Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parkovanie auta v kopci

Zda sa, ze budem musiet parkovat auto v kopci (vo dvore pri dome). Doteraz som nikdy v zime nepouzival rucnu brzdu pri parkovani, aby som predisiel primrznutiu lanka a naslednym problemom pri jazdeni so zablokovanou rucnou brzdou.

Mozno nove auta uz nemaju taky problem. Toto auto je vsak starsie a spoliehat sa len na zaradenu rychlost sa mi vidi dost riziko.

Poistny klin pod koleso by to riesil, je to vsak velmi neprakticke - zatiahnut rucnu, vlozit klin pod koleso, povolit rucnu. Nehovoriac o vyberani - nastartovat, cuvnut o par centimetrov, zatiahnut rucnu, vystupit, vybrat klin...

Mozno mate nejaky napad ako veci zjednodusit.

No áno, v prípade podvozku je to špina, blato, soľ, voda, teplo, mráz.. obecne vplyv prostredia ;-) a kvalita materiálov na ktoré pôsobia. Ale časom ozaj zhnije všetko. Po tých 10 rokoch pobytu vonku na daždi sa to už pomaly začína prejavovať.