Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení části půdního prostoru

Dobrý den,
chtěl bych požádat o názor na zateplení části půdního prostoru:
Ve starém domě v patře jsou 2 vytápěné místnosti, v jedné je pracovna, ve druhé spíše skladiště.Na pracovnu navazují ze dvou stran pod šikmou střechou malé přístěnky, kde 2 šikmé stěny jsou podbity prkny na krokvích a jelikož není střecha zateplena, tak je tam velká zima, která skrze slabší zeď prostupuje do pracovny.V minulosti jsem nízkoexpanzní pěnou zatáhnul alespoň spáry mezi prkny aby netáhlo.
Pokud bych tyto přístěnky zevnitř komplet zateplil 5 cm polystyrenem a PU pěnou včetně podbitých stěn, nezpůsobím nějakou nežádoucí kondenzaci, která by poškozovala krokve?

Střecha nezateplena, na krokvích pouze latě/tašky.

děkuji
Petr

Nevím, jak je rozložení. Předpokládal jsem, že je na půdě vytápěná část, která souvisí s nevytápěnou.
Takže co zateplit pouze stěny té nevytápěné (klidně hodně silným polystyrenem - 5cm je málo) sousedící s vytápěnou (zevnitř těch kamrdlíků) a zbytek nechat? Pak nebudeš mít problém s kondenzací, protože to bude větrat stejně jako před tím, jen zamezíš úniku tepla na stěně, kde to potřebuješ.

Řešil jsem problém v podkroví. Starý barák, všude myši, původní stavitel jen dostavěl dvě zdi cihlou na 30 a zateplil šikminu pod střechou a strop. Z té původní snad jen 15-ky zdi odělující dvě půdy v zimě "sálal" chlad až hrůza. Prvních pár let jsem to nouzově zakryl zevnitř 5cm polystyrenem (prostě jsem ho opřel o zeď a upevnil u stropu lištou). Pocitově se to úplně změnilo. Pak byl čas na trvalé řešení, ale zateplovat polystyrénem ze strany myší se mi nechtělo a protože za 5cm polystyrénem se nic nevytvořilo (žádná plíseň nebo tak), tak jsem tam opět zevnitř nalepil 10cm polystyrénové desky, hezky omítnul na perlinku a věřím, že rosný bod musí vycházet uvnitř toho polystyrénu, když i 5cm bylo OK.
Takže podle mé zkušenosti, to aspoň někdy zevnitř jde...
Vysvětluju si to tak, že ten polystyrén ma několikanásobně větší izolační vlastnosti než staré (možná i hliněné) cihly, takže tvoří vlastně celou "zeď".