Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyrobit nebo levně koupi tlakovou nádobu

Dobrý den.
Dobří lidé, prosím pomozte jakou koli radou. 14 dní vytěsňuji profukovač odpadů (který stojí za H…..) , abych měl zásobník natlakovaného vzduchu a ten si kohoutkem pomalu odpouštěl do opravovaného zařízení, jestli už těsní.
Když se mi to konečně povedlo vytěsnit, tak jsem ho chtěl nafouknout cca na 4Atmosféry, ale již při 3 At rána (že se otřásl barák) a už to nemá smysl opravovat – mám spousty jiných poviností. Na fotkách praskliny nejsou vidět a pet lahev by to asi nevydržela také – to ani nemá smysl zkoušet. Co tedy koupit nebo z čoho to vyrobit?Aby to bylo (nejlépe plastové) i třeba s malou námahou přenosné a abych si tam namontoval všechno to příslušenství (fitinky, manometr aj.) co mám zde. Na vzhledu nezáleží.
Moc a moc Vám děkuji za jakou koli radu – i ta pomůže
Děkuji - Michal

Nepochopil jsem co děláš.
Tlakovou zkoušku je lepší dělat vodou. Voda v řádu mívá 3-5atmosfér a to by ti mělo stačit.
Když to praskne jsi mokrý.
Když se ti trhne vzduch, je to o hubu. Jak jsi sám zjistil tzv empiricky.

Děkuji za cenou radu, ale vodou bych zařízení mohl poškodit.
On totiž prvotní problém je v tom, že malé bombičky 12g CO2 Nemají na sobě uvedený tlak. Mám od 4 různých výrobců, ale žádný to neuvádí.
Obvolal jsem mnoho a mnoho opraven, ale nikde to nevědí. Když opravují (mění) pod nimi těsnění, tak to zkouší propíchnutím nové bombičky a když se to nepovede, tak je bombička k vyhození.
Proto jsem si vyrobil zkušební bombičku na hustilku a napřed to chci odzkoušet vzduchem (těsnění mám mraky a mraky a často se musí i experimentovat, protože je výrobce originál neprodává a když, tak za nevídané ceny - jsou všude jiné, ale bombička je vždy stejná – viz foto)

Má tlakový čistič odpadu,je líný pumpovat originál pumpou,tak to přetlakoval a zničil pumpou externí,ještě tam chce poslat tlak z co2 bombičky.Nemá absolutně žádné technické znalosti a stále vymýšlí nesmysly.Toto není jeho první dotaz na této úrovni.Nemá cenu mu něco vysvětlovat,stejně si vede si svou.:-)

Stojí to za H..... Dělal jsem 12 let v hotelu Panorama a ta Vzduchaři měli obrovské, kovové pumpy na ucpané odpady, ale to byl jiný level. Tohle je spíš sranda. A k ničemu to není. Taktéž se tou jejih pumpičkou nedá nafoukat víc než 2 Bary. Lepší je klasický zvon. Co je ale u toho dobré je ucpávka přetečení umyvadla, ta je super, než to ucpávat něčím ji nyným

Pokusím se vysvětlit a když, tak doplním.
On titiž prvotní problém je v tom, že malé bombičky (které v zařízeních používám) 12g CO2 nemají na sobě uvedený tlak. Mám od 4 různých výrobců, ale žádný to neuvádí.
Obvolal jsem mnoho a mnoho opraven, ale nikde to nevědí. Když opravují (mění) pod bombičkami v různých zařízeních (kterých je mnoho druhů a taktéž i mnoho typů těsnění) těsnění, tak to zkoušej propíchnutím nové bombičky - ty jsou ve všech zařízeních stejné narozdíl od těsnění - a když se to nepovede, tak je bombička k vyhození.
Proto jsem si vyrobil zkušební bombičku na hustilku a napřed to chci odzkoušet vzduchem (těsnění mám mraky a mraky a často se musí i experimentovat, protože výrobce konkrétního zařízení originál vůbec neprodává a když, tak za nevídané ceny - jsou všude jiné, ale bombička je vždy stejná - viz foto)

Nevím zda jsem to tady během diskuse pochopil, ale jedná se o nějaký přístroj, který tlakem plynu čistí odpadní potrubí.
Pokud je tato úvaha správná tak by mě zajímalo jak to funguje. Nejčastější ucpání kanalizačních odpadů je v místě zápachové uzávěrky (sifonu). U umyvadel, sprch, van a dřezů je vždy sifon možný demontovat a vyčistit důkladně po jeho rozebrání. Problémem jsou sifony u WC kde nejčastěji dochází k ucpání. To se pokud to nejde pročistit ze strany mísy, řeší odmontováním celého WC (pokud není přibetonované). V dřívějších dobách byl jeden typ WC vyráběn s čistící zátkou, ale to už není více jak 25 let pravda. Závady na větších průměrech většinou vznikají v místech kde si potrubí "sedne" a začne tam docházet k usazování tuků na vrchní části potrubí. Pokud je to mimo dům tak se k tuku připojuje polystyrén a vzniká hmota, která je schopná ucpat vše a nejde jinak odstranit než hnusnou ruční prací. Mimo dům může u špatně provedených spojů potrubí nebo jeho destrukci docházet k prorůstání kořenů okolních stromů. Zatím největší problém ve svém životě jsem zažil, když firma montující sloupy elektrického vedení navrtala kanalizaci a při zabetonování sloupu do vzniklé jámy došlo k odplavení cementu a ten zapříčinil ucpání potrubí v délce asi 15 metrů. Zajímalo by mě tedy jak tedy ten přístroj funguje a kde je jeho možnost použití.

Dobrý den. Tento přístroj je tlakový čistič odpadů, koupený v lídlu. Stál ale za h..... a raděj používám klasický zvon nebo péro popř. louh. V tuto chvíli mi již praskl a roztrhl se a je vyhozený. Měl by být na fotkách. Jediné, co u něj bylo perfektní (a to jsem si schoval) je ucpávka přepadového otvoru u umyvadla. Nemusí se to (při použití zvonu) ucpávat např houbičkou. Michal