Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Peceni masa

Dobrý den.Chtela jsem se zeptat jak spravne upect vepr. krkovici v El. troubě.Pecu ji hodinu a půl a stále je tuhá.Mam péct dal nebo co dělám špatně?

Poklice je správně, já peču v klasickém pekáči zakrytém alobalem na cca 210 stupňů prvních 20 minut, aby se maso zatáho a potom podleju pivem nebo vývarem (co je zrovna po ruce, můžeš i víno) a další hodinku peču zakryté. Teplotu po těch 20ti minutách dávám na cca 175. Hlavně je důležité po upečení nebo v průběhu pečení do masa nic nepíchat, někdo to má v oblibě. Já dávám naspod ještě vždy cibuli na půlkolečka a na poslední půlhodinku přidávám česnek. Jinak jen sůl a pepř jako základ. Ale experimentovat můžeš jakkoliv, fantazii se meze nekladou. Taky po upečení můžeš maso vytáhnout, výpek zalét smetanou a dát tam čerstvou pažitku. Hned máš výbornou šťávu pro podávání třeba s těstovinama nebo rýží.

Prstem na to maso zatlačíš. Nesmí být jako guma a nebo naopak moc tvrdé. V nějakém díle to vysvětloval Zdeněk Pohlreich. Myslím, že to bylo v pořadu Šéf na grilu. Možná i v Ano, šéfe. Na to ale přijdeš i sám. Každopádně základem je dobrý kus masa, musí být vyzrálý, jinak z toho bude podrážka ať to děláš jakkoliv. Taky se dají koupit vpichové teploměry na maso, ale to mně přijde zbytečné a nepoužívám ho.