Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prasklý závit v el. krabici pod zásuvkou

Potřebuji poradit zda nemáte někdo zkušenost s opravou závitu v instalační krabici pod zásuvkou. Mám pod vypínačem časový spínač a je to tam dost nacpané. Při výměně časovače se mi podařilo závit rozlomit. Nemáte někdo nápad co stím? Demontáž nepřichází v uvahu.
Díky

Dobrý den!
Když nechcete, nebo nemůžete jednoduše vyměnit původní krabici, nabízí se další řešení. Pokud by to nevadilo z estet. hlediska, tak nad tu krabici s časovačem na dva vruty a hmoždinky v rozích přidělat vhodnou "lištovou" krabici a do ní osadit vypínač. Ve dně vylomit otvor pro vodiče k vypínači. Jen předem ověřit, před vrtáním pro hmoždinky polohu kabelů vedoucích do spodní krabice. Zároveň to vyřeší "nedostatek místa" v původní, spodní krabici.

Některé ty krabice bývají z PVC (dle katalogového listu Kopos), což je štěstí, to je jeden z mála spolehlivě lepitelných plastů. Čili slepit to půjde lepidlem na PVC trubky, k dostání v každé prodejně bazénové techniky. Ale chtělo by to ten plast napřed identifikovat. U PVC je jednoznačně průkazná identifikace pomocí zapalovače :-)

V souvislosti s jiným dotazem jsem si na tento vzpomněl. Kromě uchycení šrouby se někdy (u nás asi dost výjimečně (aspoň jsem to nikde prakticky neviděl), ale prodává se to) používá uchycení na takové drápky, které se šroubem roztáhnou. Takže stačí pořídit zásuvku nebo vypíbač s tímto uchycením a je vyřešeno. Nevím teda jak moc to v této krabici může držet, ale za pokus by to stálo.
Jinak vypínač na jednom šroubu je v pohodě, zásuvka musí být na obou, ta je namáhaná víc.