tejto pojebanej Kanade.

Tak tu máme zase jednu z hříček přírody. Po docela dvou tuhých zimách na nás vtrhla velká voda a nemalé kroupy.

Taky Vám to nepřijde normální co se v přírodě děje? Hezky nám to vrací ...

Na Vysočině padaly kroupy velké i jako třešně, ještě neroztály
VIDEO: Na Vysočině padaly kroupy jako třešně

Hezká písnička pro zlepšení nálady ... člověk si vážně nevybere - sníh, velká voda, kroupy. Co přijde zítra?

To mi povídej. Jel jsem do Počernic, tam dokonce pět centimetrů. Šest kilometrů jsem jel půl hodiny. Na Sychrově (stará Poděbradská před Počernicema) padala auta do škarpy jak koule v kulečníku. Traktor je tam tahal ven. Ještě neměl ani vytaženo, už tam zahučelo další. Nechápu, když jsem jel v tom sajrajtu, že debil musel předjíždět, vidí jak to klouže. O půl okamžiku později rozšířil frontu na vytahování z příkopu. Neviděl jsem za celé dopoledne jedinou solničku, jediný pluh. Kam se sakra ti připravení na zimu schovali? Masáží z televize, si všichni myslí, že zimní gumy dokážou vše. Tak leda pásy. Jo, teréňák jede, projede haldou sněhu ale na ledě (co je pod tím) nezabrzdí.
Před firmou jsem poslal utužovat svalstvo dva cikány s lopatou.

Posila ještě dělá do plínek, nějakej pátek to potrvá. Ale i tak posilu netřeba, bydlím v bytovce, sníh odhauzují najatí pohůnci, letos to začal odhrnovat jakejsi místní ožbruňga, co chlastá s jedním místním sousedem - taky ožbruňga, ale je manželem předsedkyně družstva, takže mu ten kšeft dohókal. Stejně to nikdo z domácích odhrnovat moc nechce.
Takže - platíme si za úklid sněhu, na těch pár chodníků je asi 100 bytů, takže ve finále je to pár korun na každýho.

Už to zase padá!! Do pr***! Sakra, to ten Praotec Čech se nemohl dopotácet až na Sicílii? Byl jsem právě hledat auto a cikány s lopatama. Auto jsem našel pod hromadou toho svinstva, cikány v hospodě. Chybí jen lopaty.
Na silnice se sypou tuny solí. Když jsem jí nechal nasypat na chodník, sprdnul mě obecní cajt.

sprdnul mě obecní cajt.

To je napvosto v povádku Vuďo. Hrabeš se do pravomoce obce. Tyhle nápady s úklidem obecního si vyžeň z hlavy.:-p
Jinak táborsko: začalo asi v 13:00 a sype pořád, úhrnem s tím minulým tak 15 cm(netroufám si odhadnout Jistebnici ta je o 150m výš), k tomu i něco větru. Jdu si do knihovny pro K.V.Raise a k tomu grog.

Tak nech Kofoly odpočinout. Třeba si potřebujou jen oddechnout a namasírovat se. :)) Jestli takhle bude sypat do rána, bude Pražákov a blízký okolí ještě víc v kalamitním stavu!
Nechci nadšencům kazit radost ze zimy, ale jejich radost je poněkud mimo mé schopnosti vnímání a chápání. Psa ani kočku by nevyhnal, všude samá bouračka, střechy plný těžkýho sněhu, chirurgové plné ruce zlomených končetin a nadšenci tleskají zimě. To vážně nechápu!

Jedna pro inspiraci
[http://www.etravel.cz/fotogalerie-data/dominikansk  a-republika/dominikanska-republika-foto-4047.jpg]

nesmíme se divit, že v zimě je zima, že může napadnout sníh, to bylo i za našich rodičů i dědů a pradědů, po zimě se budeme těšit na jaro a další hezké měsíce.Každé roční období přiníší nějaká úskalí, pro někoho radostná pro někoho skličující , ale tak už to na tom světe chodi,,,sice nyní po chodníku a silnici dosti blbě,

Sníh mi nevadí, dokonce ho mám rád. Jen kdyby v Praze nekolabovala MHD. Včera se nebylo možné vůbec dostat třeba na suchdol.Prostě nejezdili. Nechápu, že je to takhle může překvapit. Vlastně..ani se moc nedivím. Když jsem jel asi posledním busem, který ještě fungoval, jeho řidič se !!do kopce!! a na ledu rozjížděl stylem "na plný knedlík" ono se to vyhrabe..A já vůl si myslel, že autobusy MHD řídí profíci..
EDIT: sorry, jen jsem si chtěl postěžovat..

Dneska jsem v obchodě viděli sněžný lopaty (ohrňáče), velký provedení a malý dětský provedení. Koupili jsme jednu dětskou pro synovca. Synovec ju ani neuvidí, zkonfiskoval jsem ji, odházel si s ní ten bílej sajrajt ze svýho parkovacího místa a lopatu uklidil do kufru auta.