Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstranit sklenarsky tmel

Mám starý velký skleník a chtěla bych odstranit starý tmel.Dlatkem mi to moc nejde.Jsem z toho zoufalá.Rada bych to odstranila nějak lehčeji než tím dlátem.Manzel mi zemřel před dvěma roky a tak je tato práce na mně.Děkuji za radu.

Ještě mě napadlo to nedělat malým dlátkem, ale spíš ostrým sekáčem, tj. majzlíkem. Půjde to rychleji a po větších kusech bez drobného prachu, ale stejně celý skleník dá asi dost práce a bude to třeba dočistit. Ale do jara času dost, stejně to v zimě nepůjde natřít novou barvou.

Obávám se, že by se okamžitě zalepila. Sice jsem to nezkoušel, tak se možná pletu, ale připadá mi, že starý tmel bude přesně ten materiál který rád zalepuje nástroje, protože zase tak moc tvrdý není a navíc měkne teplem.