Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topení ve starším RD.

Chápu. Co se týká toho topení, tak opravdu nejjednodušší je naplnit systém nemrznoucí směsí. Ovšem vzhledem k tomu, že jde tedy o samotížku, tak to bude docela dost objemu, takže to asi vyjde rovněž asi poměrně draho. Ale ano, je to i nejjistější. Ovšem tazatel nemluví o ostatní vodoinstalaci v baráku, což je ale určitě rovněž problém, který zřejmě zatím neřeší. A pochybuji, že bude instalace a rozvody vody, provedeny tak, aby je mohl snadno a hlavně kompletně vypustit, pokud na to nebylo myšleno už při realizaci. A stačí jedna "kapsa" a je zaděláno na průšvih. Zrovna nedávno u mne byla a naříkala sousedka z vedlejší "chalupy", u naší chaty, kdy měla pěkně chalupu vytopenou, když jí praskla nevypuštěná vodovodní trubka mrazem a zjistila to až po pár dnech.
Takže, podle mne, se té temperaci, v místech s vodou, určitě nevyhne. Což by se dalo, jak píšeš, rovněž řešit těmi akumulačkami. Ale podle mne, nakonec spíše i nějakými přenosnými přímotopy, nebo spíše olejovými el. radiátory, s vestavěnými termostaty (bezpečnější z požárního hlediska). A vzhledem k tomu, že půjde určitě o více nutných konkrétních místností (koupelny, kuchyně, WC), tak bych to řešil spíše těmi lokálními přímotopy s výkonem kolem 1-2 kW a s vestavěnými termostaty, tak, aby to v konkrétních daných místnostech, zajistilo temperovací teplotu. Jejich spínání, v nutnou dobu předokládaných poklesů teplot, bych pak řešil tak, že bych na přívod celé instalace domu osadil stykač, který by v době, kdy bude dům opuštěn, vypínal celý přívod el. instalace a zapínal se pak spínačem po příjezdu, nebo dálkově pomocí mobilu. Což je dobré i z jiných bezpečnostních hledisek. Topidla by byla zapojena na běžné zásuvky a zapnuta a nastavena na temperaci a pokud by hrozilo zamrznutí, tak by dálkově zapnul ten stykač v hlavním přívodu.
Já to takto třeba mám řešeno obdobně na chatě, ovšem ne z důvodu zamrzání (nemám ÚT a vodovodní řád a odpady mám v zimě vypuštěny), ale z toho důvodu, že když chci jet na chatu a nechci přijet do zimy (nejen při mrazech), tak mám, v jedné menší místnosti, rovněž připojený na zásuvku a nastavený přímotop - olejový radiátor 2 kW s termostatem a než jedu na chatu, tak hodinu v předstihu, zapnu dálkově hlavní přívod elektriky a tento přímotop mi tuto místnost vytopí na příjemnou teplotu. Po příjezdu pak zatopím v krbové vložce v krbu a než se vytopí celý objekt, tak po tu dobu můžeme pobývat v té, přímotopem vytopené, místnosti. To sepnutí stykače a topení mám nastaveno na dobu 2 hodiny a pak se automaticky přívod vypne, nebo to topení vypnu po příjezdu na tom radiátoru. Pochopitelně je možné ten přívod i dálkově vypnout, pokud si odjezd rozmyslím. Mobil mi, jak zapnutí, tak i vypnutí, signalizuje.
No, my tu "meditujeme", tak uvidíme, zda mu naše diskuse aspoň k něčemu bude. :-D

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny