Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení stropu.

Dobrý den,
mám malý domek cca 70 m2. Jsem důchodce a chtěl bych využít dotace na zateplení stropu.
Na půdě mám volně položenou vatu 10 cm. Asi to není ideální.
Chtěl bych na dotaci zlepšit izolaci stropu tím, že na stávající zateplení - vata nechám nastříkat izolační pěnu cca 15 cm.
Měl jsem doma odborníka dodavatele pěny a ten říká, že je nutné stávající izolaci vyhodit a nastříkat novou 30 cm pěnu.

Má pravdu.
Předem děkuji za názor.
Tonda

Nedavno jem polozil na stejne velkou pudu sedy polystyren 12cm a navrch OSB desky 12mm, celkove ztraty vychazeji na 0,21W/K/m2 x 70 = 15W/K. Obvodove zdi tl.45cm nahoru vsak predstavuji tepelny most po celem obvodu, s tim nic nenadelam.