Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parkovanie auta v kopci

Zda sa, ze budem musiet parkovat auto v kopci (vo dvore pri dome). Doteraz som nikdy v zime nepouzival rucnu brzdu pri parkovani, aby som predisiel primrznutiu lanka a naslednym problemom pri jazdeni so zablokovanou rucnou brzdou.

Mozno nove auta uz nemaju taky problem. Toto auto je vsak starsie a spoliehat sa len na zaradenu rychlost sa mi vidi dost riziko.

Poistny klin pod koleso by to riesil, je to vsak velmi neprakticke - zatiahnut rucnu, vlozit klin pod koleso, povolit rucnu. Nehovoriac o vyberani - nastartovat, cuvnut o par centimetrov, zatiahnut rucnu, vystupit, vybrat klin...

Mozno mate nejaky napad ako veci zjednodusit.

Nejaké blbé starosti. Jazdím už "tristo" rokov, parkujem tiež na kopci, vstávam dennodenne o tretej ráno za rosy a mrazu, ale v živote mi neprimrzli brzdy. (Zrejme sa pred stanovišťom nebrodím v mrazoch s vozidlom hlbokými kalužami a močiarmi, ako na tankodrome).

Dám ti múúúdru radu do života. 200bm pred samotným zaparkovaním mierne zatiahni ručnú brzdu ešte počas jazdy nech sa jemne zohrejú a osušia trecia plochy od vlhkosti. Lanká RB namaž, ideálne silikónový olej alebo silikónová vazelína.

Ak tebe neprimrzlí to neznamená že už nikomu neprimrznú.Alebo ano?!
Podobné starosti niesú hlúpe.Ani on sa určite nebrodí kalužami a močiarmi.
Položil slušne otázku tak si myslím že kto chce tak mu seriozne odpovie.
Teraz ti dám ja múúúúúúúdru radu do života.
Daj sa liečiť!
Otravuješ ludí svojimi príspevkami na "zive.cz a keď toho ešte nemáš dosť tak nabehneš do "poradna.net".
Pozorujem tvoje príspevky už dlhšiu dobu a myslím že admini by mali urobiť s tebou poriadok.
Môj osobný názor na teba:
- si úbohý slaboduchý človek a navyše tak hlúpy že keby hlúposť cestovala autobusom ,ty ani nevystúpiš!

Natri ma ty bonzáčik umastený, ubolený pako. Aj na lampáreň.

Však si v živote nesedel za volantom ani nešoféroval nejaké vozidlo určené na verejné komunikácie z dôvodu, lebo ti zakázali kompetentní dať papiere pre tvoj narušený duševný stav. Ako tak čítam, ohrozuješ v zápale pohnútok aj sám seba, ak si momentálne bez zvieracej kazajky.

V lete by si mal tento pacoš vybetónovať pred domom horizontálne-vodrovnú plošinu podľa rázvoru a rozchodu kolies vozidla určenú k odparkovaniu bez použitia ručnej brzdy. Ideálne aj bez zaradenia rýchlostného stupňa lebo ak nemá v prevodovke SAE 75W90 do -45°C, mohli by mu primrznúť ozubené kolieska či diferenciál alebo lamely na spojke.

On je problém, když tam buď nastříká hodně vody, nebo když jsou kotouče hodně nažhavené po akční jízdě. Jinak by s tím být, pokud je ručka v pořádku, být problém neměl.

Záleží taky na typu auta, ale při běžné jízdě to neřeším. Když jedu náhodou někde extrémněji a mám z toho blbý pocit, prostě si jednou vyjímečně dám tu práci a před kolo dám cihlu. :-)

Nebo, pokud je to tvůj pozemek, jak jsem pochopil, si v létě udělej podél místa, kde parkuješ, nízký betonový obrubník. V zimě pak najedeš vedle něho (čumákem z kopce) a zatočíš kola proti obrubníku.

Hodně záleží taky na tom kopci, jestli to je dva stupně, nebo 20...

Taky bych se toho nebál a normálně jí zatahoval. Už jen z toho důvodu, že třeba já jezdím v autě, kde je automatická ručka a nikdo se mě neptá jestli jí chci/nechci zatáhnout. Vyndám klíčky ze zapalování a zatáhne se a zatím se mi nestalo, že by přimrzla. To se mi naposledy stalo u rapida.

No,raději bych se přikláněl k tomu zajištění klínem. Ono když budeš denně zatahovat ruční brzdu na "doraz",lanko určitě časem bude povolovat.To byla velká bolest š105-120. Nevím co máš zač,ale ty starší auta stejně moc nedržely na ruční brzdu a je-li motor vychozený bez výbrusu tak to neudrží,tak ten špalík.

No mna to naucili nepouzivat rucnu brzdu este ked som mal skodovku a od vtedy sa toho drzim. Byvalemu kolegovi manzelka na felicii celkom znicila oblozenie, lebo zatiahla rucnu v mrazoch na parkovisku.

Teraz mam citroen xara picasso r.2003, a to neviem, ci je uz odolnejsie :)
Asi len vyskusat.

No áno, v prípade podvozku je to špina, blato, soľ, voda, teplo, mráz.. obecne vplyv prostredia ;-) a kvalita materiálov na ktoré pôsobia. Ale časom ozaj zhnije všetko. Po tých 10 rokoch pobytu vonku na daždi sa to už pomaly začína prejavovať.